Nietrafiony prezent
Święta, święta i po świętach. Ze stołów poznikamy serniki i makowce, lodówki nieco opustoszały, ale za to ciaśniej zrobiło się na półkach i w szafach. A wszystko za sprawą prezentów, które ofiarowali nam nasi bliscy. Podobnie, jak każdego roku wśród świątecznych podarunków znalazły się: kosmetyki, płyty, książki, ubrania, biżuteria ...
Większość z nas cieszyła się z trafionego prezentu gwiazdkowego, ale niestety nie wszyscy. Niektórzy otrzymując upominek z góry już przeczuwali, że raczej go nie wykorzystają.
Co zrobić z nietrafionymi upominkami, które dostaliśmy pod choinkę? Do wyboru mamy właściwie cztery warianty. Pierwszy – zostawić, niech sobie leży. Drugi - wymienić w sklepie na inny. Trzeci - podarować go drugiej osobie. Czwarty – sprzedać.
Wymienianie lub zwracanie niechcianych prezentów w okresie poświątecznym jest na porządku dziennym.
- Nie zdarza się to w naszym sklepie często, ale jednak... Zjawia się osoba, która otrzymała nietrafiony prezent i chciałaby go zamienić na coś innego. Właściwie mnie to nie dziwi, bo trudno jest trafić w czyjś gust, tym bardziej jeśli chodzi o kupno bielizny– mówi Iwona Foltyn, sprzedająca w jednym z cieszyńskich butików – Dajemy więc swoim klientom taką możliwość. Na odwrocie paragonu wraz z pieczątka potwierdzamy ewentualną wymianę. Wcześniej przestrzegamy o nieodrywaniu metki.
Przyzwyczailiśmy się do przepisów sprzed 2002 roku, że sklep ma obowiązek zwrócony przez nas towar przyjąć. Jednak również w tej kwestii wiele się zmieniło od tego czasu. Wymiana, czy zwrot towaru to dobra wola sprzedającego. Dlatego w chwili robienia zakupów warto spytać o taką ewentualność.
Są jednak okoliczności, kiedy zakupionego towaru nie możemy zwrócić, na przykład - aukcja internetowa. Zwrotowi nie podlegają towary zakupione w drodze licytacji, lub w przypadku przeceny towaru z powodu usterki o której sprzedawca poinformował kupującego.
bsk
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.