Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remont drogi w Wiśle. "Przewidujemy zakończenie robót w terminie"

W piątek (23.07) wiślańscy radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Wisła, która zwołana została na prośbę burmistrza Tomasza Bujoka. Jednym z gości był zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, który odpowiadał na pytania samorządowców dotyczące postępów prac na DW 941.

- Nasza umowa została podpisana w grudniu 2018 roku i przewiduje dwa pośrednie terminy: 15 października, gdzie wykonawca zobowiązany jest zakończyć wszystkie roboty i 10 grudnia, w którym następuje zakończenie umowy. Obecny harmonogram przewiduje zakończenie robót w terminie - podkreślał Jarosław Kalinik.

Wiceszef katowickiego zarządu mówił jednak, że prace nie przebiegają bezproblemowo. - Mamy spore problemy na odcinku ósmym - to jest w okolicy Lidla i Orlenu, a także na czternastym - między ulicami 1 Maja i Sztwiertni. Na pierwszym z nich, czyli przyszłym rondzie, jest to około 30 dni opóźnienia. Umówiliśmy się jednak z wykonawcą, aby w terminie zrealizował roboty, które są przedstawione w dokumentacji projektowej. Zaznaczam, że podtrzymujemy termin zakończenia - przyznał.

Kalinik mówił też o kłopotach związanych z przejazdami kolejowymi. - Z wykonawcą umówiliśmy się, że będzie on wykonywał prace na przejazdach kolejowych wtedy, kiedy uzna to za słuszne. Okazało się jednak, że PKP PLK ogłosiła swój przetarg i nasze ustalenia przestały być aktualne, bo dostaliśmy zupełnie inne terminy. Na przykład przejazd w Jaworniku, który jest już zrealizowany, mieliśmy robić w październiku ubiegłego roku, a PKP PLK wraz z firmą Trakcja powiedziały: absolutnie nie, mamy wysoko wydajne maszyny, możecie tam wejść w czerwcu. 

W trakcie dyskusji radny Bronisław Szalbót zgłaszał uwagi od mieszkańców Wisły. - Dlaczego rozkopujecie tak wiele odcinków drogi? Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby były na nich prowadzone prace. Mieszkańców denerwuje, że przejeżdżając widzą tylko na jednym z nich ledwie kilka osób, a na innych jest pusto - podkreślał.

- Nie wykonujemy tylko powierzchniowych napraw czy remontów. Na każdy odcinek, który pan nazywa rozgrzebanym, znajdę pięć powodów, dla których prace musiały zostać wstrzymane - a to kabel, a to sanitarka, a to pokrywa studni, a to przepust, a to oświetlenie. Niekiedy wydaje się. że wykonawca nic nie robi, a czasem wykonywana jest stabilizacja, która wymaga siedmiu dni pielęgnacji. Każdy wtedy mówi "wczoraj porobili, a przez kolejnych siedem dni nic" - odpowiadał mu Kalinik, po czym dodał: - Jeżeli nie wyjdą jakieś nieprzewidywalne rzeczy na odcinku ósmym - a w Wiśle wykopać można wszystko, od broni, przez niewybuchy po pojemniki przedwojenne z rtęcią - myślę, że tak. Organizujemy wszystko w taki sposób, aby terminu dotrzymać.

Radny Szalbót pytał też, czy firma prowadząca roboty planuje wydłużyć czas pracy do dwóch zmian. - W przypadku robót bitumicznych przewidujemy prace nawet do północy. Zaczniemy je za dnia, aby dało się porozciągać linki, ustawić maszynę, natomiast kończyć je będziemy w nocy - wyjaśniał Kalinik.

W trakcie sesji burmistrz Bujok informował, że od dziś (26.07) powinien zostać przywrócony ruch obustronny na odcinku od marketu Biedronka do przejazdu kolejowego przed centrum handlowym. Prace związane z budową ronda w pobliżu skrętu na Jawornik rozpoczną się po zakończeniu Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Pełne nagranie z sesji wiślańskiego samorządu dostępne jest poniżej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-26 21:04:30
miriam11: Wyj.. ane miliony pln. I nic nie poprawiona sytuacja drogowa. Takiego tempa budowy nie widziałem nigdzie w Polsce. A przepraszam jest bliźniacza budowa/remont/ jedna z głównych ulic w Łodzi.
2021-07-26 22:18:45
góry: to jeszcze teraz może by ktoś zapytał Burmistrza ,kto i w jakim czasie wyremontuje drogę Bukowa, Osiedle Tokarnia, Kamienna,wszystkie trzy drogi przez ten 3 letni remont głównej są bardzo zniszczone i ich pobocza których praktycznie już nie ma bo ulewy które przeszły je wymyły.
2021-07-27 06:44:06
GusGus: Ciekawe czy Pan Zbigniew Tabor da się zaprosić na takie spotkanie z mieszkańcami po 15 października? Bo na razie jak widzę, szumnie wszem i wobec ogłasza, że termin zostanie dotrzymany i wszystkie prace w tym terminie zostaną zakończone.
2021-07-27 09:12:57
respondent_familiady: Pan wiceszef opowiada totalne bzdury, pewnie był na placu budowy z dwa razy. Rozkopane odcinki pozostają porzucone na całe miesiące i tłumaczenie się kabelkiem, pokrywą kanalizacyjną i oświetleniem jest odrobinę "nie na miejscu". Przypominam, 10 km remontu drogi, 3 lata, 100 mln zł. Co ciekawe najtrudniejsze elementy remontu czyli mosty już dawno stoją. Najważniejsze, że jak zakończą się prace (oby w terminie) to zjedzie się wierchuszka w garniturach i szczerząc się do kamer padać będzie "myśmy to zrobili" (a powinni się ze wstydu pod ziemię zapaść). 3 lata gehenny mieszkańców i turystów, niezliczona ilość upadłych biznesów, setki tysięcy litrów paliwa zmarnowanych na stanie w korkach.
2021-07-27 11:07:35
miriam11: Ja ,z broni to znaleziono: 6szt amunicji 4.5mm diabolo do wiatrówki i jednom palice Francka Bulki. Wykopać to powinni pana panie Kalinik razem z tymi firmami . Pana za taki pierd...i a firmy za chęci do roboty.
2021-07-31 21:17:20
Roman.M: respondent_familiady: masz totalną rację. jeżdżę codziennie ta drogą od początku remontu i niech gość nie wymawia się na kabelki. Wystarczy się przejechać tą drogą i można zobaczyć: chodnik, droga, ścieżka rowerowa, mosty, rondo, pobocza, jakiekolwiek oznaczenia drogowe nie są ukończone na ani jednym odcinku drogi. Nie ma nawet 10 metrów tej drogi ukończonej na gotowo. I to nie ma 10 km ale tylko 5 km. Szerokości stojącym codziennie w tym kawasie.
2021-09-11 23:06:38
Dzimas: Dzień dobry wieczór. Chciałbym pogratulować debilom sterującym światłami i kierownikowi robót . Stoję właśnie w na wyjeździe z Wisły 2 godzinę. Miałem czas się zarejestrować na tym portalu ,napisać posta , dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za ten gnój na drodze. Gratuluję tempa robót i pustostanu mózgowego . W życiu już nie wrócę a przez trzy dni zostawiłem jak debil u was ponad 5000 zł. Odpowiedzialni za ten stan mają iq kury choć nie wiem czy kury nie obrażam w tym momencie. Myślę że jako niezły prawnik mogę zagwarantować że spotkamy się w sądzie gdzie udowodnie że przez was straciłem właśnie prawie 2 mln. Jeśli ucieknie mi inwestor z Chin ponieważ są wielkie szanse że się nie spotkamy . Nie pozdrawiam i odkładajcie monetę na sprawy w sądzie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: