Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konfrontacja na cieszyńskim rynku - interweniowała policja

W sobotę (03.08.2019) na Cieszyńskim rynku doszło do „konfliktu”, pomiędzy dwoma grupami demonstrantów, którzy promowali odmienne podejście, do niektórych kwestii społecznych. W związku z napiętą atmosferą, do akcji wkroczyli policjanci.

Jak informuje kom. Rafał Domagała, do zdarzenia doszło w sobotę (3 sierpnia 2019) na cieszyńskim rynku. Po głośnej wymianie zdań i poglądów oraz konfrontacji osób o skrajnie odmiennych światopoglądach, na miejsce została zadysponowana policja.

Grupy, których światopogląd skrajnie z sobą nie współgrał, to osoby protestujące codziennie na rynku w ramach „codziennicy” oraz grupa kibiców, którzy przyjechali z Żywca do Cieszyna na mecz piłki nożnej — Po rozpoczęciu zgromadzenia osoby zaczęły się przekrzykiwać. W pewnym momencie w kierunku ogródka, w którym siedzieli kibice podszedł jeden z uczestników zgromadzenia trzymając w ręku baner „Precz z Polski faszyzmem". Pomiędzy kibicami a mężczyzną doszło do głośnej wymiany zdań, poglądów. W pewnym momencie do tej osoby trzymającej baner podszedł z tyłu jakiś mężczyzna i wyrwał mu go z rąk. Baner upadł na ziemię – relacjonuje Domagała.

Mężczyzna, który wyrwał baner z rąk uczestnika sporu, został wylegitymowany. Był to mieszkaniec Cieszyna, który nie był związany z protestującymi — Tłumaczył, że w ten sposób chciał zapobiec eskalacji konfliktu. Nikomu nic się nie stało, nikt nie został pokrzywdzony. Po jakimś czasie kibice odeszli z rynku. Osoby zostały pouczone o swoich prawach. Obecnie materiał jest analizowany przez policjantów. Dotąd nie wpłynął żaden wniosek o ściganie – tłumaczą policjanci. Kwestią sporną w przypadku konfliktu na rynku okazały się kwestie światopoglądowe oraz ocena aktualnych wydarzeń w kraju. Nie wiadomo, czy sprawa będzie miała ciąg dalszy, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

205
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-05 20:52:56
donekT: cytat "pomiędzy dwoma grupami demonstrantów, którzy promowali odmienne podejście, do niektórych kwestii społecznych. " cytat Co???? Przecież ludzie spokojnie relaksowali się w ogródku, w dalsze części artykułu jest napisane cytat " W pewnym momencie w kierunku ogródka, w którym siedzieli kibice podszedł jeden z uczestników zgromadzenia trzymając w ręku baner „Precz z Polski faszyzmem"." Z treści wynika, iż doszło do NIEUDANEJ PROWOKACJI.
2019-08-05 20:55:43
rainman: Donku ;-) Mamy solidny dowód na to, że nie jesteśmy multikontem ;-) Popatrz na godziny koło naszych postów ;-)
2019-08-05 20:59:07
donekT: cytat "o skrajnie odmiennych światopoglądach"cytat A skąd Pan Domagała zna światopogląd ludzi znajdujących się w ogródku??? Dlaczego ktoś podszedł w kierunku jednego z ogródków, jak to zostało ujęte cytat" podszedł jeden z uczestników zgromadzenia trzymając w ręku baner „Precz z Polski faszyzmem"" koniec cytatu. Czyżby uczestnicy demonstracji w swym działaniu bazowali na stereotypie i fałszywych założeniach??? A jak Pani Gabriella wyraziła się na temat osób znajdujących się na terenie jednego z ogródków? Na jakiej podstawie poczyniła takie, a nie inne założenia?
2019-08-05 21:03:32
rainman: W mojej opinii protestujący w Cieszynie są poirytowani byciem ignorowanym. Dołączenie do swoich emblematów flagi lgbtq jest działaniem, które jeszcze bardziej pogorszy odbiór społeczny protestujących pod "Florianem". O ile obecnie większość cieszyniaków puka się w głowę o tyle już granie symbolami ideologii lgbt - szczególnie gdy po rynku spacerują rodziny - jest po prostu nie fair.
2019-08-05 21:03:39
donekT: Tak się zastanawiam, odnoszę wrażenie, czy ze strony niektórych PROWOKUJĄCYCH nie doszło przypadkiem do czynów podpadających pod przykład na szerzenie MOWY NIENAWIŚCI? Na razie, poczekajmy, co stwierdzą organy ścigania.
2019-08-05 21:05:58
rainman: Zachęcam do odwiedzenia konta na facebooku jednej z protestujących (wiadomo której) - widać w tle obraz Matki Bożej Częstochowskiej z naniesionymi kolorami tęczy. I to towarzystwo chce aby było przez cieszyniaków szanowane?
2019-08-05 21:07:27
donekT: Jakoś organizatorzy w mediach nie przypominają, do jakiego wydarzenia odnoszą się owe "codziennice". Zapomnieli o Piotrze Szczęsnym? Zresztą nie wiem, czy Florian życzy sobie przebywać w owym towarzystwie?
2019-08-05 21:18:36
b.w.: Miał być drugi Białystok, wyszedł Rybnik. Miała być sensacja, skończyło się kompromitacją ! Mamy najgłupszą opozycję wszechczasów dzięki czemu PIS ma nawet 2 i 3 kadencje w kieszeni . A swoją drogą wykorzystywanie dzieci jako narzędzie do walki politycznej jest nienormalne ! Filmik niech obejrzy Rzecznik Praw Dziecka . Ciekawe czy ta nagywąjca wariatka została przez Policję wylegitymowana ?
2019-08-05 21:20:21
tom lem: Tylko współczuć młodym Nowakowskim - matki , która używa własnych dziec jako żywej tarczy przed ""faszyzującymi kibolami"". Chyba się pomyliły role aktywistce, - opieka matczyna nad własnymi dziećmi z opieką dzieci nad upośledzoną matką, chyba że dzieci są adoptowane w zespół z przywódczynią w tęczowej chuście, to i opieka ojcowska była zapewniona;-)
2019-08-05 21:40:40
krzysztof.mm: doborowa ekipa - sama siebie zaszczekuje
2019-08-05 21:42:46
krzysztof.mm: kibolska hołota pod patronatem PiS rozlewa się po kraju, błogosławi jej arcybiskup - to się nie może dobrze skończyć
2019-08-05 21:49:25
rainman: Na ten moment jedyną hołotą jest ta która domaga się uszanowania swoich "praw" a sama nie ma żadnych ograniczeń w obrażaniu innych. Zwykła dzicz.
2019-08-05 21:50:00
tom lem: ... oczywiście , literat z Bożej łaski przewidział "nieszczęśliwy koniec" i chyba ma rację, PiSząc o rządzących, myśląc o opozycji.
2019-08-05 21:55:43
donekT: krzysztof-Q a na jakiej postawie twierdzisz jakoby cytat " kibolska hołota pod patronatem PiS rozlewa się po kraju, błogosławi jej arcybiskup"??? Dlaczego Ty krzysztof-Q zastosowałeś termin "kibolska" , przecież wyraz "kibol" jest stosowany w pogardliwej konwencji. Słowo "hołota" także jest określeniem pogardliwym. Dlaczego piszesz, że ponoć pod patronatem PiS, Rzecznik policji nic o tym nie wspomina, a z opisu sytuacja wygląda na spotkanie o prywatnym charakterze. Gdzie Ty krzysztof-Q dostrzegasz arcybiskupa? Sugerujesz, jakoby w skład prowokowanych ludzi przebywających w ogródku wchodziły osoby tylko jednej grupy wyznaniowej? Dlaczego Ty krzysztof-Q dyskryminujesz inne grupy i bezpodstawnie, krzywdząco oceniasz ludzi zachowujących się zgodnie z prawem, przebywających na terenie jednego z ogródków znajdujących się na cieszyńskim rynku? krzysztof-Q, dlaczego Ty krzysztof-Q dopuszczasz się eskalacji nienawiści wobec niewinnych ludzi? krzysztof-Q powinieneś się wstydzić, Twoje zachowanie niczym nie różni się od karygodnego postępowania prowokatorów.
2019-08-05 22:05:36
krzysztof.mm: ...a tymczasem już wiemy, dlaczego Kuchciński wylatał miliony do Rzeszowa i z powrotem z rodziną albo i rodzina bez niego: to wina T u s k a, marszałek osobiście przeprosił za niego Polaków
2019-08-05 22:08:31
donekT: " Dzisiaj na rynku zjawiło się około setki nazioli, nie wiem skąd jechali, chyba ze Śląska. W najbliższych dniach, jeśli ktoś by mógł być z nami na rynku, to potrzebujemy wsparcia" – mówi na opublikowanym w mediach społecznościowych filmiku Gabriela Lazarek. Jestem tylko ciekaw, czy w razie konieczności byłaby możliwość ściągnięcia zawodowych aktywistów, rozbijających się po całym kraju? Np. w celu wykreowania sztucznego tłumu. (Część towarzystwa jest znana np. Farmazon, Łopaciuk i spółka) Zresztą, na jakiej podstawie Pani Gabriela stwierdziła, jakoby miała do czynienia, jak to określiła "naziolami"??? Może byli uzbrojeni w tak nazwane ogórki???
2019-08-05 22:10:02
krzysztof.mm: ...i wszystko wskazuje na to, że w podkarpackich burdelach filmowano także Tuska, a nie Kuchcińskiego, jak zeznał w sposób oczywisty psychicznie chory funkcjonariusz PiS-owskich służb specjalnych
2019-08-05 22:10:37
tom lem: ....a tymczasem już wiemy, dlaczego krzysztof.mm pisze brednie na OXpl : to wina T u s k a, prezydent UE osobiście przeprosi za niego Polaków
2019-08-05 22:21:54
jasper: A to sie niuniusie z kibolami uciesza - https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemal-caly-senat-usa-podpisal-list-w-sprawie-restytucji-mienia-ofiar-holocaustu-w/h4jk0vc. A taka piekna amerykanska przyjazn z polskim rzadem. No to teraz na kolana i do kosciola modlic sie.
2019-08-05 22:25:23
donekT: krzysztof-Q a skąd Ty wiesz, co robili w ichniejszych zamtuzach? Nas interesują nieudolne wyczyny pewnej gromadki na płycie rynku. Prawdy krzysztof-Q nie zagłuszysz. O Szczęsnym już krzysztof-Q zapomniałeś? Z jego zdrowiem psychicznym wszytko było OK?
2019-08-05 22:28:16
donekT: jasper-Q, Jak Ty jasper-Q Jak oceniasz zachowanie demonstrantów? W imię czego demonstrowali?
2019-08-05 22:39:16
jasper: doneczku, nie rozumiales, nie zrozumiesz i nie bedziesz rozumiec. Homofoby tak maja.
2019-08-05 22:46:03
rainman: Uwaga! Znalazłem piosenkę z dedykacją dla wszystkich popierających w tym wątku LGBT ;-) Taylor Swift - You Need To Calm Down (Polish LGBT Video) https://www.youtube.com/watch?v=5QmecWS8OFM
2019-08-05 22:46:20
donekT: Skoro twierdzisz, że ponoć HOMOFOBY tak mają, Pewnie Ty jasper-Q znasz to z autopsji, że swoich własnych doświadczeń jako HOMOFOBA, jednak osobiście pozwolę odnieść się do tego z dystansem.
2019-08-05 22:48:34
doler: No dobra to może troszke pozałujmy te ofiary losu z codziennicy...to co jadymy...o wy bidulki o la Boga, Allaha, Buddy.(niepotrzebne skreślić) tak was los pokrzywdzil, jesteśmy z wami . Ich frustracja rozpiera że każdy ma ich w ... i nie reaguje na ich beznadziejne zaczepki. Szukaja fejmu i sławy i proszę napatoczyla sie okazja...kibole jak na zamowienie. I pierwszy raz w historii kibole pokazali klasę wieksza niz przeciwnicy.
2019-08-05 22:49:38
donekT: jasper-Q, Jak Ty jasper-Q Jak oceniasz zachowanie demonstrantów? W imię czego demonstrowali?
2019-08-05 22:54:29
donekT: jasper-Q, krzysztof-Q pojęcie Tolerancja Represywna jest Ci znane? Być może w owej sytuacji znalazło zastosowanie? Jak myślisz?
2019-08-05 23:00:01
rainman: Mordercą w Dayton był satanista. https://www.washingtontimes.com/news/2019/aug/4/connor-betts-ohio-gunman-was-elizabeth-warren-supp/
2019-08-05 23:12:03
donekT: PIOTR SZCZĘSNY z pewnością nie życzyłby sobie, aby pamięć jego samospalenia była obchodzona w ten sposób, jak zostało opisane. Myślę, iż ktoś dopuścił się WYPACZENIA. krzysztof-Q, jasper-Q, co myślisz w tej kwestii???
2019-08-06 06:21:00
Mach: Słuchajcie no bracia w wierze Saletra alias donekT, rainman, Pindur alias tom lem. Mnie absolutnie nie przeszkadza obecność grupy osób na płycie rynku wyrażających swoje poglądy na temat bieżących wydarzeń w naszym kraju, trzymających w dłoniach polskie ,unijne i tęczowe flagi. Nie przeszkadzają mi także wasze komentarze. Dziwi mnie natomiast fakt ,że nie dostrzegacie związku pomiędzy obecnymi kibolami i poruszającymi się w ślad za nimi oddziałami prewencji policji, co oczywiście jest stałym elementem wydarzeń piłkarskich na stadionach ale także przed i po meczach kiedy to kibolstwo udaje się w drogę powrotną. To obok kosztownych eskapad Kuchcińskiego pikuś w porównaniu z tym jakie generuje to koszty od kilkunastu już lat w całym naszym kraju a obecnie odbywa się to pod auspicjami naszego rządu, który w tych grupach usiłuje znaleźć poparcie. Na tym tle gratuluję wam kibolskiego towarzystwa co oczywiście przekłada się na waszą żarliwość komentowania.
2019-08-06 06:38:17
tom lem: ...pozostaje pogratulować bezgranicznej miłości, do wszystkiego co się rusza i nie tylko;-)
2019-08-06 06:55:41
donekT: Jedni za wszelką cenę probują zbić z tropu, natomiast inni uważają, że przez brak ich aktywności wątek naturalnie zamrze. Tymczasem warto przypomnieć prowokacje pewnej grupy środowisk.
2019-08-06 06:57:19
donekT: Pierwociny prowokacji, zmartwychwstanie Diduszki 16 grudnia 2016r. // https://www.youtube.com/watch?v=uPwwLK061nQ //
2019-08-06 06:59:42
donekT: Może przypomnimy wizerunek Piotra Szczęsnego, którego pamięć rzekomo owe "codziennice" mają przypominać. // https://www.youtube.com/watch?v=MntM_jDs2iA //
2019-08-06 07:00:58
jasper: To ja juz wole bezgraniczna milosc niz Twoja bezgraniczna nienawisc do wszystkiego co sie rusza i nie tylko, tom lem. Dobrze wiemy z historii, co taka nienawisc moze przyniesc. No ale rozumu od beneficjentow 500+, do tego nagminnie oszukiwanych przez obecnie rzadzacych nie mozna oczekiwac. Pan K. was celnie nazwal ciemnym ludem, ktory wszystko kupi.
2019-08-06 07:01:49
donekT: A może przyjrzymy się zachowaniu TOWARZYSZY pewnej cieszyńskiej niewiasty z organizacji OBYWATELE RP. Pamiętamy FARMAZONA? // https://www.youtube.com/watch?v=HR9-rK9ca7o//
2019-08-06 07:03:10
donekT: Atak na Magdalenę Ogórek, gdzie ktoś zdobył już pewne doświadczenie w prowokowaniu // https://www.youtube.com/watch?v=EejdDqOEeQA // i // https://www.youtube.com/watch?v=JkovTP-Ysq8// i // https://www.youtube.com/watch?v=ePYkpLMpwJk //
2019-08-06 07:04:32
donekT: Prowokacja naszych cieszyńskich bohaterów w Auschwitz // https://www.youtube.com/watch?v=_cDoUwdyrw4 //
2019-08-06 07:07:20
donekT: A oto zachowanie pełne "miłości" ze strony pewnej skrajnie lewicowej (lewackiej) organizacji //https://www.youtube.com/watch?v=G27mkBSZBVI //
2019-08-06 07:10:04
donekT: Oto KOD prowokacje // https://www.youtube.com/watch?v=baBK66SagVo// i //https://www.youtube.com/watch?v=xz51HDb52yc//
2019-08-06 07:10:54
donekT: Ktoś pamięta jeszcze ową Rudą z KODu i jej prowokacje // https://www.youtube.com/watch?v=rqFX96BHDsA// i // https://www.youtube.com/watch?v=ElcIysaTYO0 //
2019-08-06 07:15:39
donekT: Oto prowokacja ze strony środowiska TVN (raczej ustawka) // https://www.youtube.com/watch?v=GkckpC5ZVgs //
2019-08-06 07:16:50
donekT: Słynna zagazowana Anka // https://www.youtube.com/watch?v=OflwhKsYe54 // i jak to zostało przedstawione // https://oko.press/zaatakowana-gazem-za-naklejki-z-teczowa-matka-boska/ //
2019-08-06 07:19:55
rainman: Donek, gratuluje zestawienia. O akcji w Auschwitz nie wiedzialem - grube przegiecie. Az zrobilem sobie zrzuty tych linkow. Wstyd na cala Polske.
2019-08-06 07:20:26
donekT: Prowokacje Betleja // https://www.youtube.com/watch?v=B5ublNbDdcY // https://www.youtube.com/watch?v=GxLpKUF42dY //
2019-08-06 07:21:42
rainman: Mach - masz tutaj pelen obraz sytuacji podany jak na tacy. Nie badz naiwny czlowieku. To sa wywrotowe dzialania!
2019-08-06 07:23:29
donekT: Mach-U Nie odpowiedziałaś na pytanie, co owa tęczowa aureolka na pewnym wizerunku ma symbolizować.
2019-08-06 07:27:20
tom lem: jasper-Q już nic ci nie pomoże, ani 500+ ani nauka historii, jedynie miłość z "Biblii Nietzsche'go" ulewa się po twojej brodzie.
2019-08-06 07:28:16
donekT: Zapomniałbym, akcja w Kościołach Anny Zawadzkiej // https://www.youtube.com/watch?v=UfI5fe5KxqA // https://www.youtube.com/watch?v=g5A1dwbwBi8 //
2019-08-06 07:31:31
donekT: rainmam w Auschwitz pewna ekipa z flagami UE i Izraela zwyzywała Korczarowskiego Piotra od NAZISTÓW/FASZYSTÓW tylko nagrania nie mogę znaleźć, pewnie youtube cenzura już usunęli.
2019-08-06 07:38:23
donekT: Plus akcja Farmazona (Jagielskiego) Łopaciuka, Szczurka, Kuby, Pani Lodzi wymierzona pod budynkiem TVP w Mikołaja Janusza // https://www.youtube.com/watch?v=zrGXS8mP9mo&t=35s// tylko nagranie jest ze strony KOD, wersji z przeciwnej strony nie mogę już znaleźć na youtube.
2019-08-06 07:44:41
donekT: jasper-Q Pan K. nas i Ciebie również, nazwał ciemnym ludem a Pan Lis dodał "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje. Są znacznie głupsi" // https://www.youtube.com/watch?v=vodTM9AePCE //
2019-08-06 07:50:31
donekT: jasper-Q, krzysztof-Q, john-Q, Mach-U o ANA SUROMAI, inicjatywnie pewnych "kobiet" słyszeliście??? Może oczekujecie czegoś podobnego w regionie // http://seksualnosc-kobiet.pl/historia/artykuly/odslon-cipke-na-wawelu-o-rytuale-ana-suromai-w-praktyce/ // https://www.youtube.com/watch?v=4mMMaGve_mo //
2019-08-06 07:56:44
donekT: W kawiarni Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, gdzie mieści się siedziba "Krytyki Politycznej", policja znalazła m.in. pałki, kastety oraz gaz łzawiący // https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/palki-kastety-gaz-w-siedzibie-krytyki-politycznej,190547.html //
2019-08-06 08:01:14
donekT: Dla antify pożar katedry Notre Dame stanowił powód do radości. // https://nczas.com/2019/04/15/polscy-antyfaszysci-ciesza-sie-ze-plonie-katedra-notre-dame/ //
2019-08-06 08:04:01
donekT: Jak niegdyś napisał Goethe: "Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąć, wiecznie dobro czyni".
2019-08-06 08:20:56
Mach: A nie mówiłem uderz w stół a lokalni wataszkowie obecnego "porządku" nie podarują i chórem zareagują-gratuluję gorliwości. Sprawa Kuchcińskiego to absolutny skandal w okradaniu budżetu państwowego i nas podatników, łącznie z hołubieniem polskiego kibolstwa, który w całej Europie ma jak najgorszą opinię i również kosztuje budżet państwa kilka milionów rocznie poprzez utrzymywanie licznych oddziałów prewencji policji i zabezpieczenia bezpieczeństwa życia zwykłych obywateli. Każdy kto działał społecznie z grosza składkowego musiał się rozliczyć. Złodziejski proceder Kuchcińskiego w który donku T, rainmanie, tomie powinniście się zaangażować ukierunkowaliście na walkę z protestującą kobietą na cieszyńskim rynku- damscy "intelektualni" bokserzy!
2019-08-06 08:35:04
tom lem: - żałosny, Mach'u mieszasz w worku z tematami jak we własnych kieszeniach, szukając własnego szczęścia. Przyznam ci racje z Kuchcińskim, który cierpi na syndrom cieszyńskiej szachrajki, ale daruj sobie dalsze epitety bo z ciebie taki dżentelmen jak z protestującej matki, opiekunka własnych dzieci.
2019-08-06 09:01:50
rainman: Mach - nikt tutaj nie pochwala wyczynow Kuchcinskiego. Myslisz, ze wbijasz nam jakies szpile? Puknij sie w glowe ;-) Natomiast Ty jestes tak zaslepiony, ze nie dostrzegasz fatalnej roboty jaka robi florianowe towarzystwo.
2019-08-06 09:22:34
Jeder: Mam nadzieję, że ta madka zostanie ukarana za narażanie dziecka na niebezpieczeństwo? Film, jako dowód jest ogólnie dostępny. Policjanci są świadkami. Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. Strażnicy miejscy mogą dać mandat rodzicowi lub opiekunowi, który ma obowiązek opieki lub nadzoru nad dzieckiem do lat 7 albo inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem w okolicznościach niebezpiecznych dla jej zdrowia. Osoba będzie karana za wykroczenie nawet wówczas, gdy ujemne skutki zdarzenia nie nastąpiły.
2019-08-06 09:38:25
tom lem: Jeder - uważaj z pisownią bo literaci też "umią" czytać nie tylko pisać;-)
2019-08-06 10:27:42
Tustela: -trochę kwas się robi z tego nadmiaru demokracji,
2019-08-06 13:02:27
Mach: Panie Pindur,czytaj tom lem, jaką to cieszyńską szachrajkę masz na myśli, może podobnie jak ci kibole "odważnie" wskażesz tę osobę z imienia i nazwiska skoro porównujesz ja ze złodziejskim procederem Kuchcińskiego- który kasę oddaje, na cele obronności mydląc oczy słuchaczom, że działał zgodnie z prawem. Tym epitetem "szachrajki" obdarzyłeś dwie osoby w swoich wcześniejszych postach pełniących pierwszoplanowe funkcje w gminnej administracji- o kogo więc ci chodzi? Zamieszaj jeśli masz tam jaja a nie wiater.-prokurator czeka. Dla owej matki pełny szacun- lekcja dla dzieci wychowania obywatelskiego.
2019-08-06 13:18:04
rainman: Mach, apeluje o madrzejsze wypowiedzi z Twojej strony. Na filmie slychac ze maluchy sa male. Takie dzieci - nawet gdyby mialy cos odebrac z takiego incydentu - to tylko strach. Sa za male i nie ogarniaja sytuacji. To jest niedopuszczalne i wiekszosc kobiet Ci to powie. Tak sie po prostu nie robi. Masz dzieci? Jak jest potencjalna zadyma to uciekasz, oddalasz sie z miejsca, minimalizujesz ryzyko.
2019-08-06 13:30:09
Mach: Przecież, Ty rainamnie określiłeś postawę kibolską, jako miód dla twojego serca. Więc jak to jest z tym zagrożeniem dla małych dzieci? To była zadyma czy jej nie było? Widzisz jak się gubisz w tej kretyńskiej argumentacji. dzięki matce ,mogliśmy obejrzeć jak wygląda obecnie Polska. zapewniam cię owa matka stoi po właściwej stronie czego nie mogę powiedzieć o Tobie, donkowi T i tomowi.
2019-08-06 13:38:20
Mach: A jeżeli chodzi o dzieci, to po czasie jak dorosną będą wiedziały ,że był taki moment kiedy matka nie tylko ich urodziła i wychowywała ale także walczyła o lepszą Polskę i przyszłość swoich dzieci, czego powiedzieć o Tobie nie mogę. Widać z tego ,że nie wszystkie matki Polki da się kupić za 500+.
2019-08-06 13:39:31
rainman: Mach, Ty w ogole nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze a pozniej jeszcze masz o to pretensje. Moze powinnismy do Ciebie pisac jezykiem dziesieciolatka. Miodem na moje serce byla irytacja protestujacych z faktu, ze nie doszlo do zadnych incydentow. Wiec nie pisz mi, ze sie gubie a zacznij robic sobie notatki z naszych postow. A nawet - nawet gdyby jednak na rynku byly zbiry i policja mialaby za malo srodkow to matki z dziecmi powinny biegnac gdzie pieprz rosnie.
2019-08-06 13:49:17
Mach: Z Twoich gryzmołów rainmanie? Jesteś młodym szczawiem więc doświadczeniem życiowym nabytym w drodze zmian społecznych nie dorastasz osobom protestującym a także mnie do pięt. Irytacja ,jeśli taka była wynikała z nagabywania protestujących przez kiboli i manipulacji kiboli przy sprzęcie nagłaśniającym co owa matka słusznie udokumentowała a co ty przewrotnie usiłujesz interpretować. Więdz wstydź się zanim i twoje nazwisko upublicznię.
2019-08-06 13:51:13
Mach: ma być "więc"
2019-08-06 13:51:47
rainman: Mach, myslisz jak dziesieciolatek. Matka to matka - jej pierwszym obowiazkiem jest ochrona dziecka a nie stanie na barykadach. Jak Ci chlopie nie jest wstyd glosic tak infantylne poglady i dzielic sie takimi przemysleniami. Co do 500 plus to nie jestem fanem tego rozwiazania natomiast z tego co widze to osoby ktore wola PO jakos masowo nie zwracaja 500 plus wiec ;-) no sam widzisz ;-) no chlopie....
2019-08-06 13:52:51
Mach: Nie pouczaj szczawiu innych.
2019-08-06 13:54:52
Mach: Byś sam nie był pouczonym.
2019-08-06 13:59:47
Mach: Historia Polski uczy, że matki nieraz podejmowały się tego co mężczyźni zaniedbywali, rodziły dzieci,wychowywały utrzymywały i walczyły. A jak było trzeba wraz z mężami udawali się na Sybir . Sięgnij do historii i czasów powstania styczniowego czy czasów powstań śląskich. Idź zgłoś się do seminarium ks. em.bp. Pindel wzywa- może tam będzie z ciebie większy pożytek.
2019-08-06 14:06:52
rainman: A jak trzeba bylo to kobiety udawaly sie na Sybir - w sensie dobrowolnie? Ale po co mialyby jechac na Sybir?
2019-08-06 14:11:45
tom lem: ... by chamowi prać gacie - rainman ;-)
2019-08-06 14:23:03
polo1970: Dla mnie zwroty polski faszyzm, polski nazizm w ogóle są nie do pojęcia. W moim pojęciu 49 latka po prostu tego połączyć się nie da. Nienawiść POLAKA DO POLAKA promowana, popierana przez PiS i ostatnio również Kościół doprowadzi moim zdaniem prędzej czy później do rozlewu bratniej krwi. Kościół wyraźnie zbratał się z faszyzującymi grupkami z pod haseł "Polska dla Polaków" pod pretekstem walki z LGBT zamiata pod dywany Arcybiskupich Pałaców problem pedofilii i homoseksualizmu księży. Tymczasem Kościoły pustoszeją... a Jędraszewski i reszta kolesi w sukienkach dalej jątrzy, dalej wytyka palcami w imię miłości bliźniego jak siebie samego. Plujecie tu Panowie na Panią Gabrielę i jej towarzystwo florianowe , dlaczego? bo to co robi jest wyrzutem sumienia, bo wypomina rządzącym zepsucie wszystkiego czego się tkną, bo przypomina o pedofilii w Kościele. Dlaczego większości z was przeszkadza ładna tęczowa flaga? Czy LUDZIE o innej orientacji seksualnej nie mogą mieszkać, pracować ,uczyć się w Cieszynie? Może w ramach segregacji na dobry i gorszy sort wyrzucimy jeszcze łysych, leworęcznych, piegowatych, rudych i ze skrzywieniem kręgosłupa. Będzie wtedy pięknie, Morawiecki rozda wszystko swoim kolegom i koleżankom partyjnym, wam kolejny raz podniesie ceny dając 500+. Ojczyzna podąża schematem Grecji, oby nie Jugosławii. Amen
2019-08-06 14:36:18
rainman: W Polsce nikt nic nie ma do tych osob. Natomiast gdy drobna czesc z tych osob zaczyna nieustannie manifestowac swoje preferencie seksualne to po prostu wiekszosc spoleczenstwa ma tego po dziurki w nosie. Cala filozofia. I nikt nie wyrzuca telewizora na podworko bo Elthon John reklamuje batoniki. Polska jest bardzo tolerancyjnym krajem.
2019-08-06 14:43:40
Mach: Tomie, a wydawałeś się taki mądry. Co, zabrakło ci odwagi w doprecyzowaniu kim jest owa szachrajka-gieroju.? Jedna przyznała się do ok.1300 zł. jak się to ma do 106 lotów Kuchcińskiego, jeśli za lot w jedną stronę swojej żony zdecydował się przeznaczyć dobrowolnie i wpłacić 28 000 zł. Z której to szachrajki wziął przykład? A lotów było 106. Co masz tej drugiej do zarzucenia. Kto tu jest chamem?
2019-08-06 14:49:50
Mach: Rainamanie, tobie przeszkadzała tęczowa flaga, która wg ciebie była zgorszeniem dla dzieci. Czy ty nigdy nie patrzyłeś na tęczę na niebie? Nie wskazywałeś tęczy dzieciom? Demonstracja kibola na płycie naśladująca stosunek rynku była ordynarna- i to stanowiło miód dla twojego serca? Katoliku!!!
2019-08-06 14:53:36
Mach: "na rynku".
2019-08-06 14:56:56
tom lem: ... faktycznie bufon ma problem ze zrozumieniem tego co czyta. Co to znaczy szachrajka Pod spodem znajdują się kilkanaście wybranych definicji wyjaśniających co to znaczy szachrajka. „Szachrajka” to m.in.: » Pchła. » Intrygantka. » Szulerka. » Kombinatorka. » Sprytna bestia. » Złodziejka. » Koloryzatorka. » Przestarzale: przechera. » Obłudnica. » Malwersantka. Nie szukaj w książkach, znajdziesz w necie;-)
2019-08-06 14:58:32
rainman: Mach - to co zrobil ten facet na koncu filmu jest bezdyskusyjnie naganne. Nie broniac go - pisze dalej. Tego rodzaju zachowania sa rowniez widoczne na roznego rodzaju paradach milosci. Powtarzam (zeby bylo wszystlo zrozumiale) - zachowanie tego czlowieka bylo naganne.
2019-08-06 15:00:04
Mach: Tyś, tomie nie definiował słowa ale wskazywałeś osobę- cieszyńską szachrajkę. O kogo ci chodzi?
2019-08-06 15:01:28
Mach: Ja nie oczekuję od ciebie ocen zachowań- pytam czy dalej było to miodem dla twojego serca?
2019-08-06 15:05:31
Mach: Rainamanie mam na myśli to całe wydarzenie , którym byłeś tak zachwycony-kto zatem był prowokatorem. Poczytaj swoje posty .
2019-08-06 15:14:33
rainman: Mach, nie byl to miod na moje serce (pozwol, ze to raz tylko napisze). Jezeli chodzi o prowokacje - liczymy od poczatku do konca filmu a nie od konca do poczatku. Zapraszam do analizy.
2019-08-06 15:15:16
donekT: Mach-U Nie zmieniaj tematu, to lokalne forum i podejmowane winny być głównie kwestie lokalne. Mach-U w regionie obserwujemy i mamy do czynienia z coraz większą aktywnością i radykalizacją działań zwłaszcza osób o orientacji skrajnie lewicowej (lewackiej) i nie wiem, czy poniektórych jeszcze można nazywać aktywistami, mam wrażenie, że świetnie spełniają się w roli SKRAJNIE LEWICOWYCH (LEWACKICH) BOJÓWKARZY. Pragnąłbym zauważyć, iż nasilają się i radykalizują działania nie tylko w przestrzeni publicznej (np. rynek), także w sieci a ilość ataków i napaści np. na obiekty sakralne (nie tylko) NARASTA.
2019-08-06 15:15:52
tom lem: ... na dodatek udaje głupszego niż jest, czy sam już nie rozumie co pisze "Jedna przyznała się do ok.1300 zł." ale dalej poszukuje liczby mnogiej;-)
2019-08-06 15:16:16
donekT: Przykłady???? 1) Atak na krzyż w Skoczowie // https://wiadomosci.ox.pl/ulamal-stopy-jezusowi,38756 // 2) Podpalenie kościoła w Gutach // https://wiadomosci.ox.pl/splonal-xvi-wieczny-kosciol-wideo,37879 // i // https://wiadomosci.ox.pl/podpalili-kosciol-jaka-kara,58941 // 3) Dewastacja kapliczki w Skoczowie // https://beskidzka24.pl/zdemolowali-kapliczke-w-skoczowie/ //
2019-08-06 15:19:40
donekT: Ewidentnie widać, że szeroko pojęty poziom nienawiści względem wierzących konkretnej grupy wyznaniowej w regionie narasta. Nie wnikam, jaki jest związek i czy w ogóle jest jakiś związek, pomiędzy poszczególnymi wymienionymi z mojej trony kwestiami (radykalizacja postaw niektórych np. na rynku, wzrost poziomu nienawiści względem wierzących konkretnej grupy wyznaniowej, wzrost nienawiści na tym samym i podobnym polu w sieci) Wiadomomym jest, iż bierność wobec wzrostu poziomu radykalizacji zachowań nie jest rozwiązaniem, wprost przeciwnie, owa bierność powoduje przyzwolenie na dalszą eskalację płynących z nienawiści działań, w szczególności tych wymierzonych względem wierzących konkretnej grupy wyznaniowej. Ważne jest, aby podejmowanie działań WYMIERZONYCH W NARASTAJĄCĄ W REGIONIE NIENAWIŚĆ, BYŁA ZGODNA Z PRAWEM, ZASADAMI WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO I WYNIKAŁA WYŁĄCZNIE Z DOBRYCH INTENCJI.
2019-08-06 15:24:53
rainman: Mach - donekT wyslal kilka dobrych linkow. Obejrzyj. Warto zeby wyrobic sobie zdanie po ktorej stronie ta nienawisc jest.
2019-08-06 15:25:51
donekT: Co do pewnych działających w regionie poniektórych środowisk i grup epatujących obiektywnie pojmowaną NIENAWIŚCIĄ, a nie tą ubzduraną sobie przez kogoś ideologicznie, można zauważyć, iż zachowanie składu personalnego owych środowisk i grup, ich poniektórych członków, ulega coraz większej RADYKALIZACJI i zamknięciu na ewentualne podjęcie dialogu. Na podobieństwo RADYKALNYCH ORGANIZACJI, niektórzy członkowie pewnych grup i środowisk nie przekonują, ale NARZUCAJĄ SWOJE ZDANIE i posuwają się nawet do TOTALITARYZACJI lokalnego życia publicznego. W myśl zasady, kto nie z nami, ten przeciw.
2019-08-06 15:35:43
donekT: ŚLĄSK CIESZYŃSKI, jest, przynajmniej do niedawna był, regionem promującym się jako ten TOLERANCYJNY, gdzie współegzystować mogą ze sobą osoby o różnych światopoglądach, czasem nawet gdzieś indziej zwalczających się ze sobą. Pewne środowisko parę latek temu uzyskało azyl na tym terenie i z roku na rok z coraz większym natężeniem eskaluje NIENAWIŚĆ w lokalnym życiu publicznym, również sieci. Uważam, iż powinniśmy wyciągnąć wnioski, do problemu podejść z MIŁOŚCIĄ i nie dać się sterroryzować krzykliwej, epatującej pospolitą nienawiścią i przemocą mniejszości. Pragnę przypomnieć, TOLERANCJA TO NIE TO SAMO CO AKCEPTACJA. Ewidentnie należy wskazać granice dla pewnych, wynikających z obiektywnie pojmowanej nienawiści zachowań. Pragnę przypomnieć, iż jeden z internautów odnosił się nie do obiektywnie, tylko RELATYWNIE pojmowanych wartości i odwoływał się do filozofii Nietzschego... To nie pierwszy raz zdarzyło się na tym portalu, pamiętam innego internautę, który stosował podobną argumentację i odniesienie do Nietzschego, co ciekawe wspierał podobną grupę środowisk. Jaki z tego wniosek???
2019-08-06 15:47:11
donekT: Mach-U NIENAWIŚĆ w regionie, ze strony pewnej grupy środowisk narasta, mieszkańcy czują się coraz bardziej terroryzowani w życiu publicznym (poczytaj wypowiedzi), pojawiają się RADYKALNE DZIAŁANIA uzasadniane RELATYWNIE POJMOWANYMI WARTOŚCIAMI, bezpodstawne wyzwiska od cytuję "nazioli"/ "faszysztów"/ "homofobów", prowokowanie ludzi na płycie rynku, inne środowiska z zasady są traktowane jako ponoć "nienawistne", dlaczego??? Bo tak sobie jakaś ideologia założyła przykład????>>>>>>>>>>>>>>> Kultura a w SZCZEGÓLNOŚCI sic! sic! sic! sic! KULTURA KATOLICKA sic! sic! sic! sic! z jej KULTEM RACJONALNOŚCI I WYKSZTAŁCENIA, ETOSOWYM WYCHOWANIEM i RELIGIJNĄ MORALNOŚCIĄ SEKSUALNĄ jest zdaniem ______________, instrumentem zniewolenia człowieka, tłumiącym jego naturalną wolność, tłumiącym PRZEDE WSZYSTKIM POPĘD SEKSUALNY, prowadzącym do psychopatologii i faszyzacji psychiki, dehumanizacji życia i w końcu do HOLOKAUSTU.<<<<<<<<<<<<< A teraz zagadka, jaka to IDEOLOGIA? A Ty Mach-U wyskakujesz tu o jakimś "Kuchcińskim", którego za dwa lata nikt nie będzie nawet pamiętał.
2019-08-06 16:01:13
donekT: Osobiście odnoszę wrażenie, że WŁADZE LOKALNE, w tym POLICJA (mowa o dowodzących) zdają się nie dostrzegać narastającego problemu, bagatelizują sytuację, zachowują się biernie, pozwalają eskalować nienawiść ze strony poniektórych członków pewnych środowisk. Czasem nawet niektórzy obecni i byli samorządowcy BYLI/SĄ UCZESTNIKAMI poniektórych NIENAWISTNYCH INICJATYW i nie kryją swojej znajomości, nawet publicznie pozwalają sobie na poufałość, z mocodawcami organizatorów inicjatyw, w których trakcie dochodzi do eskalacji nienawiści. CZY TA SYTUACJA JEST NORMALNA? CZY ZE STRONY LOKALNYCH POLITYCZNYCH DECYDENTÓW, zwłaszcza na przykładzie Cieszyna, możemy oczekiwać skutecznego zahamowania NIENAWIŚCI i jakichś konstruktywnych rozwiązań na tym polu? PS zaznaczam, to nie ludzie, TYLKO IDEOLOGIA ma być zwalczana, na wszelkie zgodne z powszechnie obowiązującym prawem sposoby.
2019-08-06 16:06:13
krzysztof.mm: członkowie PiS-owskich władz non stop łżą jak bure suki, partia PiS hoduje bandytów, a PiS-owski glon bulczy jak rzić w mydlinach - taki mamy klimat
2019-08-06 16:10:58
donekT: Można odnieść wrażenie, iż IDEOLOGIA, na której bazie w regionie dochodzi do eskalacji NIENAWIŚCI, zyskuje poklask i poparcie ze strony poszczególnych, również samorządowych, polityków >>>> Przyjdzie czas, kiedy wymienię i podam powiązania, przykłady>>>> Co więcej, w niektórych kręgach owa ideologia jest przedstawiana jako rzekomo "proeuropejska", osobiście jestem innego zdania. Dlatego występowanie przeciw pewnej IDEOLOGII niektórzy (bezpodstawnie) odbierają jako deklarację polityczną, tymczasem pozostaję na polu IDEOLOGICZNYM, a nie politycznym.
2019-08-06 16:19:10
donekT: PS Skoro tygodnik POLITYKA z takim zacięciem promował pewną inicjatywę, promuje pewne środowiska, może REDAKCJA owego tygodnika powinna zwrócić uwagę również na kwestie poboczne i konsekwencje, co najważniejsze, INTENCJE i bazę IDEOLOGICZNĄ. I Jacuś Żakowski powinien się odnieść. Myślę, iż oddolnie (BO NA LOKALNYCH POLITYKÓW NIE MA LICZYĆ) winniśmy się z tym zwrócić do Jerzego Baczyńskiego, naczelnego POLITYKI z apelem o określonej treści, listem otwartym, domagającym odcięcia się tygodnika POLITYKA od ideologii, inicjatyw itd. dopuszczających NIENAWIŚĆ.
2019-08-06 16:25:33
donekT: krzysztof-Q NACZELNY KORYFEUSZU NIENAWIŚCI, jakich to Twoim krzysztof-Q bandytów rzekomo "PiS hoduje", jak to sam określiłeś??? Skąd u Ciebie krzysztof-Q tyle nienawiści??? A klimat jak widać krzysztof-Q ociepla się i należy podjąć wszelkie działania, aby to zmienić.
2019-08-06 16:28:32
donekT: krzysztof-Q, Może ów list otwarty do Jerzego Baczyńskiego zredagujemy wspólnie? Jak już wcześniej zaznaczyłem, NA LOKALNYCH POLITYKÓW NIE MA CO LICZYĆ. Co Ty krzysztof-Q na to?
2019-08-06 16:29:09
rainman: Kukuniek znow szaleje ;-)
2019-08-06 16:57:02
donekT: Co będzie, jak Jacuś się pogniewa?
2019-08-06 17:02:49
jasper: Widac, ze rodzime niuniusie czyli donki, bronki, rainmany i tomki lemy uwielbiaja wrecz byc „dymani” przez rzadzacych pisiewiczow i panow w sukienkach. To kwestia gustu i smaku :) Nie pisze tutaj tylko o katolickim klamcy i oszuscie pis air czyli panu marszalku ale rowniez o ministrach katolickich, ktorzy nie oddali nagrod pienieznych na Caritas a mieli jak glosno na cala Polske krzyczal szary posel zwany prezesem i pani Szydlo. https://www.google.de/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-ministrowie-szydlo-mimo-zapewnien-nie-oddali-nagrod,nId,3019907 Katolicy klamali ? To niemozliwe !! Przeciez oni wyznaja tradycyjne wartosci. Bog , honor i takie tam. Sa pisiory ktorzy lubia dymac i tacy, ktorzy lubia byc dymani. Durny lud wszystko kupi - jak dobrze rozpoznal pan K. rodzime niuniusie :-)
2019-08-06 17:02:51
jasper: Widac, ze rodzime niuniusie czyli donki, bronki, rainmany i tomki lemy uwielbiaja wrecz byc „dymani” przez rzadzacych pisiewiczow i panow w sukienkach. To kwestia gustu i smaku :) Nie pisze tutaj tylko o katolickim klamcy i oszuscie pis air czyli panu marszalku ale rowniez o ministrach katolickich, ktorzy nie oddali nagrod pienieznych na Caritas a mieli jak glosno na cala Polske krzyczal szary posel zwany prezesem i pani Szydlo. https://www.google.de/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-ministrowie-szydlo-mimo-zapewnien-nie-oddali-nagrod,nId,3019907 Katolicy klamali ? To niemozliwe !! Przeciez oni wyznaja tradycyjne wartosci. Bog , honor i takie tam. Sa pisiory ktorzy lubia dymac i tacy, ktorzy lubia byc dymani. Durny lud wszystko kupi - jak dobrze rozpoznal pan K. rodzime niuniusie :-)
2019-08-06 17:09:24
jasper: Na dokladke dla Niuniusi ox. o katolickich pisopazernych klamcach w rzadzie http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25061873,cis-usuwa-komunikaty-zwiazane-z-lotami-kuchcinskiego-wersje.html. [ ] Polityka w limerykach (znalezione w sieci) Oto jest pan Grzegrzółka Pracowity jak pszczółka Niesie się echem Jak łże z uśmiechem Nawet nie marszcząc czółka!
2019-08-06 17:48:02
Mach: DonekT to ofiara propagandy Kurskiego- zaczerpniętej żywcem z PRL-u i Wydziału V i VI Służby Bezpieczeństwa spotęgowanej wielokrotnie. Na szczęście skutek jego postów jest taki,że tylko rainman i tom to czyta. Rainmanie, krzysztof mm od ostatniego mojego wpisu wypowiedział się tylko raz i przeczytałem po pracowitym wykaszaniu mojej łąki- napisał prawdziwie i zabawnie i co najważniejsze, KRÓTKO i dosadnie. DonekT zabulczoł 12 razy i jedyny pożytek z tego,że powtórzyłem liczebniki porządkowe. Ty nie napisałeś ,że donekT szaleje mnogością wpisów tylko trafnie spopularyzowałeś krzysztofa mm. Pytam czy nadal miodem dla twojego serca były wydarzenia dla ciebie na cieszyńskim rynku co nam we wcześniejszej dyskusji-poznaj swojego dzielnicowego oznajmiłeś? ================= Czy mianem cieszyńskiej szachrajki nie obdarzyłeś jeszcze jednej osoby tomie? Ja nikogo nie poszukiwałem- chciałem byś doprecyzował bo gubisz się już w tych wyzwiskach o kryminalnym podłożu. Bawcie się dobrze- jedyny pozytywny wpis zamieścił polo 1970-czytałem kilka razy-jednak są sprawiedliwi.
2019-08-06 18:25:03
rainman: Mach - przezyles wiecej lat niz ja, ale zrozumiales znacznie mniej.
2019-08-06 18:49:21
Mach: Co ty ciągle oceniasz rainmanie. Ty jesteś policjantem moich myśli,żeby oceniać co zrozumiałem? jak się ma okres przeżycia do rozumienia? Słowem potwierdzasz to co napisał krzysztof mm-"bulczysz jak rzić w mydlinach".
2019-08-06 19:55:49
ktoś: Lepiej byś się zajęła wychowywaniem dziecek, a nie pajacowała.
2019-08-06 20:38:01
rainman: Mach: jezeli uznam, ze czegos nie zrozumiales - to po prostu pisze. A poniewaz wypytujesz sie wielokrotnie o rzeczy, ktore tlumaczylem to po prostu zwracam Ci na to uwage. Niepotrzebnie to wartosciujesz - po prostu dla polepszenia komunikacji tlumacze Ci, ze nie zrozumiales. A miedzy dlugoscia zycia a iloscia poznanych zjawisk jest zwykle scisla korelacja. Jezeli zas chodzi o Twoja ocene wypowiedzi krzysztofa.mm to sam sobie wystawiasz swiadectwo. Spokojnej, dobrej nocy.
2019-08-06 21:03:32
donekT: jasper-Q rozumiem, że TEORIA KRYTYCZNA nakazuje czynić takie, a nie inne odniesienia. Natomiast potrzeba chwili i KOMPROMITACJA pewnego środowiska wymaga działań ukierunkowanych na zmianę tematu dominującego w wątku dyskusji pod artykułem. Jednak Twoje jasper-Q FREUDYSTOWSKIE wstawki jak to Ty jasper-Q ująłeś cytat "uwielbiaja wrecz byc „dymani” rzadzacych pisiewiczow i panow w sukienkach." koniec cytatu. Są niesmaczne i fałszywe. Mnie interesuje, jak Ty jasper-Q Jak oceniasz zachowanie demonstrantów? W imię czego demonstrowali? jasper-Q, krzysztof-Q pojęcie Tolerancja Represywna jest Ci znane? Być może w owej sytuacji znalazło zastosowanie? Jak myślisz?
2019-08-06 21:09:19
donekT: jasper-Q MASZ COŚ DO jak to Ty jasper-Q ująłeś PANÓW W SUKIENKACH? Ty jasper-Q masz coś do TRANSWESTYTÓW lub TRANSSEKSUALISTÓW??? Czyżbyś Ty jasper-Q próbowałeś tym sposobem wykazywać TWOJĄ JASPER-Q NIENAWIŚĆ względem osób TRANSSEKSUALNYCH lub TRANSWESTYTÓW? Albo co gorsza, czyżbyś Ty jasper-Q próbowałeś tym sposobem szczuć na osoby TRANSSEKSUALNE lub TRANSWESTYTÓW?
2019-08-06 22:23:44
jasper: I tak to jest z tymi wartosciami chrzescijanskimi PiS i ox niuniusiami. Ciagle o nich mowia ale nikt nigdy nie widzial, zeby stosowali w zyciu.
2019-08-06 22:27:16
tom lem: ,,, trudno by zaślepiony lewak cokolwiek zobaczył, poza własnym nosem pinokia;-)
2019-08-07 00:09:02
krzysztof.mm: Sekcja Gimnastyczna: https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1361325927368410&id=614144348753242&set=a.614272132073797&refid=13&__tn__=%2B%3D
2019-08-07 05:50:36
tom lem: PO zajęciach //https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/68278728_2229384380520852_817236210895290368_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQk8BNz7R_NEFhXREwneqsI1NGkFi-d1olKj2QEzHQLlxs-N3B0ByDub4UT3FJ0gEIM&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=69ac95ec4474360dd53bf6cf3830344b&oe=5DD18484//
2019-08-07 07:17:34
jasper: doneczku, pytasz czy mam cos do panow w sukienkach - TRANSWESTYTÓW lub TRANSSEKSUALISTÓW? Nie mam, ale, ze tak okreslasz duchownych w ornatowych sukienkach, kto by sie spodziewal ??
2019-08-07 07:31:53
tom lem: ... ni ma to jak jeden wpis przeczytać kilka razy, później ma się problemy ze zrozumieniem pozostałych. Cóż, tak mają jedyni "szarzy" sprawiedliwi na tym portalu;-)
2019-08-07 08:47:06
rainman: Jasper - podobnie jak Mach - zanim cos napiszecie - probujcie najpierw czytac. W temacie stroju ksiezy - poczytaj Jasper np. jak ubierali sie mezczyzni w czasach ziemskiego zycia Chrystusa i wczesniej (np. obejrzyjcie Pasje). Sutanna nie ma nic wspolnego z sukienka. Piszac w ten sposob udowadniacie tylko swoja niewiedze.
2019-08-07 10:54:25
krzysztof.mm: ...no to już wiemy, że jeśli zobaczymy na rynku w Cieszynie faceta w sukience i nie będzie to ksiądz, to z dużym prawdopodobieństwem rodzina wyprowadza rainmana na spacer w stroju sprzed 2000 lat
2019-08-07 10:59:23
krzysztof.mm: mach - a propos twojej recenzji mojego postu [dziękujeヅ] - ilość jałowych ujadań w reakcji na komentarz najlepiej świadczy o jego celności - to może nawet i do niektórych poszczekujących dociera [wątpię], ale tak czy inaczej nie potrafią się boroki powstrzymać, a ja się tylko ヅ
2019-08-07 11:25:03
rainman: W skali frustracji nikt Ciebie krzysztof.mm nie przebije. A ja osobiscie - nie moge doczekac sie wyborczego wieczoru. xD
2019-08-07 12:47:36
tom lem: ... bjydny Mach se myśloł, że polo1970 to jedyny sprawiedliwy, okazuje się że kolejny raz mu krzysztof.mm do głowy nasroł ;-)
2019-08-07 13:02:05
eugenio: Prowokacja może być słowna a także tekstem na plakacie. Ale widać z tego filmu, że kibice siedzieli spokojnie w ogródku. Niepotrzebnie Obywatele RP atakowali ich okrzykami i pdchodzeniem z plakatem. To był atak i agresja że strony ORP na siedzacych kibiców w ogródku przy kawiarni. Nienawiść i agresja byla pp stronie Obywateli RP. Wszedzie podają zakłamaną wersję, przebiegu faktów na Rynku. I jeszcze ta Pani, która się pchala z dzieckiem w wózku w zagrożoną strefę. Ta Pani jest aktywistką w ORP i przyszła na Rynek pracować. To niej jest jakaś zwykła, Obywatelka miasta Cieszyna. To członek ORP. Po przyjściu od razu atakowała i prowokowała kibiców nie zważając na swoje dziecko. Narażała w ten sposób dziecko. Powinny się tym zainteresować odpowiednie państwowe instytucje, chroniące dzieci. Najważniejsza jest prawda oraz prawdziwe przedstawienie opisu sutuacji na Rynku w Cieszynie. Podczas tej sytuacji, na Rynku znajdowała się też, pewna ilość ludzi, którzy siedzieli w ogródkach, pijąc kawę czy piwo obserwując od początku tę sytuację. Należy się tych ludzi zapytać jak było od początku.
2019-08-07 15:56:58
krzysztof.mm: skarżą się tu i tam, że k o ś c i ó ł jest dziś brutalnie a t a k o w a n y, księża bici i gwałceni itepe - dla zatroskanych mam radę prosto z propagandowego podręcznika PiS, od samego ministra e d u k a c j i: skoro tak rzeczywiście jest i takie negatywne emocje budzą, to się trzeba poważnie zastanowić nad zezwalaniem kościołowi na urządzanie p r o w o k a c y j n y c h marszów, procesji, pielgrzymek itede - a księżom na pewno pomoże z a k a z publicznego pokazywania się w ich rytualnych przebraniach
2019-08-07 16:08:17
Mach: Eugenio-alias rainman ,usiłujesz "nasrać do głowy tomowi-lemowi"(twoje słowa Pindurze). Trzeba być skończonym kretynem aby twierdzić ,że napisy na plakatach były prowokacją ze strony protestujących. Protest ma to do siebie,że właśnie plakaty wyrażają cel protestu a jakie one były w treści-"Razem silniejsi", "KONSTYTUCJA", "Faszyzm-stop", "Stop pedofilii w kościele". "Mają ojczyzną jest człowieczeństwo", Stop agresji i nienawiści". Jakie tu są treści obraźliwe? Przebieg faktów na rynku jest sfilmowany- "dla ciebie eugenio?? skamerowany". Przecież kibole to dla twojego serca miodzio- więc jaka tu zagrożona strefa??? Policja za tymi miodzio dajnymi dla twojego serca kibolami ugania się po całej Polsce-eugenio. "Sraj"(twoje słow Pindurze) więc do głowy dalej tomowi -lemowi. Nie próbuj zaklinać rzeczywistości. Twój prowokacyjny wpis nie wypalił. Wataszki- ruszajcie do hejtu, możecie zaprzeczać i nadal prowokować-życzę nadal przyjemnej zabawy.
2019-08-07 16:28:29
donekT: jasper-Q sutanna to nie sukienka, natomiast Ty jasper-Q napisałeś cytat" „dymani” przez (...) panow w sukienkach." koniec cytatu, przy czym owych "panow w sukienkach" przedstawiłeś w kontekście pejoratywnym. jasper-Q, następnie zwróciłem Ci jasper-Q uwagę, iż Ty jasper-Q głosisz NIENAWIŚĆ (treści TRANSFOBICZNE). Czyżbyś Ty jasper-Q próbowałeś tym sposobem wykazywać TWOJĄ JASPER-Q NIENAWIŚĆ względem osób TRANSSEKSUALNYCH lub TRANSWESTYTÓW? Albo co gorsza, czyżbyś Ty jasper-Q próbowałeś tym sposobem szczuć na osoby TRANSSEKSUALNE lub TRANSWESTYTÓW? Zadałem Ci jasper-Q pytanie, czy czasem Ty jasper-Q jesteś TRANSFOBEM? Nie udzieliłeś na nie odpowiedzi, jedynie próbowałeś Ty jasper-Q manipulować, Ty jasper-Q nie zaprzeczyłeś jakobyś Ty jasper-Q był TRANSFOBEM. Wobec tego, w związku z faktem, iż Ty jasper-Q już dawniej nawiązywałeś np. do "MIEDLARA", śmiem u Ciebie jasper-Q dostrzegać, z uzasadnieniem podejrzewać, postawy TRANSFOBICZNE. Czy Ty jasper-Q się z tym zgadzasz?
2019-08-07 16:36:07
donekT: Mach-U, krzysztof-Q pod tym wątkiem jeden z użytkowników wykazuje skłonności TRANSFOBICZNE a Wy zdajecie się tego nie dostrzegać i nie reagujecie. WSTYD! A może Ty Mach-U i Ty krzysztof-Q może jeszcze wspieracie przedstawione zachowanie?
2019-08-07 16:56:43
eugenio: Maci nie dość że obrażasz swoim rynsztokowym językiem to jesteś niedouczony albo młodym szczawiem, który powinienem się douczyć kultury słownej. Hamstwo słowne z Ciebie wychodzi. Ja też tak potrafię i myślę że nawet bardziej ale to nic nie daje tylko świadczy niechlubnie o kimś takim jak Ty. Nie będę się zniżał do Twojego poziomu bo to bagno i muł. I nigdy nie zrozumiesz co Oni robią z Polską. Wszystko pięknie przedstawiają ale to wierzchołek góry lodowej a pod wodą wszystko co najgorsze z zachodu. Jesteś młody i nieokrzesany to mało się orientujesz w filozofii ruchu LGBT a może jesteś jedynym z tych "niegrzecznych do dzieci" ? Też tak może być. A to jest Twój świat a nie mój. Jeżeli wyznajesz taki światopogląd, to jesteś zerem i życie szybko Cię zweryfikuje. Może nawet jesteś aktywistą w ruchu LGBT, który chce zniszczyć Polskę. A dziwki będą dawały przy fontannie na Rynku miast, komu kto chce za darmo. To przepowiednia Sybillii . Może tego chcesz ?
2019-08-07 17:11:34
Mach: Pomyliłem się-ty jesteś bigotkom kościelną i dziwką zazdrościsz eugenio. Reinman sorry -ty byś nie napisał "hamstwo".
2019-08-07 17:25:33
tom lem: ... brawo krzysztof-Q "...się trzeba poważnie zastanowić nad zezwalaniem kościołowi na urządzanie p r o w o k a c y j n y c h marszów, procesji, pielgrzymek itede - a księżom na pewno pomoże z a k a z publicznego pokazywania się w ich rytualnych przebraniach..." ty to masz ep, sam to wymyśliłeś czy po lekturze Friedrich'a Nietzsche'go. Następnym razem skracaj swoje literackie wypociny do pojęcia (KL)Dachau - jełopie, może i Mach to łyknie.
2019-08-07 17:27:35
donekT: Mach-U, Dlaczego nie reagujesz na okazywanie skłonności TRANSFOBICZNYCH ze strony jednego z internautów? Wskazałem nawet którego, gdzie i na jakiej podstawie. Czyżbyś Ty Mach-U był po jego stronie?
2019-08-07 17:31:12
Mach: Coś to znowu powyżej tomie "na srał"- Twoje słowa Pindurze. Widać moderator portalu akceptuje takie formy ekspresji.
2019-08-07 17:31:45
donekT: Pomyśleć, że to dzięki OX możemy bliżej poznać pewne postępowe, rzekomo tolerancyjne i na niby zwalczające nienawiść środowisko.
2019-08-07 17:39:10
tom lem: ... przeczytaj kilka razy , może i do ciebie dotrze, jeśli raz nie wystarcza. Moderatora wzywasz ....?
2019-08-07 17:42:30
Mach: Właśnie utrwalam Pindurze alias tom lem twoje każdorazowe "sranie".
2019-08-07 17:47:10
tom lem: ... nie zapomnij odpowiednio wykorzystać papieru.
2019-08-07 17:55:25
jasper: Dziadek mowil - uczciwych szanuj , slabych kochaj, chama lej w morde, a do zdrajcow strzelaj. Madry czlowiek byl ... Tyle klamstwa i chamstwa u pisiewiczow. Klamia na co dzien , bredza raz na tydzien, oszukuja i kradna caly rok. Do polityki nie idzie sie dla pieniedzy, mowil szary posel Kaczynski, ale do PiS-u widac juz tak :)
2019-08-07 17:56:26
Mach: Widać ,że to co tobie wychodzi najlepiej- to "sranie" = nawet wiesz ,że warto wpisać,że trzeba użyć papieru. A wydawałeś się taki mądry-wydawałeś się. "Sraj", Pindurze na tym forum dalej -sraj"-za każdym razem obok twojego nazwiska to słowo , które w sposób przemyślany umieściłeś ci przypiszę -taki twój artystyczny wyraz.
2019-08-07 17:59:13
donekT: Kompromitacja okazała się faktem, pod każdym względem. Dowodzi jedynie o alienacji pewnego środowiska od reszty społeczeństwa i fałszywości założeń, na podstawie których pewne środowisko funkcjonuje. Niektórym nawet już moderator nie pomoże. Być może w odniesieniu do niektórych RESOCJALIZACJA stanowi już konieczność.
2019-08-07 18:01:58
donekT: jasper-Q A co w odniesieniu do zachowań TRANSFOBICZNYCH? Znowu Ty jasper-Q wzywasz do NIENAWIŚCI?
2019-08-07 18:03:55
krzysztof.mm: na cieszyńskim rynku młoda kobieta atakuje kiboli plakatem i wózkiem z dzieckiem - a ci nie dają się sprowokować, za to dają jej lekcję dobrego kibolskiego wychowania odpierając atak gromkim hip hip - hura! - Policja zachwycona chórem bije kibolom brawo - no ten pomysł mogą śmiało do TVPiS sprzedać - chyba, że stamtąd go ściągnęli
2019-08-07 20:06:04
donekT: krzysztof-Q A kto był w owym wózku? "Zapomniałeś" o takich "drobnostkach"? krzysztof-Q, dlaczego nie reagujesz na pewne TRANSFOBICZNE zachowania ze strony jednego z internautów?
2019-08-07 20:27:48
rainman: Haha, dobre Kukuniek. Na ten moment TV PiS nic nie mowila, natomiast jak czytalem relacje w Aborczej to poplulem sie kawa xD
2019-08-07 20:29:05
rainman: Mach, ale po grzyba taki jezyk. Bez przesady. Okladamy sie ale do kostek ;-)
2019-08-07 20:33:30
rainman: Jasper - przypomnij sobie cmentarne rozmowy, Zdzicha oraz Rycha :-) przypomnij sobie lajdackie rozmowy w Sowa&Przykaciele (tak, przyznaje, Mati tez mi podpadl). Przypomnij sobie Bienkowska....
2019-08-07 20:35:21
rainman: Oddajmy glos Elzuni Bienkowskiej: Mówi, ja dostawałam, powiem ci 6 tysięcy... 6 tysięcy... Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował
2019-08-07 21:14:57
Mach: rainmanie to język twojego sojusznika toma-lema Czytaj Pindura, który tym słowem się posłużył -za każdym razem jak się odezwie mu będę przypominał.
2019-08-07 22:01:05
krzysztof.mm: "Na ten moment TV PiS nic nie mowila" - dobre, od razu wiemy wszystko o tej telewizji i jej widzu ヅ
2019-08-07 22:15:38
krzysztof.mm: eugenio - nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale wygląda na to, że jesteś k l a s y c z n ą ofiarą Pis-owskiej p r o p a g a n d y i kościelnej s z c z u j n i - dziś robisz za pożytecznego i d i o t ę, ale dobry Bóg da kiedyś o t r z e ź w i e j e s z, PiS spadnie ze stołka, a ty będziesz miał szansę ubiegać się od państwa polskiego o odszkodowanie za utracone wskutek działalności p a r t y j n y c h mediów zdrowie psychiczne i szkody moralne [od biskupów raczej nic nie dostaniesz, to ekstremalni w y s r a ń c y]
2019-08-07 22:43:30
rainman: Ale nikt nie kryje, że to TV PiS. Lepsze TV PiS od TV z np. Karoliną Lewicką albo z Lisem, który promował Grossa. Dobrze się stało, że te dziennikarskie talenty przez 4 lata starzały się w różnych portalikach i internetowych telewizjach xD A wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez 8 najbliższych lat tam się kompletnie zestarzeją. Jeszcze też troszeczkę zostanie przyciśnięta Czerska xD i będziecie drukować sobie ulotki na sitodruku. xD To jest rachunek za grubą kreskę xD
2019-08-08 08:00:46
Mach: Rainmanie, u ciebie kiepsko z historią. Twój wiek nie pozwala ci na zrozumienie ówczesnych wydarzeń i tzw. grubej kreski. Oobiście znałem Tadeusza Mazowieckiego i osobiście zapraszałem go do spotkania w Cieszynie w ramach KiK 24 marca 1981 r. więc miałem okazję z nim osobiście rozmawiać na ul Stolarskiej 12 w siedzibie krakowskiego KiK. Niestety ogłoszenie stanu wojennego 13 grudnia, wszystkie ówczesne plany nam pokrzyżowały a on sam został internowany. Przejęcie kontroli nad państwem, bez grubej kreski- absolutnie nie było możliwe-ciągle na naszym terytorium mieliśmy 600 000 żołnierzy radzieckich , otaczały nas demoludy,ktore chętnie na rozkaz ZSRR zrewanżowały by się nam za 1968 r,rozchwianą gospodarkę no i liczną administrację nomenklaturową , której odwołanie z gospodarki i administracji państwa zakończyło by się natychmiastowym krachem gospodarczym. Co to oznaczało dla 36 mln narodu niech ci da przykład obecnej Wenezueli. nie słuchaj propagandy J.Kaczyńskiego, który w ówczesnym czasie sam sobie przydzielił funkcję kontaktu z elitami PZPR- co należy rozumieć ,że grał na dwie strony. Ominęło go internowanie.Ówczesne elity Krakowskiego, Warszawskiego i Wrocłwskiego KiK oraz nieliczna geupa niezależnych działaczy KSS KOR nie była w stanie samodzielnie pokierować gospodarką 36 mln narodu. Polacy potrafili się zdobyć na kompromis i to pozwoliło Polsce jako pierwszej wybić się na niepodległość. Rzecz niesamowita i dla mnie nie zrozumiała- jak szybko z tej prawdziwej niezależności i wolności rezygnujemy przyjmując stopniowo warunki życia politycznego i gospodarczego jakie panowały w ówczesnym PRL. Szybko podążamy w kierunku PRL bis. Moralna, prawdziwa ocena obecnego stanu rzeczy przez hierarchów Kościelnych nie jest możliwa bo niestety kościół nie ma wyjścia ani środków by z powrotem nauczać religi na parafiach, ma ogromne kłopoty wewnętrzne, gdzie wydający się monolitem episkopat podzielony jest wewnętrznie pomiędzy zwolenników Rydzyka a w mniejszości zwolenników papieża Franciszka. Nie może i nie umie sobie poradzić z aferami pedofilskimi, sypią się powołania ,odchodzą wierni. Z trudem utrzymywana jest jedność w Kościele z dzieje się tak za sprawą Napoleona z Zoliborza- gdzie niektórzy biskupi nie słuchają głosu sumienia, ale podporządkowują się temu, który dzieli kasą i rządzi za nic nie odpowiadając- niczym sekretarz PZPR. Brak obiektywnej oceny moralnej na jaką niegdyś umiał się zdobyć Kardynał Wyszyński- powoduje ,że wierni kościoła są manipulowani nie tylko przez media i polityków ale także głowy lokalnego kościoła. Milczenie wobec nadużyć władzy,w zakresie konstytucji, wymiaru sprawiedliwości hierarchów kościoła a piętnowanie ruchów LGBT wypacza faktyczny obraz Polski dlatego wzburzenie społeczne narasta a wraz z nim kryzys kościoła. Zadaj sobie nieco więcej trudu byś choć trochę rozumiał o co tak naprawę chodzi.
2019-08-08 08:28:08
tom lem: Mach - napisz książkę - marnujesz się na tym portalu pod tekstem "Konfrontacja na cieszyńskim rynku - interweniowała policja"
2019-08-08 08:33:42
rainman: Brak zgody Mach. Najlepszym przykladem Czechoslowacja. Byla tam sprawnie przeprowadzona ustawa dekomunizacyjna. Stosujesz wedlug mnie narracje Michnika.
2019-08-08 10:32:29
Mach: Widzisz jakiś ty tępy. Czechosłowacja robiła aksamitną rewolucję już po nas, po okrągłym stole i kiedy niestety pakta z władzą PRL-u zostały zawarte i nie muszę ci mówić ,że umów się dochowuje. Im już było łatwiej, bo wyłomu w demoludach po 10 letniej szarpaninie z władzami komunistycznymi dokonała Polska. I jeszcze ci powiem Kościołowi tak samo na grubej kresce zależało- myślisz ,że ówczesna SB nie miała haków na księży pedofili i tych dostojników, którzy ich kryli- wszyscy ubijali interes i handlowali teczkami by jednak choć stopniowo- wykaraskać się z tego obozu. Czecho-Słowacy robili rewolucję w takim momencie jak powstanie praskie- film o nim trwał znacznie dłużej.
2019-08-08 10:55:58
rainman: Mach, obrazasz a to pierwszy element przyznania sie do bledu. Do przesilenia doszloby tak czy inaczej. Dales sobie zaszczepic propagandowy przekaz, ktorym karmiono pokolenie po 89. Gruba kreska doprowadzila do wpuszczenia w krwioobieg elementow generujacych takie afery jak chocby FOZZ o wysprzedazy majatku narodowego (lacznie z cieszynskimi zakladami) nie wspominajac.
2019-08-08 11:03:16
rainman: Zreszta - nawet gdyby tak bylo - istniala realna szansa zeby dokonac rozliczen gdy byl rzad Olszewskiego i kto to zblokowal - masz odpowiedz. Kilkanascie lat pozniej - zaczelismy sie dowiadywac kto byl w sluzbie.
2019-08-08 11:19:05
rainman: A duchowienstwo zachowalo sie w obliczu prowokacji SB bardzo godnie. Uczciwa analiza przedstawil w swojej ksiazce ks. Isakowicz (ksieza wobec bezpieki).
2019-08-08 13:23:46
Mach: Więc rainmanie- po kolei. By coś analizować należy ustalić daty zdarzeń. Polacy musieli się dogadać kiedy system komunistyczny był na tyle silny,że zdławienie dążeń wolnościowych było kwestią kilku godzin- co Jaruzelski udowodnił w dniu ogłoszenia stanu wojennego- wariant zawsze mógł się powtórzyć.Kiedy Ojciec Św. spotkał się z Jaruzelskim padło słynne zdanie z którym obaj rozmówcy się zgodzili-"Stan wojenny jest nie do zniesienia"- każdy myślał swoje. Ponieważ ZSRR miało już swoje wewnętrzne kłopoty a gospodarka stanu wojennego podupadała nikt Polski nie był w stanie wziąć na swoje utrzymanie z osobna i razem -w demoludach już wrzało. Tu dochodzimy do konkretów- a mianowicie słynnych teczek. Okres komunizmu to nieustanna inwigilacja wszystkich przez UB i SB. Ci którzy podejmowali się walki z systemem, lub zajmowali ważne stanowiska społeczne i kościelne byli na celowniku- nigdy nikt nie mógł wiedzieć kto na kogo donosi i kiedy do twojego domu zapuka SB i każą ci się stawić na przesłuchanie- modne był "w sprawie własnej" i nigdy nie mogłeś wiedzieć czy po takim przesłuchaniu wrócisz do domu. Każdy kto udawał się za granicę podpisywał oświadczenie o współpracy bo inaczej nie dawano mu paszportu- i musiał złożyć zobowiązanie ,że po powrocie oddając paszport musi z wizyty zagranicznej złożyć sprawozdanie. Żeby sprawa była jasna- za komuny nie wyjeżdżałem nawet do demoludów. Ale byli ludzie nauki ,kultury, biznesmeni, studenci, którzy takich kontaktów potrzebowali i wyjeżdżać musieli wielokrotnie -ci już musieli udawać ,że kapują bo po karierze. Byli też tacy, którzy zostali przyłapani na jeździe po pijanemu, zdradzie małżeńskiej, kradzieży, lub sprzeniewierzyli się stanowi kapłańskiemu czy też organizowali niezależne związki zawodowe- tych UB i SB obrabiała i stawali się agentami o różnym stopniu zaangażowania w kolaboracje z komunistycznym państwie. Dysponentem teczek był Jaruzelski i Kiszczak- byli Polakami ale się dobrze sami i swoich towarzyszy zabezpieczyli i dokonali kontrolowanego przekazania państwa ale teczki do końca zachowali i tym elity polskiej władzy do dziś są szantażowane. Wszyscy następni chcieli się dorwać do owych teczek- bo one tak naprawdę pozwalały wzajemnie ludzi trzymać w klinczu. Jestem w 100% pewny,że pełny skład teczek znajduje się na kremlu i nikt w tym państwie zanim wymrą ludzie PRL nie może być pewny jakie to haki mają na niego lub jakie na niego sprokurowano-tyle wstępu.
2019-08-08 13:57:15
Mach: Do przesilenia to teraz dochodzi. Obaj panowie Kiszczak i Jaruzelski do śmierci byli sądzeni ale włos im z głowy nie spadł- a o jednym generale członka WRON -badajże Janicki się nazywał zapomniano- a on żył i był - bo każdy z ówczesnych elit wolał udawać ,że dawno zmarł- on zawiózł teczki do Moskwy. Polisa elit politycznych PZPR znajduje się w Moskwie- i Olszewski i to co Maciarewicz wyprawiał to czynił to za zgodą Moskwy- rozbił siatkę polskich szpiegów, ktora mogla się jedynie licytować z Mosadem czy Brytyjskim wywiadem- szereg tych ludzi zostało zamordowanych po opublikowaniu teczek przez Maciarewicza- pisze o tym Piątek -" Maciarewicz i jego tajemnice"- poczytaj. Afer w trakcie transformacji było sporo i każda ekipa po zniesieniu stanu wojennego ma je w swoim dorobku -ówczesne Porozumienie Centrum także. I co z tego? Gdyby w umęczonej Polsce podczas szarpaniny z upadającą komuną ujawniono teczki- pewnie byśmy nie mieli Polski ale krwawą jatkę. Kiedy mój znajomy szef IPN-u w Katowicach zaproponował mi abym wypełnił wniosek i poprosił o dostęp do swojej teczki -odmówiłem - nie miałem zamiaru zatruć sobie życia, czy jakieś doniesienia ktoś faktycznie złożył na mnie czy też jakiś obserwator dla pieniędzy je sprokurował- taka jest pokomunistyczna rzeczywistość państwa ,które szuka dla siebie lepszej przyszłości a jednak ciągle jadu jest zbyt dużo. Kto jest agent a kto pokrzywdzony. Gruba kreska pozwoliła wykorzystać autorytet Kościoła do ustabilizowania sytuacji w Polsce i danie milionom obywateli umęczonych okresem transformacji zaczerpnięcie oddechu- a teraz PiS robi nam PRL-bis. Kościołowi i księzom zawdzięczamy bardzo wiele- to właśnie w klasztorach i salkach katechetycznych rodziły się niezależne struktury, które w ostateczności doprowadziły do upadku państwa komunistycznego, ale nie znaczy to ,że ów system nie okaleczył tych elit, które wzajemnie się oskarżają o kolaborację -Kaczyński nie nadstawiał piersi w tym trudnym i krytycznym czasie a Olszewski ,ówczesny obrońca represjonowanych paluszków w walce sobie nie pobrudził a zbyt szybko uległ Maciarewiczowi i myślał ,że jest jedynym wybawcom na drodze dekomunizacji a w istocie podobnie jak teraz PiS dążył do skłócenia społeczeństwa bo nim lepiej wówczas się rządzi. Ks.Isakiewicz to zacny kapłan krakowski obrządku ormiańskiego- nigdy nie negowałem ,że gro kapłanów jest ludźmi wartościowymi- nie znaczy,że i oni pragnęli by by plewy z ich grona zostały usunięte- to jeszcze przed nami a im dłużej będą z tym zwlekać tym większą cenę za to Kościół zapłaci- i jeszcze jedno nie czytam gazety wyborczej ale jako ówczesnego opozycjonistę szanuję Adama Michnika- w przeciwieństwie do jego brata tak jak nie szanuję Kurskiego szefa TVP w przeciwieństwie do jego brata.
2019-08-08 16:16:30
krzysztof.mm: dekomunizacja w Czechach nie była w n i c z y m ani lepsza, ani gorsza od lustracji w Polsce - a tym, co się od 30 lat jak pijany gelendra czepiają SB-ckich teczek warto przypomnieć, że w d e k a l o g u są przykazania zakazujące kłamstwa, kradzieży, obcowania z żoną cudzą itede - nie ma ani s ł o w a o współpracy ze służbami specjalnymi, wywiadzie, szpiegostwie itepe - niech się sami osądzą ci, co innych chcą sądzić, i niech ci zakłamani h i p o k r y c i sami staną pod pręgierzem za to, że p r z y k a z a n i a boże łamali
2019-08-08 16:18:00
krzysztof.mm: dla pełnej jasności - dziś wśród nas tak samo jak i przed laty aż roi się od agentów i donosicieli - daję głowę, że wśród nich niejeden taki, co głośno ujada na swoich kolegów z branży sprzed lat - i niech się dobrze zastanowią nad s w o j ą za kilka lat przyszłością w atmosferze szczucia i opluwania, jaką sami kreują
2019-08-08 16:26:06
tom lem: ,,, jak się specjalista wypowie, to musi być prawda;-)
2019-08-08 17:12:43
rainman: "nie ma ani s ł o w a o współpracy ze służbami specjalnymi, wywiadzie," - rozumiem, ze jak te sluzby morduja ludzi to poniewaz wspolpraca ze sluzbami nie jest zakazana w dekalogu to tez mozna ;-) chlopie, gdzie zes sie uchowal ;-) hahahaha
2019-08-08 19:56:25
tom lem: rainman: to zaczyna być straszne - nie śmieszne, gdzie się tacy wychowali :-(
2019-08-08 21:19:23
krzysztof.mm: rainman - tłumaczę na odpowiednio niższym poziomie: jak mąż zabija żonę albo żona męża to nie oznacza, że ponieważ małżeństwa nie są zakazane w dekalogu to się mogą wzajemnie mordować - radzę pojąć i zamilknąć, bo co wpis to większy cymbał z ciebie wychodzi, naprawdę...[chłopie, gdzieś ty się uchował??!...]
2019-08-08 21:27:33
donekT: krzysztof-Q IGNORANCIE, Zapomniałeś o DWÓCH NAJWAŻNIEJSZYCH PRZYKAZANIACH, z których jedno brzmi "Co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy". krzysztof-Q, co do reszty Twoich krzysztof-Q "dywagacji" daruj sobie, są bezpodstawne. Zresztą jak na IGNORANTA TOTALNEJ grupy IGNORANTÓW przystało.
2019-08-08 23:06:47
rainman: krzysztof.mm - niestety w twoim przypadku trzeba takie rzeczy ustalać to raz (sam sobie na to zasłużyłeś swoim grafomaństwem). Dwa - współpraca ze służbą bezpieczeństwa w PRL wzmacniała reżim a więc była wymierzona przeciwko drugiemu bliźniemu - a więc taki człowiek był już z automatu w konflikcie z dekalogiem. Trzy - dekomunizacja w Czechach BYŁA lepsza ponieważ praktycznie eliminowała SBków z życia publicznego.
2019-08-08 23:10:39
rainman: Mach - postaram się odnieść do tego co napisałeś jutro
2019-08-09 08:33:46
krzysztof.mm: k i b o l o m i ich kibicom do rozumu próbuje przemówić prof. Monika Płatek: ✍ I kiedy weźmiecie kamień i rzucicie, policja was wsadzi. I księdza przy was nie będzie. Więc jeżeli chcecie podnieść rękę na słabszego to zaproście abp Jędraszewskiego, niech idzie z wami na czele. Jeśli go tam nie będzie, to znaczy, że was wrabia. Nie dajcie się ✍ [btw, moim zdaniem pani profesor przecenia możliwości intelektualne tej grupy]
2019-08-09 10:13:30
tom lem: Monika Płatek wyrasta właśnie na nową gwiazdę lewicy.
2019-08-09 15:05:04
rainman: Ta Monika Platek, ktora twierdzi, ze w zwiazkach jednoplciowych rodzi sie wiecej dzieci niz w wieloplciowych? Chlopie, gdzies ty sie uchowal. xD
2019-08-09 15:05:05
rainman: Ta Monika Platek, ktora twierdzi, ze w zwiazkach jednoplciowych rodzi sie wiecej dzieci niz w wieloplciowych? Chlopie, gdzies ty sie uchowal. xD
2019-08-09 15:44:36
tom lem: .... ta sama, Rodzice: Maria Wiśniewska, ojciec chyba nieznany - widocznie z dzieciństwa takie poglądy.
2019-08-09 18:42:47
krzysztof.mm: "związki wielopłciowe" - dobre ヅ
2019-08-09 20:52:13
rainman: Bardzo dobre ;-) szczególnie jak te brednie się zobaczy na filmie ;-) Zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=zdf7V1GxnWg
2019-08-09 21:13:53
tom lem: Czasza niebios jasna i czysta, Świerszcze grają w lnie i peluszce, Rolnik-homoseksualista Przysiadł sobie na chwilę przy dróżce. To on pierwszy się zdecydował, Przedtem tego nie było na wiosce... Ech, dziedzina trudna i nowa, Ech, niełatwo wprowadzać postęp... Nie wydzierży, kto mdły i słaby, Nie wprowadzi tutaj Europy, Gdy w dodatku ciągnie go do baby, A powinno go ciągnąć na chłopy! Zniechęcony jest i rozbity - Ot, jak wczoraj mrugnął na Michałka, To Michałek, cholerny prymityw, Mu odmrugnął i w krzyk: - Jest gorzałka? Gdy zaś Wojtka pogładził w przelocie, W oczy mu przy tym patrząc łagodnie, Wojtek zaraz na niego: - Ty młocie, Ręce sobie wycieraj w spodnie! Z Jaśkiem także nie wyszła rozmowa - Przez godzinę gadał do miernoty, Że tendencja ogólnoświatowa, A ten naraz: - Ty, pożycz sto złotych! Henio, bydlę płochliwe i durne, Usłyszawszy o tych nowych stylach Jęknął: - Nigdy! Jaż od tego umrę! I do lasu dał natychmiast dyla... ...wiejski dzionek zakwitał szeroko, Rolnik w sobie żal i gorycz zdusił, Splunął, mruknął: - Kit wam wszystkim w oko! Po czym z ulgą pobiegł. Do Magdusi.
2019-08-09 21:18:45
tom lem: ....autorem jest Andrzej Waligórski "Porekursor" ten europejski postęp się nazywa.
2019-08-10 05:41:24
Mach: Tomie, po tych... "kropkach" miało być w oryginale ...wiejski donek T zakwitał szeroko i zdusił w sobie żal i gorycz. Splunął, mruknął pisać zaczął na komentarze na ox; - Kit wam w oko! Po czym z ulgą pobiegł do toma lema by trzymał się faktów.
2019-08-10 06:30:09
krzysztof.mm: jak m a ł p y na sznurku podskakują do melodii co im PiS wygrywa - jak nie uchodźcy to LGBT, jak nie euro to seksualizacja.. durne m a ł p y
2019-08-10 10:14:26
tom lem: ... jedynie krzysztof.mm trzyma fason, zawsze przy większości;-) //https://youtu.be/OuR1SxSNNOU?t=3// Mach'u - ja bym się nie odważył poprawiać autora z takim dorobkiem, ale ty widoczniej masz więcej pod sufitem gdy wszyscy mają równo.....
2019-08-10 14:23:31
rainman: krzysztof.mm - jesteś po prostu naiwną osobą, która nie rozumie, że lewacka rewolucja, której jesteśmy świadkami ostatecznie również pożre takich jak ty - tylko, że wtedy będzie za późno. I dlatego tacy jak ty są w zdrowym społeczeństwie - niedopuszczani do posiadania jakiegokolwiek wpływu na bieg spraw. Szczekanie i wywijanie szabelką na forum to jedyne co jest ci dopuszczone.
2019-08-10 14:42:03
krzysztof.mm: ✍2019-08-07: ...a tymczasem pomocy psychologicznej na pewno potrzebuje PiS-owski marszałek Kuchciński...✍ - no nie proszę państwa, nie jestem jasnowidzem - tylko kompletni i d i o c i chowali głowy w propagandowe PiS-owskie g^wno i bronili Kuchcińskiego w tej ż e n u j ą c e j sytuacji, a dziś, kiedy w h a ń b i e odchodzi z b u t e m Kaczyńskiego w d^pie jeszcze skandują "Marek, Marek!..."
2019-08-10 17:56:12
tom lem: ...coś ci się pomyliło krzysztof-Q.mm : raczej skandują "Witek, Witek!... " a będą śpiewać //https://youtu.be/hdJN0ss7jA0?t=2//
2019-08-10 21:59:29
Mach: Rainmanie, jutro też będzie jutro. Poczekam.
2019-08-10 22:35:35
rainman: Mach - dziękuję. Kilka moich przemyśleń. Po pierwsze - bardzo wielu polityków przełomu transformacji było powiązanych ze służbami PRL. To oczywiście sprzyjało innym aby takich ludzi szantażować, wymuszać określone rozwiązania. Jednym ze sposobów aby to przerwać było po prostu ujawnienie nazwisk - i tego bali się wrogowie rządu Jana Olszewskiego. Czasami trzeba coś zrobić raz a porządnie. Będzie boleć ale nie trzeba będzie tego robić drugi raz. Po drugie - z relacji moich bliskich - nie jest tak, że każdy wyjazd wiązał się z podpisaniem lojalki. Ale osobiście też uważam, że jeżeli już do takiej sytuacji doszło to pójście w tym momencie na współpracę - w zamian za paszport - było po prosu posunięciem nie fair w stosunku do innych. Po trzecie - nie zgadzam się, że pełna dekomunizacja doprowadziłaby do krwawej jatki. Tutaj nie chodziło o wsadzanie ludzi do więzień ale o wynagrodzenie tych, którzy w latach PRL byli nieskazitelni. A takich ludzi w Cieszynie była masa - nigdy nie mieli legitymacji, kolportowali ulotki, nie chodzili na pochody, odmawiali współpracy w zamian za talony i codziennie klęczeli przy Wolnej Europie - nawet jak zagłuszarki tłumiły co drugą sylabę. Ci ludzie w żaden sposób nie zostali nagrodzeni. Również nie wierzę w krwawe rozliczenia między ludźmi. Dowodem tego, że nie było takiego niebezpieczeństwa niech będą dziesiątki tysięcy teczek, które jednak zostały wydane z archiwów IPN zwykłym ludziom. Mogli się oni dowiedzieć z nich kto donosił, kto im szkodził - a jednak nie było na tym tle krwawych zemst. Po czwarte - brak ustawy dekomunizacyjnej pozwolił na gigantyczne uwłaszczenia byłej nomenklatury - również w Cieszynie. Znów - jak musieli się czuć ludzie, którzy całe życie w prl-owskiej Polsce zachowali swoją uczciwość. Po piąte - argumenty, że ktoś gra teczkami były po każdej ze stron - ujawnienie teczek raz na zawsze uniemożliwiłoby granie tymi dokumentami. Po szóste - odrzucam argument, że teczki zawierały zmyślone informacje. Nawet służby PRL zdawały sobie sprawę, że brak solidności w prowadzeniu takich dokumentów - w ostateczności pozbawi teczki jakiejkolwiek wartości.
2019-08-10 22:38:45
tom lem: .. ja bym na "tępaka" nie czekał;-)
2019-08-11 06:20:02
Mach: Rainmanie, sorry ale niewiele z tego zrozumiałeś. Wszyscy urodzeni w PRL-u, którzy przynajmniej 10 lat życia dorosłego w nim spędzili byli PRL-em skażeni (roczniki starsze od 1965). Ojciec Maria Bocheński dla tych roczników używał zwrotu zaczerpniętego z Mickiewicza "ani bomby ani knuty tylko tego jad zatruty, to jest bólów ból". To właśnie rządy Olszewskiego chciały ujawnić teczki i ujawniały -ale tylko w określonym celu, by rozprawić się z przeciwnikami politycznymi, ale by ukryć swoje teczki- czytaj zniszczyć. To w czerwcu 1992 r. upadł prawicowy rząd Jana Olszewskiego a razem z rządem upadł A.Maciarewicz. Wcześniej, pod koniec maja Sejm przyjął "uchwałę teczkową". Realizując ją Maciarewicz opublikował słynną "listę agentów", na której zamieścił współpracowników esbecji razem z ludźmi niewinnymi, którzy służąc za granicą polskiemu wywiadowi wojskowemu zapłacili w niektórych wypadkach za to życiem. To spowodowało upadek rządu Olszewskiego a Maciarewicz z Naimskim musieli opuścić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i UOP.- zdaniem Piątka, który powołuje się na ówczesnego prokuratora krajowego A.Maciarewicz ukrywał teczki niektórych konfidentów np. R.Luśni aby go chronić i szantażować. Maciarewicz miał zamiar za tę publikację, o której ci napisałem wcześniej pozwać Piątka czego do tej pory nie uczynił. Tego tj. dekomunizacji nie dało się zrobić porządnie bo nikt tak naprawdę nie wie gdzie te kompletne materiały się znajdują i za każdym razem kolejna ekipa wyciągała tzw. asy z rękawa w sobie wiadomym celu. Prosty lud nie wie jaka jest rzeczywista prawda a cenę za tzw. pełną dekomunizację płacili by za to także zupełnie niewinni ludzie. Gra paszportami, to zagrywki terenowych agentów SB, tam nie koniecznie musiało chodzić o donosicielstwo, wystarczyło ,że podpisałeś lojalkę, tzn, także ,że nie będziesz szkodził wizerunkowi PRL,u. Oni sobie każde oświadczenie podpisującej osoby odpowiednio obrobili. Pytałem cię o wiek ,bo to także rzutuje na wiek twoich rodziców- te naciski SB z każdym rokiem gdy wyjazdy zagraniczne Polaków stawały się coraz powszechniejsze z czasem zostały mocno złagodzone- lata 70 w porównaniu z latami 80 dzieliła już epoka w podejściu do inwigilacji własnego społeczeństwa. Rainmania, uśmiecham się z pobłażaniem jak piszesz o klęczących rodzicach słuchających Wolną Europę przy zagłuszarkach i oczekujesz by nieskazitelnych Polaków, za to nagradzać- to tak jakby nagradzać wszystkich którzy klękają w kościele. Nie o tych ludziach zacnych naszych sąsiadach mówimy i piszemy- nie tych miała dotyczyć dekomunizacja ale tych ,którzy zajmowali czołowe stanowiska w administracji rządowej ,wojskowej ,policyjnej gospodarczej- ty o Cieszyniokach piszesz- tu rewolucji nikt nie robił- wszyscy postępowali z duchem czasu z kilkuletnim opóźnieniem- tacy już są cesarocy. Zwykłym ludziom teczki mogli wydać bo w nich nic nie było- wydali je tylko do wglądu a i tak nikt nie wie co z nich zostało wyjęte bo nikt wcześniej ich zawartości nie znał- więc nie bądź naiwny. Co do uwłaszczenia byłej nomenklatury, to może i była ,ale w Cieszynie, to na czym by się miała uwłaszczyć, to mity? Znasz jakiś przykład? Ujawnienie całości teczek- a kto wie gdzie jest ich komplet? niedawno po smierci Kiszczaka wydała ich IPN-owi jego żona. Kto ma następne? Nie chodzi o jatkę w całej Polsce jeżeli chodzi o teczki, ale elity w centrum zarządzania administracyjnego Polską -'Warszawkę"- to tam by powstawały i znikały kolejne rządy a kraj pogrążał by się w chaosie. Naiwny rainamanie plotka jest tak samo szkodliwa jak prawda- zależy kto nią i w jakim czasie się posługuje i jak została nagłośniona .
2019-08-11 09:14:04
krzysztof.mm: moralne k a r ł y, Macierewicz z Kaczyńskim na ich czele, co SB-ckimi teczkami nawet po 30 latach próbują r o z g r y w a ć swoje w ł a s n e interesy p o l i t y c z n e, jednocześnie angażując do współpracy komunistyczne elity i ewidentnych SB-ków - i pospolici i d i o c i, co za tymi karłami b r e d n i e przez nich kreowane wykrzykują
2019-08-11 09:21:55
tom lem: krzysztof-Q.mm, spokojnie - to tylko walka między subiektywną i obiektywną oceną faktów. Twoje literackie podejście do moralności, też ma tyle z nią wspólnego, co prawda z fałszem. Sorry zapomniałem, że jeszcze są wyznawcy szarości;-)
2019-08-11 10:20:48
rainman: Mach - świat w którym żyjemy nie jest światem idealnym i nigdy nie będzie idealnych rozwiązań. Brak kompletności rozwiązań nie powinno być przesłanką do zaniechania prób naprawianie czegoś. Raka nie leczymy w 100% a jednak poddajemy pacjentów radioterapii / chemioterapii i chirurgii. Produkując energię elektryczną nie możemy uniknąć zanieczyszczenia środowiska a jednak nie zatrzymujemy turbin. Co ciekawe - w przypadku badań historycznych - część środowisk, które były przeciwne dekomunizacji (z uwagi np. na jakość materiałów) - potrafiła oskarżać Polaków o zbrodnie na podstawie pseudonaukowych opracowań (to tak na marginesie). I jeszcze jedno - orędownikami zatrzymywania informacji z teczek w archiwach były często osoby, o których później dowiadywaliśmy się, że bezsprzecznie były zarejestrowane jako współpracownicy. Twoje argumenty nie przekonują mnie.
2019-08-11 11:05:51
Mach: Rainmania, nie dyskutowaliśmy o tym czy świat jest idealny czy nie-bo to banał. Wiadomo, że nie jest świat idealnym. Dyskutowaliśmy o grubej kresce T.Mazowieckiego. Wszystko co sobie tu napisaliśmy właśnie było potwierdzeniem ,że rzeczywistość polska przed hasłem wymyślonym przez A.Michnika "wasz prezydent nasz premier", było początkiem drogi ku odbudowaniu niepodległości Polski. Wiedząc ,że budując przyszłość bez awantur z wszystkimi Polakami zbudujemy ją szybciej niż prowadzić wojnę polsko - polską, wyciągając w zależności od potrzeb swoim przeciwnikom politycznym dokumenty ukryte w archiwach UB,SB,KGB,GRU. Gruba kreska T.Mazowieckiego, człowieka głęboka zaangażowanego w kręgach katolickiego ruchu ZNAK pozwoliła na nowe otwarcie. Niestety rządy prawicy za każdym razem dokonywały i dokonują głębokich podziałów w społeczeństwie polskim dzieląc naród na "sorty", dobre i złe zmiany w rządzeniu krajem itd. No co do tego ,że..." orędownikami zatrzymania informacji z teczek były często osoby, o których dowiadywaliśmy się ,że bezsprzecznie były zarejestrowane jako współpracownicy "...to co to ma do rzeczy z całą dyskusją. Rejestracja nie oznaczała współpracy, a ocena materiałów zgromadzonych w teczkach nie zawsze była rzetelna i trudna do zweryfikowania jako prawdziwa gdyż na ogół dotyczyła wydarzeń bardzo odległych. Z punktu widzenia walki o zmianę rzeczywistości polskiej nie można uznać ludzi ,którzy nie skalali się współpracą za porządnych Polaków tylk z tego powodu ,że ich kombatanctwo polegało na tym ,że słuchali Radia Wolna Europa. Nawiasem mówiąc Jan Nowak jeziorański ,pracownik tej rozgłośni, legendarny kurier z Warszawy tak wypowiadał się na temat postawy zadeklarowanych Polaków...." z punktu widzenia prac konspiracyjnych zadeklarowani Polacy z napisem P na swoich ubraniach byli bezwartościowi- byli na oku gestapo, SS i różnych konfidentów. jak się okazało najwartościowszymi współpracownikami podziemia byli "folksdojcze"- mogli się poruszać po całym terytorium okupowanym, mieli dostęp do wszystkich kartek i dokumentów dlatego to ci najbardziej przysłużyli się do pracy konspiracyjnej - i co ty na to rainmanie?
2019-08-11 12:57:52
rainman: Mach, odrzucam prawdę w "wasz prezydent nasz premier". Skoro obóz Mazowieckiego przyjął politykę "grubej kreski" to absolutnie nie był to "nasz premier". Był to z pewnością premier obozu Michnika, ale nie był to premier całkowicie wolnej Polski. Tak na marginesie - wydawnictwo ZNAK nie jest absolutnie dla mnie żadnych wyznacznikiem. Uważam, że to wydawnictwo po opublikowaniu książki "Złote żniwa" bardzo zaszkodziło polskim sprawom, czego dzisiaj mamy między innymi echo w liście amerykańskich kongresmenów.
2019-08-11 13:18:32
tom lem: Dla mnie super, zwłaszcza cyt." jak się okazało najwartościowszymi współpracownikami podziemia byli "folksdojcze"..." ciekawe czy usłyszane czy przeczytane to zdanie (?), zwłaszcza gdy wujek google nic o tym nie wie. To może jednak wiele tłumaczyć, zwłaszcza lekkość denuncjacji przeciwników przez niektórych najwartościowszych współpracowników, którzy dobrowolnie współpracowali z okupantem....
2019-08-11 15:57:15
Mach: Co to znaczy ,że rainmanie odrzucasz prawdę? Mnie to nie rusza co ty tu pleciesz. Negocjator jesteś, że coś odrzucasz lub przyjmujesz- mówimy o faktach z przeszłości, które miały miejsce a nie o tym co ty przyjmujesz lub odrzucasz. Nie rozśmieszaj mnie. Przyjęto politykę grubej kreski bo tak umówiły się wszystkie strony, które zasiadły do okrągłego stołu i te postanowienia realizowały. Jaruzelski został prezydentem a strona solidarnościowa wzięła się za rządzenie krajem, którego czekały burzliwe zmiany i powstrzymanie hiperinflacji i zapanowanie nad rozsypującą się gospodarką. Mazowiecki był premierem kontraktowego Sejmu i co do tego wszystkie strony się zgodziły- i nie był on premierem Michnika ale całego obozu solidarnościowego. Michnik na tym stanowisku widział Kuronia-założyciela KOR. Nikt nie zaprzecza ,że Sejm kontraktowy nie był Sejmem pochodzącym z wolnych wyborów- był emanacją umowy okrągłostołowej- tak umówili się z sobą Polacy ci którzy przekazywali rządy i ci którzy mieli przygotować kraj do wolnych wyborów a wszystko się działo w porozumieniu z Kościołem, który był niejako gwarantem, że umowy zostaną dochowane. Na marginesie -to już całkowicie pleciesz- to nie o wydawnictwo ZNAK chodzi ale o kolo poselskie ZNAK, które miało poparcie KK w Polsce w przeciwieństwie do koła poselskiego PAX- także reprezentowanego w Sejmie we wcześniejszych kadencjach- wydawnictwo ZNAK to osobna działka ,z którą Mazowiecki miał tyle wspólnego co zbieżna nazwa-kto inny reprezentował wydawcę nie Mazowiecki.
2019-08-11 16:16:45
Mach: Tomie, tobie to trzeba tłumaczyć o jeszcze jeden poziom niżej niż rainmanowi. Napisałem, Z PUNKTU WIDZENIA (J.N.J) prac konspiracyjnych (w ocenie J.N.J.) najwartościowszymi współpracownikami podziemia byli "folksdojcze"- czytaj w książce napisanej przez tegoż pt. "Kurier z Warszawy" co oczywiście tam uzasadnia a co ja za nim powtarzam.
2019-08-11 16:22:12
Mach: Polecam tę pozycję wydawniczą- ja czytałem ją jeszcze jak wydano ją przez Niezależną Oficynę Wydawniczą w stanie wojennym-poza zasięgiem cenzury. .. JNJ był długoletnim dyrektorem RWE.
2019-08-11 17:26:43
tom lem: Mach'u od dłuższego czasu jest wiadomym, że ty masz więcej pod sufitem (...) i twój poziom jest wyższy od pozostałych, nic więc dziwnego że cytujesz zdania które relatywizują rzeczywistość zwłaszcza dotyczące współpracy i niszczenia oponentów. Nie tłumacz już nic więcej, bo tłumaczeniami się tylko pogrążasz.
2019-08-11 17:44:31
Mach: Wobec tego jesteś wyjątkowym"cepem" tomie -pasuje ci . Napisz mi na temat relatywizowania przez mnie rzeczywistości-pasuje ci? Teraz to się już pogrążyłem zgodnie z twoim życzeniem -wszak to ty powiedziałeś o sobie ,że masz w głowie no jak???
2019-08-11 18:07:08
tom lem: ... wracając do "poziomu", bezsprzecznie ty reprezentujesz wyższy;-)
2019-08-11 19:32:48
rainman: Mach - odrzucam ocenę zdania "wasz prezydent nasz premier" jako prawdziwe. Nie jest dla mnie prawdziwe bo "nasz" miało oznaczać, że premierem będzie ktoś kto ma reprezentować całkowicie wolną Polskę. Zdanie może być albo prawdziwe albo fałszywe i ja uznaje to zdanie za fałszywe. W skrócie - Mazowiecki nie docenił możliwości rujnowania kraju przez PRL-owską nomenklaturę. Po drugie - nawet jeżeli gruba kreska była konieczna z początku to po jakimś czasie były pełne moralne prawa aby tą umowę zerwać (dokładnie tak jak zrywa się umowę w momencie przejęcia zakładników od terrorysty). I właśnie taki scenariusz proponował rząd Janusza Olszewskiego. W sukurs ruszyli wtedy wszyscy "święci" z których wielu okazało się później TW. Co do uwagi o ZNAKu - był to konglomerat tzw. katolewicy (tak, miałem na myśli wydawnictwo, ale okazało się, że ruch i wydawnictwo były ze sobą mocno powiązane, to mi rozjaśniło genezę bzdur, które dzisiaj można przeczytać np. w Tygodniku Powszechnym). I jeszcze jedno - ponownie podkreślam, że te same środowiska, które broniły grubej kreski później zainicjowały uprawianie tzw. polityki wstydu. Nie będę tego rozwijał, ale daję każdemu pod rozwagę.
2019-08-11 19:34:00
rainman: (*) polityki wstydu - miało być pedagogiki wstydu
2019-08-11 21:05:53
Mach: Rainmanie,co to znowu motosz? To zdanie "wasz prezydent nasz premier" ma wartość historyczną, bo wypowiedziała go konkretna osoba, w konkretnym miejscu i w określonym czasie i nie ma tu nic do rzeczy analiza logiki matematycznej , "pogieło" cię dzieciaku?Część Sajmu wysunęła kandydaturę na premiera i reszta dała mu votum zaufania i działał. "Mazowiecki nie docenił możliwosci rujnowania... i dalej... co ty o tym możesz wiedzieć kiedy ty jeszcze nie byłeś w planach mamy i taty- Kaczyński ci te głupoty na plótł? agent Maciarewicz? Katolewica?? skąd ty wytrzasnąłeś tą PiSowską nowo -mowę katowstydzie! Rząd Olszowskiego był najgorszym rządem od czasu sejmu kontraktowego, a po nim ten obecny. Niczego już nie rozwijaj albo pisz bezpośrednio do toma lema lub donka T im twoja mowa będzie pasowała. Jesteś żenujący i weź to pod rozwagę, zanim będziesz beznadziejnie żenującym.Beznadziejny z ciebie przypadek.
2019-08-11 21:23:01
tom lem: rainman; wsio rawno, czy polityki czy pedagogiki, tak czy siak powinniśmy się wstydzić, z wyjątkiem tych którzy ponad poziom wyrośli;-)
2019-08-11 21:32:32
tom lem: ... oni wstyd utracili 4 lata temu, jeśli nie 30;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: