Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ekstremalna Droga Krzyżowa

22 marca rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tegoroczna edycja zostanie po raz pierwszy zorganizowana na terenie Śląska Cieszyńskiego. Na pomysł przeprowadzenia drogi krzyżowej wpadła grupa studentów z Puńcowa.

Po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, Prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Celem drogi krzyżowej nie jest pielgrzymka, czy też spotkanie z kierownikiem duchowym. Celem jest jej indywidualne przejście w raz  z medytacją. Chodzi o zmaganie się z własnymi słabościami. – mówi ksiądz Jacek Stryczek. Wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki prowadzącej z Rynku Podgórskiego w Krakowie (Kościół Św. Józefa) do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ci, którzy już trzy razy szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości. – dodaje ksiądz.

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na naszym terenie będzie prowadziła przez Puńców, Leszną Górną, Ustroń, Skoczów, Ochaby Wielkie i Chybie. Łącznie uczestnicy drogi krzyżowej będą mieli do pokonania 43 km. Pierwsze 10 km trasy wyznaczone zostało wiejskimi drogami asfaltowymi. Dalsza część przebiega przez lasy, polany i ścieżki bez oświetlenia. Na odcinku między Leszną Podlesiem a Ustroniem nie ma możliwości dojechania samochodem (ok. 5 km).

Studenci z Puńcowa, którzy wpadli na pomysł zorganizowania EDK, zachęcają, by wziąć ze sobą elementy odblaskowe i latarki oraz wysokie nieprzemakalne buty a także kijki trekkingowe. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w EDK jedynie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. W sprawie zapisów można się kontaktować z organizatorami: Piotrem Rogiem (pszrog@gmail.com) i Ewą Jaksik (ewa.jaksik@gmail.com)

PLT

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: