Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

RAZEM ŁATWIEJ ZWALCZAĆ ZAGROŻENIA

Wygłoszono kilka referatów traktujących o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w aspekcie ochrony środowiska, wszechstron­nym korzystaniu z zasobów wodnych, możli­wościach dofinansowania zadań ze środków eu­ropejskich, a także o gospodarce odpadami i zasadach wydawania pozwoleń IPPC.

Ustrońska konferencja była pierwszą z trzech zaplanowanych w ramach projektu "Czy­ste środowisko we wspólnej Europie ", na który powiat cieszyński otrzymał unijne pieniądze. 4 XI spotkano się w Bańskiej Niżnej, by zoba­czyć na przykładzie działającego tam zakładu geotermalnego, jakie są możliwości czystego pozyskiwania energii z odnawialnych zasobów naturalnych. 6 XI w Jastrzębiu Zdroju zapre­zentowane zostały sposoby unieszkodliwiania odpadów w KWK "Borynia" i na składowisku śmieci.

Projekt zostanie podsumowany 7 XI w Cie­szynie. Uczestnicy zwiedzą zakład Energetyki Cieszyńskiej, która ubiega się o pozwolenie IPPC oraz Bracki Browar Zamkowy, w którym z powodzeniem funkcjonują systemy produk­cyjne przystosowane do poszanowania środo­wiska naturalnego.

źródło: GZC
dodał: A.F.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: