Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O miejskiej architekturze na UTW

W poniedziałek (28.01.2019) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyło się kolejne w tym roku akademickim spotkanie Sekcji Miłośników Nauki i Techniki cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tym razem temat spotkania dotyczył najciekawszych osiągnięć architektonicznych (była to już druga tego typu prelekcja), a głos zabrał mgr inż. Tomasz Wysocki. Tym razem mówiono o odpowiedniej aranżacji przestrzeni miejskiej. Na zdjęciach, które miały zobrazować temat, pokazywano między innymi różnego rodzaju rozwiązania, dotyczące zmiany wyglądu blokowisk, czy też miejskich skwerów.

Na zdjęciach pojawiały się różne rozwiązania. Jedno z nich dotyczyło na przykład graffiti, stworzonego na budynkach, które miało ożywić krajobraz — pojawiają się rozwiązania, gdzie szukamy czegoś nowego. Nie zawsze to wychodzi, tak jak pierwotnie się o tym myśli. Różne rozwiązania mogą się jednym podobać a drugim nie. Obcowanie na co dzień z przestrzenią, jeżeli ona jest średniej jakości, to budzi potrzebę, żeby to zmienić. Rozwiązania mogą być estetyczne albo nieestetyczne. Można stworzyć coś sztucznego, co ma zmienić przestrzeń – wyjaśniał prowadzący.

Następnie omawiano rozwiązania, dotyczące miejsc, gdzie można odpocząć. Jak się okazuje w okolicach firm, zatrudniających dużą ilość pracowników rozwiązania takie są szczególnie pożądane. Na slajdach pojawiały się zdjęcia ciekawych aranżacji skwerów, czy też placów, znajdujących się w miastach. Nie wszystkie pochodziły z Polski, nie wszystkie przypadły też wszystkim zgromadzonym do gustu – w tej kwestii wszystko zależało od indywidualnych preferencji, z pewnością jednak opisywane miejsca z jakiegoś powodu się wyróżniały – w niektórych przypadkach były to niecodzienne rozwiązania, w innych zaś niestandardowa kolorystyka.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: