Kto poprowadzi cieszyńskie Muzeum Drukarstwa?
Miasto Cieszyn na prowadzenie Muzeum Drukarstwa przeznacza 120 tysięcy złotych, jednak organizacja, która zgłosi się do tego zadania, będzie musiała dołożyć z własnej kieszeni - wysokość dotacji nie może przekroczyć 90% ogólnych kosztów realizacji zadania, Zleceniobiorca zapewnia pokrycie minimum 10% ogólnych kosztów realizacji zadania ze środków finansowych własnych, środków pieniężnych od odbiorców oraz wkładu własnego niefinansowego (osobowego), przy czym minimum 5% ogólnych kosztów realizacji zadania powinno zostać pokryte z wkładu finansowego – wyjaśnia cieszyński magistrat.
Kto może się zgłosić do prowadzenia Muzeum Drukarstwa w Cieszynie? Głównie podmioty, które prowadzą statutową działalność, w którą Muzeum Drukarstwa się wpisuje. Gmina Cieszyn udostępni wybranemu podmiotowi obiekt nieodpłatnie. Koszty eksploatacyjne związane z obsługą obiektu będą ponoszone przez wybrany w konkursie podmiot.
Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać się do 8 marca 2021 roku, a do 31 marca ma zostać wyłoniony nowy prowadzący.
Muzeum Drukarstwa w Cieszynie powstało w 1996 roku. W swoich zbiorach posiada m.in. maszynę typograficzną z zestawem czcionek, prasy dociskowe, czy urządzenia introligatorskie. Obiekt ma upamiętniać cieszyńskie tradycje drukarskie. Muzeum znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.





Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
