Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pierwszy symboliczny dąb odnowy wsi

W Pruchnej podczas drugiego dnia spotkania założycielskiego Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi zasadzono dąb. Jest on symbolem siły wsi i nadziei na dalsze zmiany.


Podczas drugiego dnia spotkania założycielskiego Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi nie zabrakło przykładów rozwoju poszczególnych aspektów życia gmin członkowskich. W programie zaplanowano również wizytę studyjną. Goście zwiedzili Gminne Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, byli też w Drogomyślu. Tam, zwiedzając parafię ewangelicką, szkołę, miejsce spotkań lokalnej społeczności oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej, mogli przekonać się o dużej aktywności sołectwa.
 
W ramach drugiego dnia spotkania założycielskiego Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi w Strumieniu powstał też pomysł, aby wzorem europejskim stworzyć sieć najciekawszych wsi.  – To jeden ze wspólnych projektów, które chcemy zrealizować – powiedział Ryszard Wilczyński, wojewoda opolski, wiceprezes ARGE.  – Mamy kilkadziesiąt polskich wsi, które zasługują na uwagę turystów. Chcemy stworzyć sieć tych wiosek – mówił Ryszard Wilczyński.
 
Aby założenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi mogły sprawdzić się w praktyce potrzeba zaufania do władz. – Zmiany mogą rozpocząć się wtedy, kiedy zrozumiemy, że gmina to nie burmistrz i rada, a my sami – stwierdził obecny na spotkaniu dr Andrzej Hałasiewicz z Kancelarii Prezydenta.
 

KOD

CZYTAJ WIĘCEJ O POLSKIEJ SIECI ODNOWY WSI

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: