Ekstremalna Droga Krzyżowa
Po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, Prezes Stowarzyszenia Wiosna.
Celem drogi krzyżowej nie jest pielgrzymka, czy też spotkanie z kierownikiem duchowym. Celem jest jej indywidualne przejście w raz z medytacją. Chodzi o zmaganie się z własnymi słabościami. – mówi ksiądz Jacek Stryczek. Wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki prowadzącej z Rynku Podgórskiego w Krakowie (Kościół Św. Józefa) do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ci, którzy już trzy razy szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości. – dodaje ksiądz.
Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na naszym terenie będzie prowadziła przez Puńców, Leszną Górną, Ustroń, Skoczów, Ochaby Wielkie i Chybie. Łącznie uczestnicy drogi krzyżowej będą mieli do pokonania 43 km. Pierwsze 10 km trasy wyznaczone zostało wiejskimi drogami asfaltowymi. Dalsza część przebiega przez lasy, polany i ścieżki bez oświetlenia. Na odcinku między Leszną Podlesiem a Ustroniem nie ma możliwości dojechania samochodem (ok. 5 km).
Studenci z Puńcowa, którzy wpadli na pomysł zorganizowania EDK, zachęcają, by wziąć ze sobą elementy odblaskowe i latarki oraz wysokie nieprzemakalne buty a także kijki trekkingowe. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w EDK jedynie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. W sprawie zapisów można się kontaktować z organizatorami: Piotrem Rogiem (pszrog@gmail.com) i Ewą Jaksik (ewa.jaksik@gmail.com)
PLT
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.