Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Major, Tajner, Hudziec, Ślęk, Jędrusik

Koalicja Obywatelska zaprezentowała dziś w Bielsku-Białej swoich kandydatów do Sejmu RP z okręgu wyborczego 27, obejmującego powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki i miasto Bielsko-Biała.  O głos wyborców walczyć będzie trzech reprezentantów Śląska Cieszyńskiego. Do zdobycia jest  w sumie 9 mandatów.

 

Walczą o zwycięstwo

- Polska w naszych sercach – takie hasło widniało na banerach, na tle których stali reprezentanci różnych środowisk, startujący z listy KO.  Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej i wiceszef śląskiej PO podkreślił, że na listach znalazły się osoby reprezentujące różne środowiska, które są w stanie walczyć o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

 Dodał, że według wielu opinii, także kandydatów, będą to najważniejsze wybory w historii. - Po pierwszym kwartale tego roku rozwój gospodarczy jest pod wielkim znakiem zapytania. Wiemy, że mamy kłopoty z praworządnością. Wiemy, że są tendencje wyprowadzania nas z Unii Europejskiej. Temu trzeba przeciwdziałać. Do tego zachęcamy prezentując naszych kandydatów – mówił prezydent Bielska-Białej.

 Jarosław Klimaszewski powiedział, że wspiera kandydatów nie tylko jako osoba, który zwyciężyła w II turze wyborów na prezydenta Bielska-Białej.  - Uważam, że te wybory, są także wyborami samorządowymi. Obecnie rządzący, delikatnie mówiąc, nie kochają samorządów, nie lubią autonomii, niezależności. Nie lubią, aby mieszkańcy danego obszaru mieli własne zdanie. I dlatego właśnie zgromadziliśmy się tu, aby doprowadzić do zwycięstwa – podkreślił.

Dobro wspólne

Przemysław Major, z-ca burmistrza Cieszyna na liście KO zajmuje siódme miejsce. W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że swój start w wyborach motywuje przede wszystkim troską o sprawy samorządu. - Od 22 lat pracuję w samorządzie. Od 10 lat mieszkam na terenie powiatu cieszyńskiego. Od 5 lat pracuję w Cieszynie i działam aktywnie w Stowarzyszeniu Aglomeracja Beskidzka, które zrzesza wszystkie samorządy z tego terenu – mówił.

Przyznał, że długo zastanawiał się nad startem w wyborach. - Postanowiłem to zrobić, bo bez dobrej reprezentacji samorządów w Sejmie RP, nie będzie ich dobrego rozwoju. Mogę spokojnie dzielić życie poselskie z aktywnością lokalną. Mam nadzieję, że wyborcy obdarzą mnie zaufaniem i będę mógł działać na rzecz Cieszyna i innych samorządów z naszego regionu. A jeżeli nie obdarzą zaufaniem, to dalej będę pracował dla miasta – podkreślił.

Wyraził nadzieję, że epizod związany z prywatnym wpisem na portalu społecznościowym nie przekreśla jego całej, dotychczasowej działalności. - Ja od zawsze patrzyłem przez pryzmat dobra wspólnego, troski o to jakie są nasze samorządy. I to jest mój główny cel – podkreślił.

 Wiślańskie korzenie

Trzecie miejsce na liście zajmuje Apoloniusz Tajner, który w rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił, że celem jego działalności w Sejmie RP będzie wzmocnienie roli samorządów i przywrócenie im pełnej samodzielności. -Teraz ich rola jest ograniczana. Mają coraz więcej zadań, a coraz mniej środkówwyjaśnił.

Nawiązał również do swoich korzeni. Przypomniał, że urodził się w Cieszynie, ale od najmłodszych lat mieszkał w Wiśle. - Moja matka była ewangeliczką. Ja wychowałem się w środowisku bardzo liberalnym, ponieważ w Wiśle mieszkają przedstawiciele wielu innych wyznań. Mam w sobie bardzo dużo tolerancji, jeżeli chodzi o sprawy wyznaniowezaznaczył.

Dodał, że wieloletnie doświadczenie jako trenera, a także praca w dużych organizacjach sportowych, powinny mu pomóc w poselskiej działalności. Apoloniusz Tajner był m.in. członkiem zarządu PKOL w latach 2006 -2023,  a także wiceprezesem PKOL od 2018 do 2023 roku. - Spotykałem się dziesiątki razy z przedstawicielami samorządów, gdzie działają małe kluby narciarskie. Mam pomysł jak poprawić system szkolenia w sporcie dzieci i młodzieży. Tym chcę się zająć przede wszystkim, jak zyskam poparcie wyborców powiedział.

Pasjonat wyścigów 

Dziewiąte miejsce na liście należy do Janusza Hudźca. Nie było go na prezentacji. W krótkiej notce biograficznej możemy przeczytać, że od 2018 roku pełni funkcję radnego Powiatu Cieszyńskiego, gdzie jest wiceprzewodniczącym Komisji Dróg Publicznych, Transportu i Bezpieczeństwa, wiceprzewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a także członkiem Komisji Edukacji i Komisji Rewizyjnej. W latach 2012-2017 studiował na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył studia o specjalności marketing polityczny. Aktualnie, zawodowo pracuje w sektorze prywatnym, gdzie pełni rolę koordynatora w jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce.  Jest pasjonatem  najnowszej historii Polski, nowoczesnych technologii, podróży (zwłaszcza kolejowych) oraz wyścigów Formuły 1.

14 miejsce na liście ma Marcin Ślęk urodzony w 1972 roku w Zebrzydowicach. Od początku pracy zawodowej związany z samorządem gminy Zebrzydowice. Długoletni redaktor naczelny miejscowych Wiadomości znad Piotrówki – miesięcznika gminy Zebrzydowice. Radny powiatu cieszyńskiego trzech kadencji, w tym dwukrotnie członek zarządu powiatu.

Dwukrotnie, w latach 2015 i 2019 kandydował do sejmu. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku administracji, studiował również prawo na Uniwersytecie Śląskim. Członek organizacji społecznych, w tym Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Prywatnie kolekcjoner i żeglarz.

Natomiast 16 miejsce otrzymała Joanna Jędrusik, mieszkanka Cieszyna. Absolwentka UŚ Wydziału Wychowanie Plastyczne. Malarka i artystka wizualna, animatorka kultury. W dorobku artystycznym ma 20 wystaw indywidualnych malarstwa w Polsce, Australii, Czechach i Słowacji, a także udział w międzynarodowych projektach plastycznych, jurorkaw festiwalu filmów ekologicznych Ekotopfilm Enviro Film Festiwal w Bratysławie.  Autorka projektów "Dux Poloniae Baptizatur" (2016), "Cieszyński Głos Niepodległości" (2018), "II RP na Śląsku Cieszyńskim. Pamięć -Wspólnota - Nowoczesność" (2019, oba projekty zrealizowane w

ramach Programu NIepodległa.)

 

(ach) 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-08-22 13:19:18
św. Patryk.: co bardziej przytomni ze złodziejskiej elity PiS szykują już zestawy survivalowe na program CELA+: szczoteczka do zębów, ręczniczek, zapasowe majtki, okulary, no i oczywiście modlitewnik z różańcem
2023-08-22 14:55:27
b.w.: Wasze wyborcze hasło powinno być: polskość to nie normalność. Koszmar czasów Tuska już nie wróci , to se ne vrati...
2023-08-22 15:12:51
Vito: "Polska w naszych sercach" ile to hasło dla nich znaczy najlepszym przykładem jest zagorzały platfus Patryk, który o Polsce mówi "tak zwane panstwo". Za to otwarcie gloryfikuje niemcy. Partia volksdojczy.
2023-08-22 16:23:38
św. Patryk.: jak obserwuję to co wyczynia i deklaruje PiS to od lat ośmiu program jest jeden i idą na niego miliardy naszych wspólnych pieniędzy: jeden wielki totalny hejt na Donalda Tuska głównie i resztę opozycji, urządzany za pieniądze publiczne czyli nas wszystkich - i mnie choćby ten jeden fakt wystarcza by wszystkich tych Kałużów, Kawuloków, Kopciów, Szwedów, Pudów itd oraz wszystkich świadomie na nich głosujących w jednym dobrze pilnowanym corku umieścić z dużymi literami tablicą wymalowaną nad nim: "TU SIEDZĄ ZŁODZIEJE OSZUĆI OBŁUDNICY HIPOKRYCI BARBARZYŃCY MORALNI DEGENERACI OSTATNIE SAKRAMENCKIE DZIADY W KOLEJCE PO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ"
2023-08-22 16:27:07
św. Patryk.: viciulu Volsksdeutsche to masowo w twojej wiosce podczas okupacji hitlerowskiej się pojawili, dziś ich potomkowie stanowią bazę elektoratu PiS w tej wiosce migrantów i modlitewne zaplecze faroża
2023-08-22 16:43:32
Vito: Zawsze przywiązujesz wagę do poprawnego zapisu tego słowa. Pewnie często przeglądasz pamiątki po przodkach. A co do twoich idoli, czy platforma ma już jakikolwiek program wyborczy? Czy ciagle tylko misja stołek?
2023-08-22 17:24:43
"tom": ... oczywiście Vito, że mają pogram wyborczy 4xTAK ;-)
2023-08-22 17:49:52
oxjas1: No tak np. taki Mejza idealnie pasuje na listy PiS ...oszust, hochsztapler, naciagacz, katolik i patriota to prawdziwy wzorzec PiS.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: