Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Koper'' będzie miał salę

6,5 mln zł ma kosztować sala gimnastyczna przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Cieszynie. Powiat ma już pozwolenie na budowę. Prace rozpoczną się w 2006 bądź 2007 r. - Będziemy się starać o środki zewnętrzne na ten cel - deklaruje Stanisław Kubicius, członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za edukację.

Koszty remontu są takie wysokie z kilku powodów. Po pierwsze istniejąca już niewielka sala gimnastyczna jest objęta nadzorem konserwatorskim. Konserwator zabytków nie zgodził się na jej wyburzenie i nowy kompleks trzeba z nią skomponować. Przy czym istniejący budynek wymaga poważnego remontu, wzmocnione muszą być jego fundamenty oraz ściany. Fundamenty  muszą być też mocniejsze pod nowym obiektem. - W tym miejscu grunt ma niewielką nośność - wyjaśnia S. Kubicius.

Ponieważ inwestycja będzie prowadzona niemal w centrum miasta, powiat musi dokonać przełożenia sieci kanalizacyjnych, wodociągowych itp., które znajdują się w tym miejscu, co także powoduje, że koszty idą w górę. Na dodatek pod przyszłym placem budowy znajduje się stary schron.

Inwestycja to nie tylko sala gimnastyczna, ale też dodatkowe klasy oraz przewiązka łącząca "Kopera" z nową salą. Całość będzie przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Istnieją bowiem projekty, aby w przyszłości liceum pełniło funkcję szkoły integracyjnej.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: