Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jarmark strzałem w dziesiątkę

Tęsknimy za bazarkami wypełnionymi po brzegi ręcznie robionymi dziełami sztuki. I Cieszyński Jarmark Piastowski przeszedł już do historii, jednak jak zapowiada Marcin Wieczorek pomysłodawca imprezy - wróci za rok.

Zamiast napisu „made in China” wolimy „hand made”. Rękodzieło jest coraz bardziej cenione i coraz więcej osób wykonuje biżuterię, maskotki, czy pięknie pomalowane skrzynki na bibeloty.

Rękodzielnicy spotkali się w Cieszynie, gdzie  na malowniczym Rynku prezentowali swoje arcydzieła. Było ich kilkudziesięciu.

– Wystawców było ponad 40. Niektórzy, żeby się pomieścić, ze swoim rękodziełem, potrzebowali kilka stołów – mówi Marcin Wieczorek, pomysłodawca imprezy.

Popularnością cieszyła się ręcznie robiona biżuteria, filcowe torebki, drewniane ozdoby czy sympatyczne maskotki. – Każdy odwiedzający miał inne preferencje. Jedni oblegali biżuterię, inni malowane pudełka albo maskotki – dodaje Marcin Wieczorek.

Choć to pierwszy Jarmark Piastowski, wystawcy i klienci już dopytują o kolejny. Organizator też ma ochotę na powtórkę.

Jarmark Pistowski na cieszyńskim Rynku odbył się przy współorganizacji COK Dom Narodowy. – Dziękuję pracownikom Domu Narodowego za pomoc w ustawianiu stołów i zorganizowaniu kącika dla wystawców. A szczególnie dyrektor COK-u Cecylii Gasz-Płońskiej za zgodę na organizację tak dużego przedsięwzięcia i udostępnienie Domu Narodowego. Gdyby nie pomoc Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, wielu rzeczy nie udałoby się zrobić – stwierdza organizator i już dziś zaprasza na kolejny Cieszyński Jarmark Piastowski.


I Cieszyński Jarmark Piastowski odbył się pod patronatem Portalu Ślaska Cieszyńskiego OX.PL. ZOBACZ ZDJĘCIA AUTORSTWA PATRYKA KŁODY


Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: