Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gofry w roli cegiełek

Gofry jak marzenie piekli wczoraj przez cały dzień na cieszyńskim rynku wychowankowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. To kolejna akcja stowarzyszenia. Kilka tygodni temu częstowali mieszkańców plackami ziemniaczanymi.
Tym razem słodki zapach unosił się po całym centrum miasta. Do wyboru gofry suche, z nadzieniem, ze śmietaną – każdy wybierał jakie chciał. Ciasta przygotowano kilkadziesiąt litrów. A wychowankowie pod okiem opiekunów sami smarowali formy, wlewali ciasto i wykładali gotowe, upieczone gofry na talerzyki.
Na rynku częstowano "goframi jak marzenie" – to marzenie ma bowiem konkretny wymiar. Dla wychowanków stowarzyszenia to budowa stacjonarnego ośrodka pobytu w Bażanowicach.
Po akcji sprzedawania placków, przyszła kolej na gofry - mówi Bartłomiej Franek terapeuta zajęciowy.
Wielu mieszkańców Cieszyna wspiera stowarzyszenie w tych akcjach i namawiała, by częściej pojawiać się na rynku i informować nawet w takiej – słodkiej formie – o działalności i potrzebach stowarzyszenia.
 
 
Budowa ośrodka w Bażanowicach to największe marzenie podopiecznych. Jesteśmy na dobrej drodze – dodaje Franek. Stowarzyszenia zakupiło już kilka hektarów ziemi wraz z zabytkowymi zabudowaniami w Bażanowicach
 
 
W stowarzyszeniu pomoc znajdują osoby z różnymi dysfunkcjami. Przede wszystkim to osoby upośledzone intelektualnie ale nierzadko również i fizycznie. Z porad i pomocy korzysta kilkaset osób z całego powiatu.
 
 
Jan Bacza
 
ZOBACZ TEŻ:
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: