Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: Łucja Michałek bez wotum zaufania

Wojewoda Śląski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, które unieważnia decyzję radnych z maja br. w sprawie udzielenia wotum zaufania Łucji Michałek.

O sprawie pisaliśmy w lipcu: Wójt bez wotum zaufania?

- Głosowany projekt uchwały o udzielenie wotum zaufania nie uzyskał bezwzględnej liczby głosów ustawowego składu Rady Gminy. (...) Przy ustawowym składzie Rady Gminy Istebna wynoszącym 15 radnych wymóg bezwzględnej większości ustawowego składu rady gminy byłby spełniony, o ile za uchwałą zostałoby oddanych co najmniej 8 ważnych głosów - uzasadnia swoją decyzję wojewoda.

Przypomnijmy, że uchwałę w głosowaniu poparło siedmiu radnych, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Co ciekawe, skargę na podjętą uchwałę wniosła też sama Łucja Michałek. - W toku debaty radni nie zgłaszali żadnych krytycznych uwag względem rzetelności raportu Wójta [o stanie gminy - dop.red.] ani wobec sposobu jego sporządzenia (...). W tym kontekście Wójt jako organ wykonawczy Gminy mógł oczekiwać, że w wyniku głosowania Rady po zakończonej debacie, uchwała w sprawie wotum zaufania uzyska wymaganą większość ustawowego składu Rady, a nie stanie się płaszczyzną do manifestowania przez radnych politycznych poglądów - podkreśla w uzasadnieniu dokumentu szefowa istebniańskiego samorządu. 

Sprawa najprawdopodobniej będzie mieć swój finał w Sądzie Administracyjnym. - Jako rada powinniście wszcząć procedurę przesłania materiałów do Sądu Administracyjnego wraz z tą skargą i udzielić na nią odpowiedzi. Wtedy na podstawie rozstrzygnięcia sądu będziemy mieli sugestię, jak on ją potraktuje - czy została podjęta uchwała negatywna, czy też uzna, że żadna uchwała nie została podjęta, co skutkowałoby odrzuceniem skargi - mówił na ostatniej sesji Rady Gminy mecenas Marcin Kurowski. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-06 15:34:40
: Nie będę Was zanudzał moimi wypocinami - posłużę się cytatem z rozstrzygnięcia Wojewody. "Powyższe oznacza, że Rada Gminy Istebna wbrew przepisom ustawy przyjęła uchwałę, która nie uzyskała bezwzględnej większości głosów ustawowego składu rady. Pozostaje to w wyraźnej sprzeczności z art. 28aa ust. 9 ustawy jak i z konstytucyjną zasadą państwa prawnego (...)" Do tego jeszcze tłumaczenie Pani Wójt, że ona jest taka super, że powinna dostać wotum.
2021-09-06 16:49:49
GusGus: Tak dla przypomnienia Wojewoda Śląski też jest z pisu. Tak wbity nóż w plecy od swojego to boli chyba podwójnie!
2021-09-06 16:54:13
jasper: Tylko czekac na reasumpcje pani wojtkowej.
2021-09-06 20:11:31
najśw.patyk: PiS i dłuuuuugo dłuuuuugo nic :) brawo !!! bo kto inny mógłby dziś rządzić ? peowce ? toz to muły bagienne jaki cała reszta pseudo opozycji .
2021-09-06 20:42:05
jula: Do patyka.Jestem pewna,ze większego muła jakim ty jesteś to w tym kraju brak ( przepraszam wszystkie muły,że ciebie porównałam do nich)
2021-09-06 21:31:56
święty_Patryk: tak dla przypomnienia wieprze+ już od dłuższego czasu żrą się przy korycie+
2021-09-06 21:48:39
Antykler   Forte: niech jej ziemia lekką będzie
2021-09-06 22:21:03
Marzanna: Czegoś tu nie rozumiem wójta wybierają wyborcy a votum zaufania daje rada i może wójta odwołać. wg mnie coś z tym prawem nie tak. To wyborcy mogą wójta odwołać a nie rada bo wybrali go wyborcy. To po co te wybory wójta proszę mi to wytłumaczyć. W takim razie wybory to blef i niepotrzebnie wydane pieniądze bo w radzie mogą być różne ugrupowania i nawet za złu uśmiech mogą wójta odwołać.
2021-09-07 00:06:39
tom lem: ... tym się kończy majstrowanie w przepisach prawa - Marzanna, pierwotnie to radni wybierali wójta (burmistrza), jak do tej pory Starostę w Starostwie ;-)
2021-09-07 07:59:57
najśw.patyk: a ty jula wiesz kim jesteś ? dziś miec na imie jula to wstyd jak .uj :) i d i o t k o
2021-09-07 08:00:37
najśw.patyk: PiS i dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo nic :) i tyle w temacie :) a wy dalej będziecie wyć heheheheheheh
2021-09-07 08:38:18
koszor: Najgorsze, co można zrobić, to ślepo wierzyć i nie sprawdzać polityków. Świadoma i trzeźwa ocena patyku wulgarny, pozwoli ci właściwie ocenić sytuację. Też jestem prawicowcem i katolikiem, ale powiedzmy sobie szczerze: PiS porzucił te wartości i stał się opcją socjalistyczną, tworząc państwo policyjne.
2021-09-07 08:44:48
koszor: Masz poniekąd rację - lewica nie chce niczego innego jak dorwania się do koryta, i gdyby byli u władzy, to granice zostawiliby otwarte i za parę lat mamy kalifat w Polsce i rzezie na ulicach. Natomiast PiS wspiera leni i nieudaczników ( też pobieram 500+, ale pieniądze wydaję właściwie i jeśli chodzi o mnie - mogą to dzisiaj zlikwidować) a w czasie pseudo-pandemii doprowadzili do sytuacji, gdzie umierali nieleczeni chorzy na różne choroby, i jednocześnie plajtowały małe biznesy. Przykro to stwierdzić, patyku, ale PiS demoluje Polskę i wykonuje polecenia z zewnątrz ( masońskie). Wojna już trwa, czekają nas bardzo ciężkie czasy.
2021-09-07 09:48:52
święty_Patryk: elektorat PiS to aktualnie dwie grupy: A - półgłówki karmione propagandowym gównem TVPiS; B - oszuści, złodziej, cwaniacy i karierowicze, beneficjenci mafijnych rządów kaczystów, krewni i znajomi królika poobsadzani na wszelkich możliwych posadach w państwowych firmach i administracji - że cechą łączącą jednych i drugich okazuje się kloaczny prymitywizm wcale nie dziwi
2021-09-07 10:20:46
Marzanna: Do koszor: A ty myślisz jak będzie kto inny przy władzy jak PIS to będzie lepiej. Przecież ta targowica nas sprzeda. Wg. mnie PIS boi się bo targowica najada w UE na Polskę aż głowa boli czy jest to mądre. Tego nie robią żadni europosłowie z żadnego kraju. Można się kłócić ale w UE powinniśmy być jednością ale tak nie jest bo myślą że przez takie postępowanie dorwią się znowu do koryta. Hołownia I POPaprańcy to jedno do tego dojdzie lewica i pozamiatane. Masz rację że PIS w czasie pandemii nie zachował się jak trzeba i uległ globalizacji ale gdyby było PO i Hołownia to byłby przymus szczepień. Starch spowodował to że tyle ludzi się zaszczepiło strach spowodowany propagandą w TVP. Zawsze wybiera się mniejsze zło powiem tak w trym kraju nie ma kto rządzić od 1989r przewijają się te same gęby. Może Konfederacja ale bez Korwin Mike.
2021-09-07 11:08:22
Kankee: Artykuł o czym innym a ci ciągle o PiS, PO i szczepionkach.Macie nieźle zryte w głowach.Cóż, jaki naród tacy rządzący.
2021-09-07 11:19:04
koszor: Kankee- myślę, że poruszamy bardzo ważne tematy, dotyczące naszej przyszłości. Nie mamy zryte w głowach, bo zależy nam na silnej Polsce, a nie na siedzeniu z czteropakiem pod blokiem i na zasiłku.
2021-09-07 11:24:18
koszor: Marzanna - ja się z tobą zgadzam, Hołownia (jeszcze udaje chrześcijanina) i lewaki grają do tej samej bramki. Może rzeczywiście Konfederacja to najlepsza opcja. Natomiast najbardziej jestem rozczarowany nie politykami, bo bardzo często są kłamcami, ale naszym społeczeństwem. Wychowałem się w latach 70 i 80 -tych, i takiego szacunku do drugiego człowieka, jakiego mnie nauczyli wtedy, już dzisiaj nie ma. Także pracy, samodyscypliny i odpowiedzialności za siebie i swoje życie.
2021-09-07 16:01:22
Andrzej Dupa: koszor ale dajesz czadu, jeśli ktoś tu udaje chrześcijanina to przede wszystkim ty i tobie podobni obłudnicy
2021-09-08 16:41:44
Kankee: Tak Koszor, dobrze to powiedziałeś o sobie- odpowiedzialność za siebie, liczysz się tylko Ty, coś takiego jak odpowiedzialność za innych jest Ci obca, zniechęcasz ludzi do szczepień i latasz wszędzie bez maseczki ,a argument masz tylko taki że tobie nic nie było i nie znasz nikogo kto zmarł na covid. możesz być z siebie dumny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: