Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Dobry start” – wnioski już od lipca

Świadectwa odebrane, wakacje dopiero się zaczęły, ale Jak informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) rodzice będą mogli już wkrótce wnioskować o „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. 1 lipca rusza nabór wniosków. Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września.

 – Już w 2018 r. uruchomiliśmy program „Dobry start”, którego celem jest odciążenie domowych budżetów rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.  To 300 zł jednorazowego wsparcia na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – powiedział minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W ramach programu rodzice mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek można złożyć za pomocą 3 kanałów elektronicznych – bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS. Nie potrzebujemy żadnego zaświadczenia o dochodach – „Dobry start” przysługuje niezależnie od zarobków. Świadczenie od zeszłego roku przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) Rodzicom dzieci rozpoczynających rok szkolny, uczących się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

 AK, MRiPS

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-28 08:53:17
suski: już tylko najciemniejszy lud to kupuje
2022-06-28 08:54:07
suski: te dzieci od obecnego rządu owszem, dostają, ale gigantyczne zadłużenie do spłacenia
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: