Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Komu Cieszynianki?

Promują Ziemię Cieszyńską i pracują na rzecz szeroko rozumianej kultury, sztuki, sportu - laureaci Cieszynianek. Znasz kogoś, kto zasługuje na nagrodę za swoją działalność na rzecz Śląska Cieszyńskiego? Zgłoś jego kandydaturę do swojego Urzędu Gminy!

Najwyższe wyróżnienia powiatowe przyznawane są przez rady miast i gmin spośród zgłoszonych przez różne organizacje i instytucje propozycji. Laur Srebrnej Cieszynianki przyznawany jest osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej, promocji regionu – na poziomie gminy wyróżnienie ma charakter lokalny i jest adresowane do osób posiadających miejsce zamieszkania na jej terenie.

Honorową odznakę Srebrnej Cieszynianki przyznają zaś członkowie Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej, czyli wszyscy burmistrzowie oraz wójtowie wraz ze Starostą Cieszyńskim. Tą nagrodę otrzymują osoby znane także w całej Polsce. Byli to m.in. Adam Małysz czy Jerzy Pilch.

W ubiegłym roku Srebrnymi Cieszyniankami wyróżniono: Ludwika Gluzę (Brenna), Władysławę Magierę (Cieszyn), Marię Pytel (Chybie), Adama Pastuchę (Dębowiec), Ks. Emila Gajdacza (Goleszów), Krzysztofa Czakona (Hażlach), Tadeusza Papierzyńskiego (Istebna), Zygmunta Podkówkę (Jaworze), Krzysztofa Grenia (Skoczów), Arkadiusz Mleczko (Strumień), Henryka Kanię (Ustroń), Ks. Waldemara Szajthauera (Wisła), Henryka Kawika (Zebrzydowice), Marta Kawulok (nagroda Powiatu Cieszyńskiego). Honorową Złota Cieszyniankę otrzymał Witold Dzierżawski. [Zobacz wideo: Cieszynianki przyznane ]

Czas na zgłaszanie kandydatów w większości gmin do 15 września (uwaga – nie wszędzie, np. w Istebnej do 31 sierpnia). Informacji i formularzy szukaj na stronie swojej gminy.

Nagroda wręczona będzie po raz 20. Tradycyjnie uroczystość odbędzie się 11 listopada, w Święto Niepodległości na uroczystej sesji Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-29 22:42:44
bronek91: Znomy godnego! Pan poseł Gluza!!!
2017-08-30 13:27:33
krzysztof.mm: cwaniak Kopeć
2017-08-30 13:32:34
bronek91: @krzysztof.mm<br />Kopeć na swój sposób jest przydatny. Jak PiS się zacznie sypać, a z pewnością to kiedyś nastąpi, będzie pierwszym, Który z tej partii wystąpi:) Pytani ino, kaj pójdzie:)
2017-09-01 22:42:04
Iwan: Kopeć pójdzie do KOD tam przyjmują wszystkich wywrotowców.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: