Nieudany debiut trenera Karwiny

W ostatni poniedziałek, działacze karwińskiego klubu zaprezentowali nowego szkoleniowca, który zastąpił na tym stanowisku Romana Nadvornika – Norbert Hrncar. Niestety, Słowak nie będzie mile wspominał rozpoczęcia pracy z klubem, gdyż jego podopieczni przegrali ze Slavią, 1:3.

Jeszcze przed rozpoczęciem sobotniego spotkania, było wiadome, iż prażanie są zdecydowanymi faworytami do sięgnięcia po trzy punkty. Slavia jest liderem Fortuny Ligi, z najlepszą ofensywą, jak i defensywą (37:11). Z kolei gospodarze dzisiejszego meczu, po piątkowej wygranej Dukli Praga nad Teplicami, spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Goście szybko objęli prowadzenie, bo już w 11. minucie Soucek otworzył wynik spotkania. Karwina zdołała wyrównać, ale spora w tym zasługa obrońcy wicemistrza Czech, Jana Borila, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Kibice gospodarzy nie radowali się zbyt długo z wyrównującego trafienia, gdyż dwie minuty później, Miroslav Stoch wyprowadził stołecznych na prowadzenie.

Slavia stworzyła sobie jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale wykorzystała tylko jedną. W 75. minucie, Olayinka ustalił końcowy rezultat – 1:3.

TUTAJ MOŻNA OBEJRZEĆ SKRÓT SPOTKANIA

Dla Karwiny to czwarta porażka z rzędu. Podopieczni Norberta Hrncara zamykają tabelę, a w następną sobotę czeka ich wyjazd do Mladej Boleslav, gdzie rozegrają spotkanie, w ramach 17. kolejki Fortuny Ligi.