Osiem goli w Pogwizdowie. Piłkarze Olzy lepsi od LKS-u Rudnik

Aż 8 bramek zobaczyli widzowie obserwujący mecz pierwszej kolejki skoczowskiej B klasy, w którym Olza Pogwizdów podejmowała LKS Rudnik. Gospodarze wygrali potyczkę 7:1.

Spotkanie prowadzone było w dość żywym tempie, obie drużyny starały się grać piłką po ziemi. Dużo lepiej dysponowani byli piłkarze Olzy, wykorzystywali praktycznie każdy możliwy błąd zespołu z Rudnika. Kontrowersje wzbudzały niektóre decyzje arbitra - zwłaszcza przy piątym golu goście zarzucali sędziemu, że nie dopatrzył się wcześniej spalonego.

Bohaterem gospodarzy był Marcin Śmietana, który ustrzelił hat tricka - trafiał do siatki w 3., 41. i 51. minucie spotkania. Golkipera gości Wojciecha Czendlika pokonywali jeszcze Kacper Gaska (w 75. minucie z karnego i w 89. minucie), a po jednej bramce strzelili Tomasz Pinkas (6 min.) i Kamil Kłoda (13 min.). Honorowego gola dla gości z Rudnika strzelił w 59. minucie Mateusz Hołyst.

Po meczu porozmawialiśmy z trenerem gości Romanem Niedbałą. Mecz mógł się podobać, to prawda. Budujemy młody zespół, a sądząc po wyniku czeka nas wiele pracy. Widać w tych chłopakach potencjał, chcą grać piłką, ale trzeba cierpliwości - zaznaczał szkoleniowiec LKS-u Rudnik.