Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książnica zaprasza on-line i czeka na wasze maile i telefony

Książnica Cieszyńska jest zamknięta dla odwiedzających w związku z pandemią koronawirusa. Dyrektor instytucji zachęca jednak do pozostania w kontakcie i korzystania z zasobów on-line.

Najcenniejsze zbiory książkowe, wystawy – nieczynne dla czytelników. Książnica Cieszyńska, jak wszystkie instytucje kultury jest zamknięta dla odwiedzających. - Nieczynne są czytelnie i galeria biblioteki. W całości zawieszona zostaje oferta dotycząca lekcji bibliotecznych, pokazów i innych imprez organizowanych w siedzibie Książnicy – mówi Krzysztof Szelong, dyrektor Książnicy Cieszyńskiej.

Mimo, że Książnica Cieszyńska jest zamknięta dla odwiedzających, cały czas pracuje na pełnych obrotach. - Książnica Cieszyńska nie zawiesza, oczywiście, prac związanych z gromadzeniem, ochroną, konserwacją, ewidencją i opracowaniem swoich zbiorów. Dostępne pozostają także jej usługi elektroniczne. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do odwiedzania strony głównej Książnicy Cieszyńskiej: www.kc-cieszyn.pl oraz do korzystania z naszych serwisów – dodaje Krzysztof Szelong.


Katalogi i bibliografie Książnicy Cieszyńskiej, za których pośrednictwem przeszukiwać można według różnorakich kluczy całość bibliotecznych zbiorów Książnicy Cieszyńskiej oraz tworzone przez nią bibliografie. Dostępne są pod adresem https://katalogi.kc-cieszyn.pl/.

Elektroniczny słownik biograficzny Śląska Cieszyńskiego, stanowiący pełnotekstową, obejmującą ponad 8 000 rekordów faktograficzną bazę danych, poddającą się różnorakim kwerendom.
Znajdziecie państwo https://slownik.kc-cieszyn.pl/.

Zasoby Książnicy Cieszyńskiej w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej, obejmujące elektroniczne kopie wszystkich zachowanych w zbiorach biblioteki czasopism i książek wydanych na Śląsku Cieszyńskim do 1939 r., a ponadto cyfrowe kopie kolekcji rękopisów z bibliotek Leopolda Jana Szersznika oraz Tadeusza Regera i wiele innych - https://www.sbc.org.pl/dlibra/collectiondescription/110?dirids=110

Dostępne są również wirtualne wersje wystaw: Źródła do dziejów Cieszyna (https://dzieje.kc-cieszyn.pl/), Rzecz o Józefie Ignacym Kraszewskim (https://kraszewski.kc-cieszyn.pl/), Cieszyńskie rody – Michejdowie (https://kc-cieszyn.pl/strona_glowna/cieszynskie-rody-michejdowie/), Cieszyńskie rody – Buzkowie (https://kc-cieszyn.pl/strona_glowna/cieszynskie-rody-buzkowie/), Cieszyńscy Legioniści (https://legionisci.kc-cieszyn.pl/), Cieszyn 1918 (http://cieszyn1918.pl/), Zaolzie 1938 (https://zaolzie.kc-cieszyn.pl/), Zaolzie teraz (https://zaolzieteraz.kc-cieszyn.pl/), O konserwacji zbiorów (https://zbiory.kc-cieszyn.pl/)

Książnica Cieszyńska zachęca również do kontaktu. - Zapraszając Państwa do skorzystania z elektronicznej oferty Książnicy Cieszyńskiej, zachęcamy jednocześnie do pozostawania z nami w kontakcie telefonicznym, a także mailowym. Poza numerem centrali +33 851 38 41 oraz adresem głównym ksiaznica@kc-cieszyn.pl, do Państwa dyspozycji pozostają adresy poczty elektronicznej i numery telefonów poszczególnych działów, widniejące na stronie: www.kc-cieszyn.pl. - kwituje dyrektor Książnicy Cieszyńskiej.

Z ciekawą inicjatywą wyszedł w stronę klientów Empik, który udostępnił za darmo pakiet 11 tys. audiobooków i e-booków na 60 dni. Korzystajcie tutaj: https://www.empik.com/czas-w-domu


redka

źródło: ox.pl
dodał: redaktor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: