Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowe miejsca rekreacji już gotowe

Tężnie solankowe w Rudzicy i Międzyrzeczu Dolnym są już gotowe.

 Nowe urządzenia są podobne do tego, które od blisko dwóch lat służy spacerowiczom w kompleksie rekreacyjnym Drzewiarza w Jasienicy. – Zależy nam, aby upowszechnić ten rodzaj relaksu. Otrzymujemy bowiem sygnały od mieszkańców, że chętnie urządzają spacery wokół tężni funkcjonującej na Drzewiarzu. To nie tylko samo urządzenie z gałązkami faszyny, na których rozbijają się krople spływającej solanki, wytwarzając wokół korzystny mikroklimat. - powiedział Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy.

Mieszkańcy mogą korzystać z ławek, stolików zlokalizowanych w pobliżu tężni. - Miejsce sprzyja więc relaksowi i staje się atrakcją turystyczną, bo także mieszkańcy sąsiednich miejscowości chętnie pojawiają się tutaj na spacer czy piknik. - dodał wójt.

Nowe tężnie stanęły w Międzyrzeczu Dolnym na terenach rekreacyjnych oraz w Rudzicy w sąsiedztwie ośrodka zdrowia. Mają formę sześcioboku wypełnionego faszyną, po której już wkrótce będzie spływać solanka, pochodząca z Zabłocia. Ta sama, która oprócz urządzenia na Drzewiarzu, płynie również w fontannie na skwerze przy Urzędzie Gminy. – Liczę, że pogoda pozwoli, aby choć na kilka dni jeszcze przed mrozami uruchomić nowe urządzenia, choćby po to, aby sprawdzić ich stan technicznych. W pełni będziemy cieszyć się inhalacyjnymi spacerami wraz z odejściem zimy, zaraz na początku wiosny. – dodał wójt.

Koszt tężni w Międzyrzeczu Dolnym wyniesie blisko 254 tys. zł, w Rudzicy zaś ponad 253 tys. zł. Na inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie z funduszy Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Bielska” na wzmocnienie potencjału turystyczno-rekreacyjnego regionu (po ponad 180 tys. zł). Brakującą resztę pokryje budżet Jasienicy.

(Jasienica.pl, ach)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-24 16:12:53
sierżant_Niemyty_Wycior: to jedna z najgłupszych rzeczy na jakie się samorządy dają nabierać - no chyba, że maja z tego ekstra profity którymi się nie chwalą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: