Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

IV miejsce powiatu cieszyńskiego

Powiat Cieszyński w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2022 w kategorii Powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców zajął IV miejsce!

Z województwa śląskiego, oprócz Powiatu Cieszyńskiego, w tej samej kategorii rywalizowały jeszcze trzy powiaty: wodzisławski, który zajął szóste miejsce, bielski – dziewiąte, a żywiecki – dwunaste. Ranking trwa przez cały rok, a po jego zamknięciu ogłaszane są wyniki, a następnie – podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP – wszystkim laureatom wręczane są okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

 Bardzo się cieszę, że pniemy się w górę! W 2021 roku zajęliśmy VI miejsce, natomiast w 2022 roku awansowaliśmy na miejsce IVZdeklasowaliśmy wszystkie powiaty z województwa śląskiego. Nasz Powiat okazał się także najlepszy, jeżeli chodzi o powiaty z południa Polski, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. - Powiat Cieszyński zdobył łącznie 67 585 punktów. Od uzyskania III miejsca dzieliły nas zaledwie 384 punkty, natomiast do II zabrakło nam 759 punktów. To pokazuje, jak wyrównana była walka między najlepszymi powiatami w Polsce, dodaje Starosta. - Co dla mnie osobiście najbardziej istotne – sukces ten osiągnęliśmy wspólnie wraz ze wspaniałym zespołem pracowników cieszyńskiego Starostwa oraz podległych nam jednostek organizacyjnych, którym serdecznie dziękuję za sumienną i rzetelną pracę, poczucie zaangażowania oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, kończy Szczurek.

Utrzymanie przez dany samorząd pierwszego miejsca w Rankingu co najmniej do końca danego roku, zgodnie z regulaminem, pozwala na uzyskanie tytułu „Dobrego Polskiego Samorządu". Tytuł taki przysługuje tylko liderowi rankingu na koniec danego roku. Ranking prowadzony jest w podziale na cztery kategorie jednostek samorządu terytorialnego, tj.: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców oraz miasta na prawach powiatu.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według bardzo wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i mięzynarodowa; oraz działania promocyjne.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-22 04:32:10
Melesio: Kiedy konkurs na najwieksza ilość zapadlisk i dziur w drogach?
2023-02-22 10:34:41
Selma: Zwłaszcza komunikację zbiorową mamy wzorcową! PS Idiotyczne rankingi nie odzwierciedlają w ogóle lokalnej sytuacji, więc można je sobie wsadzić, gdzie tam kto chce.
2023-02-22 11:35:50
zbiges: Wartość takich rankingów jest taka sama jak m.in. rankingu tygodnika Sieci - Człowiek Wolności - oczywiście JarKacz , czy Człowiek Roku Forum w Krynicy - też, oczywiście JarKacz... Ci ludzie z rankingu Gmin i Powiatów pewnie nigdzie nie jeżdżą, dostają jedynie 'papkę' dokumentów i raportów, statystyk... I na tej podstawie oceniają startujących. Warto byłoby może uruchomić mechanizm nie anonimowych ankiet wśród mieszkańców i na tej podstawie oceniać..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: