Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert gorących serc

Celem dwunastego, ogólnopolskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zakup wyposażenia medycznego do ratowania życia niemowląt i małych dzieci. Tra¬dycyjnie w drugą niedzielę roku, 11 stycznia, w powiecie cieszyńskim w akcji charytatywnej Jurka Owsiaka weźmie udział blisko 600 wolontariuszy skupionych w sześciu sztabach. Podobnie jak W poprzednich latach, w Cieszynie Wielka Orkiestra działa przy Komendzie Hufca ZHP. Już o godz. 10 na cieszyńskim rynku rozpocznie się loteria fantowa. Uroczyste otwarcie finału przewidziano na godz. 18 w Piwnicy Teatralnej przy ulicy Śrutarskiej. Kwadrans później wystąpi tam zespół „Berdo". O godz. 17 rozpocznie się licytacja różnych gadżetów. O godz. 17.30 zaprezentuje się zespół „Metafora", zaś godzinę później „Pytki Dos". Pokaz sztucznych ogni, czyli „światełko do nieba", wystrzeli z rynku o godz. 20.
Wolontariusze sztabu orkiestry w Skoczowie pojawią się nie tylko w miejscowościach tej gminy, ale również w sąsiedniej gminie Brenna. O godz. 16 pod namiotem na skoczowskim rynku pojawi się Amatorski Zespół Krajowy Polandia. Później „Batalion D'Amour" zagra gotycki rock, zaś o godz. 18.45 z muzyką country wystąpi „Grupa Furma¬na". Po pokazie sztucznych ogni, który o 20 rozpocznie się na Kaplicówce, na scenę wejdzie rockowa „Zorka 5".
W gminie Zebrzydowice występy artystyczne odbędą się
w Domu Ludowym w Kaczycach. O godz. 15 rozpocznie się tam przegląd zespołów dziecięcych. Wolontariusze ze znakiem czerwonego serduszka pojawią się w każdym sołectwie gminy. Ochotnicy Jurka Owsiaka będą także obecni na ulicach Ustronia.
Do ogólnopolskiej akcji, podobnie jak w minionych latach, włączyli się również uczniowie klas filialnych stru-mieńskiego Gimnazjum w Pruchnej i Drogomyślu. W Szkole Podstawowej w Pruchnej o godz. 14 rozpocznie się licytacja orkiestrowych gadżetów i występy młodzieży szkolnej. Wolontariusze ze sztabu w Chybiu będą obecni przed miejscowym kościołem, a także w Zaborzu i Zabłociu.

źródło: gzc
dodał: D.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: