Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

''Mocniejsza niż śmierć'' w cieszyńskiej bibliotece

W wieczorny piątek 17 marca w siedzibie cieszyńskiej biblioteki przy ulicy Głębokiej odbyło się spotkanie z pisarką ''stela'' Lidią Czyż.

Pani Lidia pochodzi ze Skoczowa, mieszka obecnie w Wiśle Malince ze swoją rodziną. Jej mężem jest pastor kościoła ewangelickiego i dzięki kontaktom osób obcych z nim powstał pomysł na pierwszą książkę, a później na kolejne. W tym momencie Pani Lidia ma na swoim koncie już trzy książki, które ludzie naprawdę kupują i czytają.

Książką, którą Pani Lidia zadebiutowała była wydana również na audiobooku „Mocniejsza niż śmierć”

Jest to książka o listach będących ostatnią deską ratunku, o historii nieprawdopodobnej, lecz niestety prawdziwej oraz o sile zdolnej wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy. To powieść, którą czyta się jednym tchem, dynamiczna, barwna i zaskakująca jak życie, z którego pochodzi – relacjonuje autorka.

Spotkanie było podzielone na cztery części – w pierwszych trzech przybliżono tematy książek, a w czwartej części autorka odpowiadała na pytaniach z sali. Drugą w kolejności książką jest „Narodziny perły” - to powieść zainspirowana autentyczną historią o Ewie i Adamie, którzy chcieli żyć jak w raju, jednak ich życie zamieniło się w piekło. To książka o miłości, stracie i uzależnieniu. O zmaganiu człowieka z cierpieniem oraz odkrywaniu siebie i Boga, który ze zwykłego ziarnka piasku potrafi stworzyć drogocenną perłę. Druga już powieść autorki oparta na autentycznej historii przekonuje, że to, co zrobisz ze swoim bólem, zależy od ciebie – tak mówi Pani Lidia.

No i ostatni tytuł, o którym w trzeciej części mówiła Pani Czyż to „Pozostała tylko nadzieja”.

Jest to poruszająca powieść o wierze, która jest pewnością, o nadziei, która nie zawodzi i o miłości zdolnej poświęcić życie. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, ta historia wydarzyła się naprawdę. Bohaterka, obecnie młoda kobieta, opowiada historię swojego życia, w którym doświadczyła przemocy, upokorzenia i uzależnienia. Przy życiu utrzymywała ją myśl, że kiedyś zdoła odnaleźć ukochanego ojca. Gdy w końcu spełniło się jej pragnienie, odkryła, że w głębi duszy szukała czegoś więcej…

„Jestem pewna, że gdybym nie cierpiała, może nigdy nie szukałabym tak rozpaczliwie ojca i jego miłości, a właśnie szukając go, znalazłam miłość doskonałą i bezwarunkową”.

Pani Lidia Czyż swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła w 2013 roku właśnie książką „Mocniejsza niż śmierć”. Osobiście tą właśnie książkę przesłuchałem – przeczytałem trzykrotnie i jestem pod wielkim wrażeniem i polecam ją wszystkim, czy to niewidomym czy widzącym.

Andrzej Koenig
 

źródło: OX.PL
dodał: AKE

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-03-21 20:18:48
Wyborca 456: O ile się nie mylę to p. Lidia mieszka w Malince a nie Jaworniku.<br />
2017-03-21 21:46:22
bastek39: ona jest z malinki
2017-03-23 13:58:15
bastek39: po co komu takie spotkania? Nie wystarczy książki przeczytać?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: