Porażka Trzyńca, ale i tak prowadzi w grupie

Już tylko jedno spotkanie pozostało do zakończenia fazy grupowej w Generali Ceska Cup, a w grupie D wciąż nie wiadomo, które drużyny awansują do rundy pucharowej. Swoją sytuację nieco skomplikowali sobie hokeiści HC Ocelari Trinec, którzy w mocno odmłodzonym składzie przegrali z I-ligowym Prerovem.

Od pierwszych sekund mieliśmy na lodzie dwóch reprezentantów Polski u Stalowników – w składzie nie zabrakło Arona Chmielewskiego, a bramki strzegł Ondrej Raszka. Hokeiści spod Jaworowego udanie rozpoczęli wczorajsze spotkanie, wykorzystując drugą grę w przewadze, a na listę strzelców wpisał się David Kofron.

W połowie meczu doszło do zmiany w trzynieckiej bramce – Suchanek zastąpił Raszkę. Gospodarze zdołali wyrównać tuż przed zejściem do szatni (w 39. minucie), a nieco później objęli prowadzenie, za sprawą trafienia Psurny’ego z 48. minuty. Stalownicy zdołali doprowadzić do remisu i zarazem do dogrywki, ale ta padła łupem hokeistów z Prerova – Matej Svoboda zdobył zwycięską bramkę w ostatniej minucie.

Trzyniec zagrał w nieco odmiennym składzie niż w poprzednich meczach. - Spotkanie było wyrównane. Wierzę, że dla naszych młodych hokeistów, którym daliśmy szansę, było to dla nich odpowiednie spotkanie – przyznał Vaclav Varada. – Jesteśmy zadowoleni z punktu, a teraz cieszymy się już na mecz z Vitkovicami, który rozstrzygnie o awansie – dodał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec.

SKRÓT SPOTKANIA

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bilans bramek
1. HC Ocelari Trinec 5 10 18:14
2. HC Vitkovice Ridera 5 9 19:12
3. PSG Zlin 5 9 19:13
4. HC Zubr Prerov 5 2 6:23

Do rundy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny. Trzynieccy hokeiści, na zakończenie fazy grupowej, zmierzą się w derbowym starciu z Vitkovicami - transmisja w CT Sport, a początek czwartkowego (20.08) spotkania o godz. 17:00.