Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzielmy się chlebem, dzielmy się nartami!

W piwnicy twoje narty pokryła gruba warstwa kurzu, przecież jeździsz na nowych. Dzieci urosły, a stare narty leżą na strychu… co można zrobić? - Podziel się nimi! - zachęca ks. Jan Byrt ze szczyrkowskiej parafi ewangelicko - augsburskiej. Właśnie rozpoczęła się akcja “Podziel się nartami”

- Wielu z nas ma takie starsze narty na strychach , w piwnicach. Trzymamy je na jako rezerwę, jednak co roku wchodzą nowe modele, a na starych nartach zbiera się kurz. Zachęcamy wszystkich narciarzy do podzielenia się nartami. Poszukajcie potrzebujących w swoim otoczeniu, w swoim bloku, sąsiedztwie albo jeśli takich nie znajdziecie to możecie przywieźć narty do Szczyrku. My znamy biedne rodziny, których marzeniem są narty. Być może zamiast gromadzącego się kurzu twoje narty namalują uśmiech na twarzy - mówi ks. Jan Byrt.

Narty wystawiane są przy ewangelickiej parafii w Szczyrku - Salmopolu. - Dostaliśmy pierwszą paczkę z nartami z centralnej Polski, nie są to narty nowe to trzeba od razu zaznaczyć - ale starsze w dobrym stanie, czekają na swoich właścicieli. Zbieramy też buty kijki i wszelki sprzęt narciarski i rozdajemy potrzebującym - opowiada ks. Jan Byrt.

Akcja “Podziel się nartami” zorganizowana została już w ubiegłym sezonie narciarskim - Wielu ludzi zapaliło się do nart i dzięki tej akcji są zdrowsi i szczęśliwsi i mogli poszusować w Beskidach, co więcej mogli zobaczyć piękne góry stworzone z uśmiechu samego Boga. Można się dzielić posiłkiem, można tez nartami, prawda? Wiele osób na nie czeka   - dodaje ks. Jan Byrt.

Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: