O miejskiej architekturze na UTW
Tym razem temat spotkania dotyczył najciekawszych osiągnięć architektonicznych (była to już druga tego typu prelekcja), a głos zabrał mgr inż. Tomasz Wysocki. Tym razem mówiono o odpowiedniej aranżacji przestrzeni miejskiej. Na zdjęciach, które miały zobrazować temat, pokazywano między innymi różnego rodzaju rozwiązania, dotyczące zmiany wyglądu blokowisk, czy też miejskich skwerów.
Na zdjęciach pojawiały się różne rozwiązania. Jedno z nich dotyczyło na przykład graffiti, stworzonego na budynkach, które miało ożywić krajobraz — pojawiają się rozwiązania, gdzie szukamy czegoś nowego. Nie zawsze to wychodzi, tak jak pierwotnie się o tym myśli. Różne rozwiązania mogą się jednym podobać a drugim nie. Obcowanie na co dzień z przestrzenią, jeżeli ona jest średniej jakości, to budzi potrzebę, żeby to zmienić. Rozwiązania mogą być estetyczne albo nieestetyczne. Można stworzyć coś sztucznego, co ma zmienić przestrzeń – wyjaśniał prowadzący.
Następnie omawiano rozwiązania, dotyczące miejsc, gdzie można odpocząć. Jak się okazuje w okolicach firm, zatrudniających dużą ilość pracowników rozwiązania takie są szczególnie pożądane. Na slajdach pojawiały się zdjęcia ciekawych aranżacji skwerów, czy też placów, znajdujących się w miastach. Nie wszystkie pochodziły z Polski, nie wszystkie przypadły też wszystkim zgromadzonym do gustu – w tej kwestii wszystko zależało od indywidualnych preferencji, z pewnością jednak opisywane miejsca z jakiegoś powodu się wyróżniały – w niektórych przypadkach były to niecodzienne rozwiązania, w innych zaś niestandardowa kolorystyka.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.