Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Liga bez faworyta?

W ubiegłym sezonie rywalizacja o mistrzostwo skoczowskiej A klasy toczyła się pomiędzy Istebną i Pruchną, ale ostatecznie z awansu radowali się ci pierwsi. Ciężko stwierdzić, kto w obecnym sezonie będzie rozdawał karty.

Inauguracja skoczowskiej A klasy za nami. Z wysokich zwycięstw radowali się piłkarze Beskidu Brenna, Błękitnych Pierściec oraz Iskry Iskrzyczyn. Z cennych trzech oczek radowali się również zawodnicy z Kończyc Wielkich. Błyskawica wywiozła komplet punktów z Dębowca, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.

Rozgrywki ruszyły, ale ciężko stwierdzić, kto jest faworytem do mistrzostwa. Goleszów ubiegły sezon zakończył pod koniec pierwszej „10”, ale klub wyraźnie się wzmocnił przed rozpoczęciem sezonu, a ekipę przejął Marek Bakun. Jego podopieczni podzielili się punktami z Hażlachem na inaugurację sezonu. Czy Goleszów można stawiać wśród kandydatów do awansu? - Po sześciu kolejkach będziemy mądrzejsi. Myślę, że powoli będziemy się budować – przyznał szkoleniowiec Goleszowa.

A jak z aspiracjami Hażlacha? – Wszystko okaże się teraz, jesienią. Musimy zdobyć jak najwięcej punktów, mocno przepracować zimę i dobrze wystartować na wiosnę. Nie ukrywam, że chłopaki chcą zrobić ten awans, ale czeka nas sporo ciężkiej pracy – stwierdził Mateusz Lizak, trener Victorii. Przypomnijmy, że Hażlach w ostatnich dwóch sezonach należał do czołowych ekip A klasy – sezon 2020/21 ukończył w pierwszej „3”, a w ostatniej edycji uplasował się tuż za podium.

A klasa (Podokręg Skoczów), 1. kolejka:

  • Goleszów – Victoria Hażlach 2:2 więcej o meczu
  • Strażak Dębowiec – Błyskawica Kończyce Wielkie 2:3
  • Beskid Brenna – Pruchna 5:1 fotoreportaż
  • Zryw Bąków – Rudnik 1:2
  • Cukrownik Chybie – Orzeł Zabłocie 2:1
  • Olza Pogwizdów – Błękitni Pierściec 2:8
  • Iskra Iskrzyczyn – Kończyce Małe 5:0

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: