Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Międzynarodowy sukces łuczników z Goleszowa

Między 14-16 grudnia w Berlinie odbywały się w Berlinie niezwykle prestiżowe zawody łucznicze Open Berlin 2018. Świetne miejsca wywalczyli sportowcy z klubu LUKS Orlik Goleszów - Anna Stanieczek oraz Przemysław Konecki.

Anny Stanieczek z Goleszowa przedstawiać nikomu nie trzeba - to wielokrotna mistrzyni Polski w łucznictwie bloczkowym, wyróżniona m.in. Srebrną Cieszynianką w 2008 roku. W Berlinie otarła się o podium międzynarodowych zawodów - zajęła 4. miejsce. Jak komentuje swój sukces? Jechałam tam z negatywnym nastawieniem raczej. Zamiast przed świętami ciastka piec, to ja się wybieram na tydzień do Berlina - wspomina ze śmiechem. Wynik bardzo mnie zaskoczył, że potrafiłam tak wysoko strzelić, bo trafiłam wyniki 144, 144, 142 - mniej więcej w Pucharze Świata takie są wyniki - dodaje Anna Stanieczek.

W rywalizacji kobiet wzięło udział 48 łuczniczek, z czego 32 startowało w rundzie finałowej. W zawodach mężczyzn uczestniczyło z kolei aż 142 sportowców. Bardzo wysokie, 48 miejsce zajął Przemysław Konecki, tegoroczny Halowy Mistrz Polski Juniorów. Co istotne, był to jego debiut w międzynarodowych zawodach. Bardzo się cieszę, że mam dwoje zawodników, bo jest Przemek, jest też Marzena Daduń, która mnie dogania. Więc będę dalej strzelała, żeby doprowadzić ich do wysokiego poziomu - chwaliła podopiecznych Anna Stanieczek.

Łucznikom stela serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-24 14:40:12
Wyborca 456: GRATULACJE!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: