Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od protestów do stowarzyszenia

W Cieszynie działalność rozpoczyna stowarzyszenie "Razem Silniejsi", którego prezeską została Gabriela Lazarek. Aktywistka, która od października 2017 roku codziennie wychodziła na cieszyński rynek, protestując w sprawie obrony praw człowieka, planuje sformalizować swoją działalność i dalej aktywnie angażować się w sprawy kraju.

Nowo powstałe stowarzyszenie jest otwarte na wszystkich chętnych, którzy chcieliby do niego dołączyć. Prowadzenie i wspieranie wszelkiej działalności dotyczącej budowy społeczeństwa obywatelskiego, czy walka z zachowaniami ksenofobicznymi, nacjonalistycznymi czy z mową nienawiści, to tylko niektóre z celów, jakie stawia sobie organizacja.

O genezie stowarzyszenia, "codziennicach" i współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi porozmawialiśmy z Gabrielą Lazarek.

"Silniejsi razem" to hasło, które widoczne było na transparentach, które pokazywaliście podczas codziennych protestów na rynku. "Codziennice" odbywały się od 21 października 2017 roku - jakie cele stawiała Pani sobie na początku? Czy udało się je zrealizować?

Jak wiadomo, postanowiłam protestować po śmierci Piotra Szczęsnego. To był główny powód, dla którego wyszłam na rynek. Nie podjęłam jednak tej decyzji od tak, nagle. Wtedy od dwóch lat należałam do organizacji Obywatele RP i brałam udział w licznych demonstracjach - pod Sejmem, czy Kancelarią Premiera Rady Ministrów. Gdy doszło do tego dramatycznego wydarzenia z Piotrem Szczęsnym, dotarło do mnie, że wyczerpaliśmy wszystkie możliwości. Chciałam docierać do wszystkich ludzi w kraju, aby wiedzieli, co się w nim dzieje. Pokazać, że dzieje się coś niedobrego i będą tego takie, a nie inne konsekwencje. Samospalenie Szczęsnego bardzo mocno odczułam, bo miałam wrażenie, że staraliśmy się mówić, przekonywać, a to nie przyniosło skutków. Gdy zauważyłam obojętność na te wydarzenia, pomyślałam, że jedynym sposobem jest codzienne wychodzenie do ludzi. Zastanawiałam się też, czy zareagują oni na to, że stoi jedna osoba i się tym w ogóle przejmą.

Hasło "Razem Silniejsi" wzięło się z tego, że jako pierwszy na rynek przyjechał Zbigniew Hołdys. To był też moment, kiedy "wygasały" protesty pod sądami, ludzie zaczęli się też bać wychodzić z tego względu, że było ich coraz mniej. Nie było już wielotysięcznych protestów KOD-u. Wydaje mi się, że te nasze demonstracje pomogły przełamać te obawy, teraz po dwóch latach to widać, że gdy coś się dzieje, to ludzie protestują - 2,3 czy 5 osób.

Skąd wziął się pomysł na stowarzyszenie? Czy nie było tak, że formuła tych protestów się w jakimś stopniu wypaliła?

Ona przestała być skuteczna. Przez dwa lata pokazaliśmy, że nie można się poddawać i bać się wyrażania publicznie swoich przekonań. Niestety niektórzy często się wycofują z obawy o pracę, o to, co sąsiad powie, albo że mnie jakiś znajomy zobaczy na ulicy. Myślę jednak, że sprawa jest zbyt poważna, aby się takimi sprawami przejmować. Nie mówiąc już o tym, że za stanie z kartką papieru na ulicy dostałam mandat o wysokości 700 zł. Takich przypadków jest mnóstwo.

Czyli w czym ma pomóc to sformalizowanie działalności?

Działaliśmy jako obywatele, którzy przychodzili z własnych domów, stali na tym rynku z odręcznie narysowanymi kartkami, z materiałami finansowanymi z własnych funduszy. Chcemy jednak być w terenie, jeździć do ludzi, współpracować z nimi, a na to potrzebne są pieniądze. Takich grup jak my jest coraz więcej w całej Polsce. Chcielibyśmy, jako stowarzyszenie, z nimi współdziałać.

Z kim na przykład?

Także z innymi stowarzyszeniami, na przykład z Kampanią Przeciw Homofobii. To akurat ważne, bo coraz więcej samorządów podejmuje uchwały w sprawie tej "pseudo-ideologii" LGBT i tutaj bardzo potrzebne są inicjatywy, które oddolnie będą ludzi mobilizować. Chodzi nam o propagowanie praw człowieka, zwalczanie mowy nienawiści - to nie są sprawy obecne tylko w Sejmie czy w rządzie. Te problemy obserwujemy na ulicy, wśród sąsiadów, w przestrzeni publicznej. Dlatego właśnie współpraca z różnymi grupami, które działają na rzecz tolerancji, jest bardzo istotna.

Jakich działań ze strony Pani stowarzyszenia możemy się spodziewać?

Przez dwa lata protestów poznałam wielu ludzi aktywnie działających w Polsce. Mam nadzieję, że uda się nam tutaj, w regionie, organizować spotkania z politykami, aktywistami społecznymi. Media mamy, jakie mamy, dlatego potrzebna jest relacja człowiek-człowiek. Chcemy też wspierać działalność tych małych grup na terenie całego kraju, które bliskie są nam światopoglądowo. Jeśli będą organizowane duże protesty i manifestacje, to także będziemy w nich brać udział.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

64
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-09 17:30:26
b.w.: Ciekawe, że jak jest więcej oszołomów to działa to na korzyść Pis-u
2019-11-09 18:00:46
tom lem: ... nic ciekawego, tylko prawidłowość - oszołomy wywodzą się z opozycji do Pis-u
2019-11-09 18:10:38
ktoś: Stowarzyszenie założyli po to by kasę z tego ciągnąć.
2019-11-09 18:19:45
krzysztof.nn: pani Gabrieli za jej dzieło uznanie i szacunek - republika pisiewiczów nie przejdzie, mafijne państwo banasiów nieodwołalnie zakończy karierę w pierdlu, bolszewicką zarazę kaczystów wytępimy razem z epidemią kleszej pychy i chciwości
2019-11-09 18:23:04
tom lem: ... pierwszy kandydat do stowarzyszeni, już się ujawnił;-)
2019-11-09 18:30:20
koszor: Oj, nadaje się babka do politykowania! Bulczy, bulczy zamiast otwarcie powiedzieć, że ruch się posypał, bo już jej brakuje oszołomów do wciskania ludziom kitu. Ale kto by się do porażki przyznał? Lepiej stowarzyszenie założyć i przy kawie o tęczowym świecie marzyć.
2019-11-09 19:26:39
daniel3ttt: Całe to stowarzyszenie czy raczej pseudo stowarzyszenie powinno zacząć od siebie. Oni to chyba najbardziej dają dowód swojej mowy nienawiści, nietolerancji i pogardy dla przedstawicieli wybranego większością rządu oraz osób nie popierających opozycji. Cała masa wyzwisk, wyśmiewania, obrażania itp na ich profilach fb Nie tędy droga Pani Lazarek, tak nie zyskacie ani szacunku ani poparcia. Możesz sobie pisać co chcesz krzysztof.nn i obrażać w stylu "pisiewicze", "zaraza kaczystów". To tylko kolejny dowód na to co napisałem.
2019-11-09 21:05:34
jasper: Tragedia - ekshibicjonizm polityczny i lamanie podstawowych norm moralnych Polacy zaczynaja traktowac jak codziennosc. Szef PiSu jest podejrzawany o oszustwo finansowe, ale prokuratura nie robi nic zeby wyjasnic sprawe. Pisowska prokuratura zajmuje sie tuszowaniem przestepstw, a nie ich sciganiem , gdy zarzuty dotycza ich ludzi. PiS skierowal wlasnie PRLowskiego prokuratora z czasow stanu wojennego ( tego od obrony ksiedza pedofila) oraz popisujaca sie na co dzien chamstwem poslanke do TK w ramach "dekomunizacji", pokazujac - jacy wyborcy taki rzad. Czy nie powinny liczyc sie zasady prawe i uczciwe ? W tym wypadku PiS probuje oszukac polskiego wyborce, ukrasc suwerenowi prawo do decyzji. Tak jak bylo w wypadku „kaluzy“ w wyborach samorzadowych. I teraz po wyborach PiS bezwstydnie mowi - "niewykluczone, ze kogos przekupimy" - a media i wyborcy PiS-u traktuja to jak normalna polityke . To jest (kolejny juz raz) robienie normy z czegos , co jest patologia. Jak bedzie sie takie zachowania traktowac jako zwyczajnosc , to kolejna patologia stanie sie w Polsce norma , a Polska stanie sie panstwem jeszcze bardziej patologicznym (nie watpie, ze ku radosci szarego posla zwanego prezesem). Dlatego moj uklon w strone Stowarzyszenia !
2019-11-09 21:36:52
rainman: "zarazę kaczystów wytępimy razem z epidemią kleszej pychy" - widac, ze nowe stowarzyszenie ma wsrod swoich zwolennikow prawdziwe moralne autorytety.
2019-11-09 21:47:56
daniel3ttt: jasper chyba nie chcesz powiedzieć że poprzednia ekipa, reprezentowana teraz przez skłóconą opozycję była lepsza. Arogancja, kpiny ze społeczeństwa, rozkradanie państwa i ciągłe afery. Piniendzy ni ma i nie będzie... A teraz ta sama ekipa nie ma żadnego pomysłu oprócz tego żeby odsunąć PIS od władzy i dorwać się do koryta. Potrafią za to doskonale donosić i działać na szkodę państwa. Czego ty chcesz bronić? Tych upartyjnionych sędziów? TE NIEZALEŻNE SĄDY IDĄ... Nie dziękujemy! Przeciętnego zjadacza chleba nie obchodzą jakieś pierdółki z wieżami ani czy emerytowani sędziowie powinni dalej zasiadać. Patrzą czy dla nich i ich dzieci jest lepiej. Więc sobie odpowiedz czy jest lepiej, bo ja ci odpowiadam już że jest lepiej. W czasie rządów PO rodziny na niewiele mogły liczyć a teraz przynajmniej jest to 500+ i pieniądze nie idą na ubeckie emerytury. Ponadto nie mamy u siebie tylu emigrantów ekonomicznych z Azji i Afryki ani zalewu roszczeniowej LGBT
2019-11-09 21:52:05
jasper: „Teczowa zaraza“ w Paryzu w 2014 roku ? ???https://fakty.interia.pl/galerie/swiat/pomnik-jana-pawla-ii-w-paryzu-zdjecie,iId,1584915,iAId,127766
2019-11-09 22:21:30
jasper: Polska nastepnej kadencji kierowana przez dyletantow bedzie w rozsypce gospodarczej, z rozbuchanym apetytem 500+++ , ktorego nikt nie bedzie w stanie zaspokoic. Ryba psuje sie i zaczyna smierdziec od glowy, poki kradnacy jeszcze sie dziela, glupi ale za to sprytny lud to kupuje. Pewien madry czlowiek Milton, powiedzial, ze mity to jak materac napelniony powietrzem. Spi sie wygodnie, ale jesli ktos lub cos przedziurawi materac to robi bardzo niewygodnie !
2019-11-09 22:50:29
daniel3ttt: Warto przypomnieć że niewiarygodna Koalicja Obywatelska (wcześniej PO) czyli ta co naobiecuje ale nie chce słowa dotrzymać najpierw krytykowała, potem mówiła że utrzyma wszystkie programy społeczne a potem obiecywała jeszcze więcej niż PIS. Gdzie tu sens zarówno manipulacji KO jak i twoich wypowiedzi jasper?
2019-11-09 23:30:17
daniel3ttt: Do uczestników tzw "codziennic" pewnego razu dołączył pewien Pan. Dołączył do nich ale z modlitwą. Co ciekawe nikt z nich nie wiedział czy ten człowiek wspiera ich w modlitwie czy jest wręcz przeciwnie i modli się za nich. W tym przypadku Pani Lazarek na fb prosiła o powściągliwość w komentarzach ale niektórzy współtowarzysze nie mogli powstrzymać się ze swoją TOLERANCJĄ i MOWĄ MIŁOŚCI. Szyderczych komentarzy nie brakowało; "Żal człowieka", "Od tego sa miejsca kultu.", "jeczy ale kleczy", "Smutny obrazek.", "A wystarczy zrobić parę kroków w stronę normalności... Czechy.", "może to jest egzorcysta w cywilu ???", "Ja tam jestem pełen politowania dla tego faceta.", "Facet odprawia modły a ja jestem zdeklarowanym antyklerykałem i agnostykiem. Dla mnie to on jest śmieszny i tyle. ", "Chyba się Pani nie przyjrzała dokładnie, w jakiej intencji się tak modli.... dostała Pani kiedyś różańcem?", "Ale jednak trzeba Go też skrytykować Bo nie wie co czyni... Musi pajacować?", "Ten osobnik jest narzędziem przemocy religijnej i wcale nie wyraża poglądów, tylko zamodla Gabrysię - kiedyś się wyklaskiwało - a ekstremiści religijni zamodlają.", "A ten tu człowiek - narzędzie, wysłany na obszar nieuprawniony do kultu religijnego - zwyczajnie obsikuje teren i jest bierno-agresywnym przemocowcem. Nie dajcie się nabrać na pozory i klęczki. Przemoc ma różne oblicza, ale zawsze chodzi o to samo - o wpływ i władzę. Nigdy o prawdę, a zawsze przeciwko człowiekowi, mocno podbudowane brakiem doń szacunku."
2019-11-09 23:33:01
jasper: Metne wypowiedzi jak „ kaluza“. daniel3ttt, chce przypomniec, ze od 4 lat rzadzi PiS i na ich temat sie wypowiadam.
2019-11-10 05:27:23
krzysztof.nn: daniel, nie trzeba epatować cytatami z FB - wystarczy tu na ox przeczytać komentarze n/t Gabrieli Lazarek i jej protestu
2019-11-10 05:35:13
krzysztof.nn: kto jak daniel przyrównuje PiS do PO jest albo niespełna rozumu, bez kontaktu z rzeczywistością, albo w taki czy inny sposób beneficjentem rządów tej bandy bolszewickich złodziei i oszustów - innej możliwości nie widzę, na tę wersję wskazuje styl jego tekstu skomponowanego de facto wyłącznie z fragmentów przekazów dnia z Nowogrodzkiej
2019-11-10 05:42:35
krzysztof.nn: i jeszcze a propos daniela zarzutów o nietolerancję sympatyków GL - kiedy ktoś zaczyna cię okładać kijami, nie jest dobrą metodą perswadować mu za pomocą modlitwy i wachlowania za uszami - przestępców zakuwa się w kajdanki i pakuje do pierdla - i tak zdradzieckie mordy i kanalie bolszewickie skończą, żeby posłużyć się metodą mistrza tolerancji Kaczyńskiego
2019-11-10 07:44:42
rainman: "zarazę kaczystów wytępimy razem z epidemią kleszej pychy" - takie slowa to klasyczna mowa nienawisci.
2019-11-10 09:10:37
jasper: Baranki w wilczej skorze - Marek Kuchciński: „My odbudowujemy dom – Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi, prawda, a więc nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, prawda, zastosować środków chemicznych, żeby raz-dwa wyremontować, tylko musimy, prawda jeszcze dbać o zdrowie obywateli” ( na spotkaniu z wyborcami w Janowie Lubelskim) Anna Kołakowska: „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso” ( o Agnieszce Pomasce z PO). Wiecej przykladow ?
2019-11-10 09:12:09
krzysztof.nn: i jeszcze zdradzieckie mordy i kanalie bolszewickie - umknęło ci, cieniuteńki koleżko
2019-11-10 09:20:46
krzysztof.nn: tęczowe zarazy, zdradzieckie mordy, kanalie, gorszy sort, odszczurzanie itede - do tego goebbelsowska propaganda partyjna w TVPiS plus syczenie konsekrowanych węży z kościelnych ambon, oto P o l s k a pod rządami P i S - okazy takie jak rainman można by nazwać ofiarami jedynie jeśli to ich własna g ł u p o t a nimi powoduje - często jednak to po prostu b e n e f i c j e n c i bolszewickich rządów, jak kiedyś SB, MO czy członkowie PZPR - i n i e będzie drugiej grubej kreski dla zdrajców i sprzedawczyków
2019-11-10 09:30:25
rainman: "zdradzieckie mordy i kanalie bolszewickie" to inwektywa. "zarazę kaczystów wytępimy razem z epidemią kleszej pychy" to groźba i przykład mowy nienawiści.
2019-11-10 09:36:57
tom lem: ... OX-wy ideolog wymyślił, że "gruba kreska" jest bez końca, odwrotnie do jego ynteligencj;-)
2019-11-10 10:17:17
tuluza: krzysztof.nn: dlaczego ten portal zatruwasz swoim jadem i nienawiścią. Tym samym odbiera Ci to możność rozumnej, spokojnej oceny. Opamiętaj się chłopie bo nienawiść Cię zniszczy !!!
2019-11-10 10:52:08
jasper: Ks. Henryk Zielinski - redaktor naczelny tygodnika „ Idziemy“ w Radiu Warszawa w ostatnich dniach - zacheca do wziecia przykladu z Viktora Orbana, ktory potrafil "ograniczyć ekspansję" innej "infekcji". To slowa milosci chrzescijanskiej kaplana o LGBT - infekcja ! tuluza i jej podobni nie widza w sianiu nienawisci przez kaplanow nic niestosownego, bo KK i PiS mowia jednym jezykiem wrogosci do wszystkiego co inne ! bo im odpowiada „ zasada kalego“. Ot taka hipokryzja „lepszego“ sortu kupionego za 500+.
2019-11-10 14:07:28
krzysztof.nn: rainman, że jesteś zwyczajnie g ł u p i, to już wiemy, że e k s t r e m a l n i e głupi, to tutaj udowadniasz - i nie przejmuj się, to tylko inwektywy
2019-11-10 15:15:59
MILANELLO: O kant du... to stowarzyszenie Mowę nienawiści i obraze uczuć religijnych macie w DNA!!!
2019-11-10 15:29:59
daniel3ttt: krzysztof.nn Podałem te cytaty w myśl zasady; "chcesz szacunku okazuj go sam". Grupa z rynku jest tego najlepszym przykładem. Broniliby wszystkich i tolerowali wszystko co jest tylko po ich linii i kto ich popiera. Czyli każdy wyborca PIS jest zły i trzeba go zwalczać. Tymczasem ludzie głosujący na PIS nie czynią tego bo wszystko popierają tylko patrzą realnie i praktycznie. Jak na razie to mowa nienawiści sączy się tylko z twojej strony. Beneficjentami programów społecznych są zarówno sympatycy PIS, KO jak i innych opcji politycznych, wiec wyluzuj bo z pewnością nadajesz także na członków swojej rodziny. Tak samo Pani G.L. najpierw ubolewała a teraz z ochotą pobiera takowe. Ja jej nie zazdroszczę ani nie bronię, ale jak ma być taka konsekwentna to czemu korzysta ona i jej podobni? Tobie przypominam że podobne programy społeczne funkcjonują w wielu krajach UE od dawna. Tak bardzo chcecie wynarodowienia, przyjęcia wszelkich lewackich wzorców z krajów Europy Zachodniej ale jak polskie rodziny dostają wsparcie to już BE. Ta banda złodziei i oszustów o których wspomniałeś już została odsunięta od władzy 4 lata temu i nie wróci.
2019-11-10 16:01:37
koszor: krzysztofie- znowu nie dosypiasz i od nocy się złościsz. Czyżby cię dręczył jakiś tęczowy koszmar? Ale jak już mówiłem- jeśli pod pierzyną czeka żona, to nie pisz, tylko wracaj do łóżka . Jeśli tam masz jaspera, to go zostaw i idź, pisz, komentuj.
2019-11-10 18:28:47
rainman: krzysztof.nn - ponownie powtarzam fragment twojej wypowiedzi: "zarazę kaczystów wytępimy razem z epidemią kleszej pychy". Tego rodzaju manifestów nienawiści nie trzeba dodatkowo komentować.
2019-11-10 19:50:41
jasper: A wypowiedzi pelne nienawisci obecnie rzadzacych czy urzednikow w sutannach wam juz nie przeszkadzaja ???, bo nie widze na forach zadnej reakcji negatywnej tzw. hipokrytow ox.pl.
2019-11-10 20:33:37
rainman: Czyli rozumiem Jasper, ze stosujecie usprawiedliwienie "ze wzgledu na wasza nienawisc nasza nienawisc bedzie wieksza, ale jak zgladzimy wasza nienawisc to nasza nienawisc zamieni sie w pokoj". Moje gratulacje.
2019-11-10 21:16:29
krzysztof.nn: z a r a z ę wprowadził do publicznego dyskursu i p o b ł o g o s ł a w i ł sam a r c y b i s k u p - i trzeba być ostatnim k i e p e m, żeby tego kontekstu mojego postu nie zauważyć - tak, do do ciebie i o tobie
2019-11-11 00:19:22
daniel3ttt: Nie popieram ani jednej ani drugiej postawy żeby było jasne. Jako nie katolik nie mam w tym żadnego interesu. Być może słowa tego arcybiskupa były nie do końca dobrze dobrane, ale wiadomo co chciał przekazać, mianowicie że w KK nie ma przyzwolenia na dewiacje i zboczenia. Wiem co odpiszesz. Odpowiadam wiec, że z przypadkami pedofilii i ich tuszowaniem KK musi sobie poradzić i jak tego nie zrobi to problem będzie narastał. Nikt nie okłada nikogo kijami tak jak piszesz. Natomiast jak ktoś prowokuje, profanuje symbole religijne, obraża i wyśmiewa to niech też liczy się z reakcją innych (przynajmniej słowną). Dla ciebie nienawistne a dla wielu wyraz zdecydowanej nieugiętej postawy. Niestety grupa z rynku oprócz krytykowania i głoszenia antyrządowych haseł nie ma nic do zaoferowania. W ich głowach zakorzeniły się jedynie ideologie LGBT i lewackie. Nie zauważyli że ludziom żyje się lepiej niż za rządów poprzedników. Odpowiem ci na koniec tak jak ty napisałeś, że trzeba być niespełna rozumu, bez kontaktu z rzeczywistością żeby chcieć powrotu do władzy skompromitowanej nie mającej nic do zaoferowania opozycji.
2019-11-11 01:25:34
donekT: Pani Lazarek, cytat ""Codziennice" odbywały się od 21 października 2017 roku (...) postanowiłam protestować po śmierci Piotra Szczęsnego(...) Wtedy od dwóch lat należałam do organizacji Obywatele RP" koniec cytatu, Szanowna Pani Lazarek, na przysłowiową miłość XXską, jak od dwóch lat w 2017 mogła Pani należeć do organizacji, która powstała w roku 2016, o ile mnie pamięć nie myli, a dokumenty potwierdzają?
2019-11-11 01:27:09
donekT: Jak można zauważyć, łatwo było rozpocząć trudniej skończyć, zgodnie ze starym przysłowiem, do tego z próbą zachowania twarzy. Pora, aby pewna hucpa przeszła do historii, najlepiej tej zapomnianej...
2019-11-11 01:29:58
donekT: z dedykacją z ulicy <osz>Czerskiej // https://www.youtube.com/watch?v=vuVYU_BA0yw //
2019-11-11 01:48:38
donekT: Naprzód, robocza drużyno,// o wolność EUROPY się bić.// Dziś może przyjdzie nam zginąć,// jutro znów wolnymi być.// Nie zbraknie z nas ani jednego,// by zniszczyć FASZYSTÓW i zgnieść.// – Na front, Brygado JAROSŁAWA,// SZTANDAR RÓWNOŚCI swój wznieś,/bis// Naprzód, odważnie do mety,// wszyscy – jak jeden – za broń!// WSZELKIE MNIEJSZOŚCI I LEWACTWO// bratnią podają nam dłoń.// Nie zbraknie z nas ani jednego…// A gdy ten bój zakończymy// i będzie zniszczony wróg,// wtedy TRANSPARENTY zmienimy// na DILDO i  DMUCHANE LALKI// Nie zbraknie z nas ani jednego…//
2019-11-11 06:44:17
krzysztof.nn: pierwsza ś c i e m a już na samym początku była taka, że 40 miliardów zł PiS rozda tam, gdzie dzieci, żeby się ich więcej rodziło - i to oczywiście była b l a g a i głupota, i tylko kompletny i d i o t a mógł w to uwierzyć - dziś dzieci rodzi esie jeszcze mniej niż 4 lata temu, a idiotów co po dziś dzień w to wierzą jak wiadomo nie brakuje
2019-11-11 06:45:13
jasper: Rozumowanie poplecznikow obecnej wladzy - niech oszukuja, kradna, lamia konstytucje, niech wprowadzaja narodowcow do swoich szeregow a KK pobloskawi, niech robia gospodarcze przekrety itd. - WAZNE, ze DAJA 500 +. Jak dodadza 100+ bez problemu beda denucjowac sasiadow - za inne poglady, ze nie jest katolikiem, ze gejem, lesbijka, innej narodowosci ... a za 200+ wezma kije baseballowe i beda bic ( jak ZOMO) tych INNYCH , taki wspolczesny pogrom za kolejne +++ ! Oto mentalnosc tzw. „kaluzy“ na ox.
2019-11-11 06:47:35
krzysztof.nn: kolejna ściema to przekaz dnia, że gigantyczne rozdawnictwo naszych podatków przywróciło ludziom g o d n o ś ć - no to już dla s u p e r i d i o t ó w, ale tych też sporo - godność jako o c h ł a p rzucany przez pana, bardzo typowe dla bolszewików pojecie godności - żryj jak ci damy i nie pyskuj
2019-11-11 06:51:53
krzysztof.nn: ściema następna, ludziom żyje się lepiej - tu już trzeba być faktycznie d a n i e l e m albo ł o s i e m, klasyczny o s i o ł też się kwalifikuje - po raz pierwszy od wielu lat rośnie w Polsce pod rządami PiS strefa skrajnego u b ó s t w a i powiększa się przepaść pomiędzy najbogatszymi i najuboższymi - i te twarde dane nawet rządowe oficjalne statystyki ujawniają
2019-11-11 07:00:23
krzysztof.nn: i teraz zabawa się k o ń c z y, proszę Państwa - nasze wspólne ciężko zarobione m i l i a r d y lekką ręką przez bolszewickich politykierów rozdane i de facto z m a r n o w a n e, bo przejedzone - b o l s z e w i c y wszak jedynie cudze rozdawać potrafią - inwestycje, które są zawsze i wszędzie motorem napędowym rozwoju każdej gospodarki, w Polsce dziś w dołku, w jakim nie były od 30 lat - koniunktura na świecie i w Europie się kończy, a to jedynie ona nakręcała produkcję w Polsce przez ostatnie 4 lata - i nawet m a m l a s Kaczyński musiał o tym po wyborach i lawinie nowych łapówkarskich obietnic powiedzieć - bo z tych obietnic n i c i, proszę Państwa, bo to też jedna wielka b l a g a dla d a n i e l i albo ł o s i była
2019-11-11 07:06:14
krzysztof.nn: ✍ PiS, który tak dużo mówi o swojej wiarygodności, kompletnie zapomniał o Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, której realizacja miała naszą gospodarkę wzmocnić, unowocześnić i uniezależnić od kapitału zagranicznego. K l a p ą okazał się program Mieszkanie plus, w wyniku którego miało powstać 100 tys. mieszkań na wynajem, a powstało ledwie kilkaset. N i e sprzedajemy światu p r o m ó w, które miały być hitami eksportowymi, nie produkujemy milionów elektrycznych samochodów, nie materializuje się wizja Centralnego Portu Komunikacyjnego. Kompletna k l a p a. Zamiast zdać relację z realizacji własnej SOR, premier jeździ po kraju, sprzedając nową oszukańczą w i z j ę – "polskiej" wersji dobrobytu. W jej centrum jest wzrost płac, ale nieoparty na rzeczywistym wzroście konkurencyjności gospodarki.✍ nie ma wątpliwości, że znajdą się daniele i łosie, co łykną te kolejne g^ówna PiSowskiej propagandy - ludzka głupota nie zna granic
2019-11-11 08:39:03
rainman: Oprocz Konfederacji (a i tutaj nie bylo to wprost) zadna partia nie chciala odstapic od 500+. Co wiecej - nowe partie lewicowe postulowaly podwyzszanie podatkow. Nie mam wiec najmniejszej watpliwosci, ze nie o gospodarke tutaj chodzi i nikogo na to nie nabieraj. W waszym lamencie nie chodzi nawet o konstytucje.
2019-11-11 09:01:28
jasper: Z pustego tylko szary posel zwany prezesem naleje :) ale tylko wtedy, jak bedzie mial 100% wladze w swoich rekach. Senatu nie opanowal, elektorat sie nie spisal , farmy trolli tez , zatem elektorat bedzie mial to na co zasluzyl - podwyzki.
2019-11-11 09:09:43
krzysztof.nn: P i S wciąż nie może uwierzyć ani się się pogodzić z p r z e g r a n ą do senatu - a to protesty wyborcze, a to jawnie i b e z c z e l n i e, na oczach wszystkich prowadzona akcja oferowania ł a p ó w e k potencjalnym przechrztom - a p o r a ż k a Kaczyńskiego w s e n a c i e to dopiero pierwszy krok do wielkiego finału w p i e r d l u tej złodziejskiej b a n d y bolszewickich o s z u s t ó w
2019-11-11 09:17:59
krzysztof.nn: a co do 500+ - jest p e w n e, że po upadku PiS w tej i d i o t y c z n e j jak dziś formie ta skandaliczna akcja marnotrawienia efektów naszej pracy n i e będzie kontynuowana, niezależnie od tego, kto będzie rządził - zasiłki na dzieci były już w PRL-u, ale przyznawano je według rozsądnych kryteriów - dziś nawet ciemny lud to zrozumiał i pluje na te bolszewickie wyborcze parówki - kończą się tłuste lata dla w a t a h y PiS-u, jeszcze trwa coraz bardziej nerwowa akcja dojenia spółek i instytucji państwowych, ale to ostatnie podrygi tej z w y r o d n i a ł e j ekipy
2019-11-11 09:58:02
tuluza: krzysztof.nn : dałbyś sobie już spokój, znamy już na pamięć Twoje wypociny które powtarzasz w kółko !!! Nawet przy tak dużym Narodowym Święcie Niepodległości ziejesz jadem !!! Weź tabletkę, połóż się i uspokój !!!
2019-11-11 10:04:39
rainman: Watahy. xD. Blisko kolejnego znanego cytatu. Ale tym razem widze, ze ostrozniej. xD
2019-11-11 10:38:42
tuluza: krzysztof.nn : przecież znamy już Twoje poglądy, więc nie rozumiem dlaczego się ciągle powtarzasz, masz już jakąś obsesję chłopie !!! To już zakrawa na poważne zaburzenia psychologiczne ! A ponadto mamy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości - pamiętaj o tym !!! Tego dnia w całej Polsce odbywają się demonstracje , marsze, zgromadzenia- wybierz się ! Poczujesz się lepiej, poprawi Ci się nastrój i bardziej optymistycznie i przyjaźnie spojrzysz na świat i ludzi !!
2019-11-11 11:06:30
tom lem: ...tuluza: krzysztof.nn nie spocznie do czasu gdy nie dorwie się do tych miliardów, które podzieli sprawiedliwie . Połowę dla siebie, drugą dla innych;-)
2019-11-11 11:48:04
jasper: „Ta droga bedzie prowadzic do zwyciestwa...“ „Bedziemy dazyc, by Polska podtrzymala fundamenty chrzescijanskiej cywilizacji“ - krzyczy szary posel zwany prezesem a wy jeszcze nie na mszy z rozancem za biala ojczyzne ? Po 70 latach po wojnie znow uniesie sie swad nazizmu ale beda za to ciekawe atrakcje kulturalne - odpalanie racy na czas, najlepszy kij basbellowy, konkurs na najlepiej odprasowana brunatna koszulke. good luck !!
2019-11-11 12:29:16
donekT: A co krzyczy Gabriella??? Nawet nie potrzebuje brunatnej koszulki, wystarczy ta mokra;) oraz pupilek w sieci;)
2019-11-11 12:37:42
daniel3ttt: Tak chorego człowieka jak krzysztof.nn już dawno nie widziałem. Co ty sobie gościu wyobrażasz że do idiotów piszesz? Poszukaj równie obłąkanych wśród takich jak ty. Tobie nic się nie podoba a każdy sukces lub zmianę na lepsze przekręcisz. Od dzisiaj chyba takie ujadanie będziemy nazywać "krzysztofkowaniem". Zapewne utraciłeś wysoką ubecką emeryturę albo żyjesz sobie sam skłócony z wszystkimi. Czemu nie mówisz że w krajach UE jest rozdawnictwo? Już ci pisałem że tam od dawna funkcjonują programy społeczne i żaden krzysztof.nn tam nie skomli i nie ujada. U nich to normalne. Co niby te pieniądze zamiast na dzieci mają iść na ubeckie emerytury i LGBT? Nie piernicz że tak ci ubyło z kieszeni kiedy wprowadzono 500+. Dobrze wiesz że PIS pieniądze zyskał z uszczelnienia VAT i okrojeniu ubeckich emerytur. Co niby lepszego było za PO? Co lepszego by zrobiła teraz KO? Gdyby się dorwali do władzy to za chwilę wszystko by rozkradli i ogłosiliby ze "piniendzy ni ma i nie będzie". Tu napisz kogo popierasz i kto wg ciebie miałby rządzić a obalimy twoje racje
2019-11-11 14:01:20
donekT: To zwykły pupilek cieszyńskiej Burmistrz... Fanatyczny wyznawca MARKSIZMU w rewizjonistycznej formie, solidnie odpowiedzialny za "swój" odcinek "frontu" walki o NOWY rzeko LEPSZY ŚWIAT, w rzeczywistości nowy utopijny totalitaryzm na miarę XXI wieku.
2019-11-11 14:12:36
donekT: Tymczasem co zakłada pewna ideologia? Tworzenie stanu permanentnego nierozwiązywalnego konfliktu, a nie słuszność. Omnipotentne antagonizowanie i wyszukiwanie nierozwiązywalnego problemu wszędzie, gdzie to możliwe. Ma to stanowić element destrukcji zastanej rzeczywistości, prowokacje i swoiście rozumiany "postep". Jak widać, członkowie działających w regionie lewackich jaczejek, lewaccy bojówkarze nazywający siebie "aktywistami" dla propagowania i realizacji swoich celów wykorzystują KAŻDĄ MOŻLIWOŚĆ.
2019-11-11 17:13:59
krzysztof.nn: co TVPiS robi z widzami ? - przerabia na ł o s i e i daniele - "uszczelnienie VAT i ubeckie emerytury", dobre sobie - ktoś powiedział, że kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą - no nie do końca, co najwyżej łosie i d a n i e l e za prawdę je zaczynają uważać - PiS-owi udały się jedynie dwie rzeczy: utrzymanie się u władzy po 4 latach s k a n d a l i c z n e g o rządzenia i d e m o l o w a n i a państwa polskiego oraz skłócenie polskiego społeczeństwa - tyle w temacie, a zawodowi o s z u ś c i typu Kaczyński i Macierewicz , cyniczni ł g a r z e jak Morawiecki albo Ziobro i bezczelni z ł o d z i e j e typu Banasia czy Misiewicza skończą tak czy inaczej w pierdlu, bez dwóch zdań
2019-11-11 18:45:03
daniel3ttt: krzysztowkowania ciąg dalszy. Jasne pieniądze na programy społeczne spłynęły z kosmosu same. Nawet twoi idole przyznają się do tego że nie potrafili zapobiec temu procederowi a ty zaprzeczasz? Zaprzeczasz temu że obniżono wysokie ubeckie emerytury? Ten co się żalił "Ja za 2 tys nie wyżyję" też sobie zmyślał? Pomyśl sobie ile zaoszczędzono na takich i zamiast np 10 czy 8 tys dostają równowartość średniej emerytury. Może tobie też "wyrównali" do średniej? Na pytanie kogo popierasz i kto wg ciebie miałby rządzić też nie odpowiedziałeś. Nie potrafisz?
2019-11-12 09:39:58
krzysztof.nn: obniżka należnych jak psu buda emerytur tysiącom niczemu winnych i uczciwych ludzi to jedna z największych h a ń b, jakie spadają na b o l s z e w i c k i rząd PiS - i nie ma proszę Państwa innej możliwości, jak tym d r a n i o m odpłacić podobnie, za samą p r z y n a l e ż n o ś ć
2019-11-12 13:32:04
donekT: Czyżby ktoś zaproponował zastosowanie prawa TALIONU??? Odnoszenie się do wzorców sprzed co najmniej 4 tysięcy lat, w kwestii prawodawstwa, naprawdę świadczy o "postepie" niektórych...
2019-11-12 18:25:05
daniel3ttt: krzysztof.nn dalej nie odpowiedziałeś. Nie potrafisz? Tak należnych haha. Za działalność na szkodę Państwa Polskiego i obywateli oraz popieranie komunistycznego ustroju. Teraz już wiem czemu tak jujczysz. Bo wyrównali ci emeryturkę do średniej krajowej.
2019-11-12 19:39:02
donekT: ... totalitarne skłonności pupilka niestety pozostały.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: