Nie udało się w piątek, ale w sobotę już tak!

W Oberwiesenthal odbyły się konkursy kombinacji norweskiej w ramach FIS Youth Cup. Mikołaj Wantulok z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego stanął na najniższym stopniu podium w sobotę, a dzień wcześniej otarł się o pierwszą „3”.

Mikołaj Wantulok mógł czuć niedosyt po piątkowej rywalizacji w Oberwiesenthal w ramach FIS Youth Cup, gdzie niewiele zabrakło, aby stanął na podium. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zajął 4. miejsce, ale dzień później już powiodła się ta sztuka.

Wantulok poprawił się na skoczni – w porównaniu do piątkowego konkursu wylądował aż cztery metry dalej (67,0 m). Również na 6-kilometrowej trasie spisał się lepiej niż dzień wcześniej, co pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium. Progres zanotował także kolega klubowy Wantuloka, Jakub Cieślar, który w piątek zajął 17. pozycję, a wczoraj uplasował się pod koniec pierwszej „10”.