Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obowiązkowy Spis Rolny

Główny Urząd Statystyczny (GUS) raz na 10 lat przeprowadza Powszechny Spis Rolny. Ostatni miał miejsce w 2010 roku i na ten rok przypada jego przeprowadzenie. Na terenie całego kraju odbędzie się on w dniach 1 września – 30 listopada.

Powszechny spis rolny obejmie wszystkie gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą w Polsce. Rolnicy będą pytani m.in. o dochody, maszyny, użytkowane grunty, uprawy i pogłowie zwierząt oraz osoby pracujące w gospodarstwie. spisywany będzie stan gospodarstw na dzień 1 czerwca 2020 roku. Spis obejmie zarówno gospodarstwa indywidualne, jak i gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne (spółdzielnie, spółki) lub jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Użytkownicy gospodarstw rolnych w ramach spisu rolnego są obowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Na terenie każdego województwa pracami spisowymi kieruje wojewoda – jako wojewódzki komisarz spisowy. Z kolei na terenie gminy pracami spisowymi kieruje odpowiednio wójt, burmistrz miasta/Gminy – jako gminny komisarz spisowy. Do wykonywania prac spisowych Gminny komisarz spisowy tworzy Gminne biuro spisowe.

Użytkownik gospodarstwa rolnego w ramach spisu rolnego może przekazać dane w jednej z trzech form:
• samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego,
• wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego,
• bezpośredni wywiad przeprowadzany przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie.

Dane zebrane w ramach spisu rolnego są objęte tajemnicą statystyczną. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej (mogą być dopuszczone do wykonywania tych prac tylko po przeszkoleniu i złożeniu pisemnego przyrzeczenia). Ochronę zebranych danych zapewnia prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Z informacji przekazanych nam przez czytelników portalu można już znaleźć informacje związane z Powszechnym Spisem Rolnym 2020 rozsyłane przez Główny Urząd Statystyczny.

AK, GUS

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: