Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożary i żmije

Do pożarów, wypadków, ale i do usuwania... żmij z ogrodów, byli w miniony weekend wzywani strażacy.

21 zdarzeń, w ciągu dwóch dni. Strażacy z naszego powiatu pomagali w różnych sytuacjach. 19 lipca w sobotę o piątej rano straż pożarna gasiła domek kempingowy. Niestety, uległ on spaleniu, w trakcie akcji odnaleziono w jego wnętrzu butlę gazową, którą musiano schładzać. Po akcji przystąpiono do rozbiórki obiektu i przeszukania pogorzeliska. Na szczęście nie było poszkodowanych osób.

Także w sobotę, przed południem strażacy zostali zaalarmowani do pożaru piwnicy w Skoczowie na Dolnym Borze. Paliły się śmieci. Zastęp ugasił niewielki pożar, przewietrzono pomieszczenia i usunięto nadpalone rzeczy – mówi Michał Swoboda rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej. W niedzielę na Góreckiej w Brennej strażacy pomagali w dogaszaniu pożaru samochodu.

Dzisiaj po północy straż pożarna otrzymała sygnał o palącym się pustostanie Ustroniu. Po przyjechaniu na miejsce jednostek, okazało się, że pali się nie budynek, a żywopłot na długości około dziesięciu metrów. – dodaje Michał Swoboda.

Dwukrotnie w ciągu weekendu strażacy usuwali z posesji żmije. Jak dodaje Michał Swoboda – kiedyś jeździliśmy do pszczół, jednak zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego Straży Pożarnej, teraz powinny zajmować się tym wyspecjalizowane firmy. Dodajmy – odpłatnie. Jednak, jak zaznacza rzecznik, strażacy nie odmawiają jeśli sytuacja jest pilna, a owady zagrażają życiu. Taki przypadek był w Skoczowie, kiedy na wale na Wiśle osobę na wózku inwalidzkim zaatakował rój pszczół. Oczywiście interweniowaliśmy od razu. Jeżeli jednak ktoś dzwoni do nas, bo w domu letniskowym odkrył te owady, to jednak odsyłamy do prywatnych firm – mówi Swoboda.

Do żmij jednak strażacy przyjadą. Gady zbierane są przez nich do specjalnych pudełek, później wywożone są do lasu.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: