Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Do nagrody imienia św. Maksymiliana Kolbe nominowani od nas!

Ks. Piotr Hoffmann, dyrektor kurialnego Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ogłosił listę nominowanych do nagrody „Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego”. Wśród nich 3 nominacje ze Śląska Cieszyńskiego.

W kontekście roku jubileuszowego, który przeżywamy, laureaci tej Nagrody są ogniwami nadziei – inspirują innych i wlewają nadzieję w serca – zauważa ks. Piotr Hoffmann, dyrektor kurialnego Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

To nie jest zwykła opinia. Kapłan jest jednocześnie członkiem i przewodniczącym kapituły „Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego”. Zdradził kulisy wielkiej gali nagrody i podał nominacje do tegorocznej edycji nagrody. - Gala będzie formą wielkiego podziękowania dla tych osób za ich działanie, często ciche, mozolne, codzienne, ale niesamowicie istotne – zapowiedział.

Szerokie spektrum działalności ewangelizacyjnej i apostolskiej cechuje tegorocznych kandydatów do uhonorowania tą wyjątkową nagrodą. - Od osób indywidualnych przez wspólnoty, od świeckich po osoby życia konsekrowanego i kapłanów. Są to osoby podejmujące działania na polu edukacji, codziennej pracy, a także głęboko zaangażowane w duszpasterstwo czy działalność trzeźwościową. To piękne i pokazuje, jak ogromne bogactwo drzemie w naszej diecezji – zauważył.

Kandydaci pochodzą praktycznie z całej diecezji bielsko-żywieckiej. - Mamy zgłoszenia m.in. z parafii w Skoczowie i Puńcowie na Śląsku Cieszyńskim, z Żywiecczyzny – z parafii konkatedralnej Rajczy, z Oświęcimia (parafia św. Maksymiliana). Są też nominacje z Bielska-Białej, Radziechów, Andrychowa (parafia św. Stanisława) – informuje duchowny.
- Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim parafiom, księżom proboszczom oraz organizacjom, które zgłosiły kandydatów. Ta nagroda ma na celu promowanie ludzi i wspólnot, którzy działają, dzielą się dobrem i niosą nadzieję. Myślę, że w kontekście roku jubileuszowego, który przeżywamy, laureaci są ogniwami nadziei – inspirują innych i wlewają nadzieję w serca – podkreślił ks. Hoffmann.


Nominowani do nagrody to osoby i grupy, które poprzez swoje zaangażowanie i działalność znacząco wpływają na życie społeczności lokalnych oraz ewangelizację.

W tym roku są to:

Bractwo Trzeźwości przy parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu prowadzi modlitwy, organizuje nabożeństwa oraz wspiera osoby uzależnione, promując całkowitą abstynencję.

Andrzej Brandys przez 25 lat z oddaniem pełnił funkcję kościelnego w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Nickulinie należącej do parafii w Rajczy, inicjuje modlitwy i wspiera życie duchowe swojej wspólnoty.

Księża Przemysław Gawlas i Jakub Kuliński wraz z Duszpasterstwem Służby Liturgicznej Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizują rekolekcje, warsztaty i pielgrzymki, kształtując duchowość młodych.

Magdalena Jodłowska, dyrektor parafialnego przedszkola katolickiego przy parafii św. Stanisława BM w Andrychowie, angażuje się w Domowy Kościół i wychowanie w wartościach chrześcijańskich.

Siostra Honorata Klonowska kieruje Domem Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Skoczowie, integrując osoby z niepełnosprawnościami poprzez teatr i aktywizację społeczną.

Koło „Misyjna Jutrzenka” ze Skoczowa od 30 lat promuje duchowość misyjną poprzez modlitwę, zbiórki i ewangelizację.

Anna Tomaszek z parafii w Radziechowach działa w Caritas, organizuje akcje charytatywne i pielgrzymki, wspiera swoją parafię i szkołę.

Marta Wolska z konkatedralnej parafii w Żywcu od lat koordynuje pielgrzymki oraz wyjazdy na spotkania młodych i wykazuje się ogromną wiarą i zdolnościami organizacyjnymi.

Izabela Żwak z parafii w Puńcowie organizuje koncerty charytatywne na rzecz hospicjum, łączy kulturę z działaniami na rzecz potrzebujących.
Wszyscy nominowani cechują się głęboką wiarą, oddaniem i pasją w służbie Kościołowi i ludziom.

Ks. Hoffmann zaznaczył, że nagroda jest uhonorowaniem tych, którzy podejmują działania ewangelizacyjne i apostolskie w diecezji.

Podczas uroczystej gali 5 stycznia zostaną przedstawieni kandydaci, a następnie odbędzie się wręczenie nagrody. Jak zwykle, wydarzenie rozpocznie wykład Teresy Wontor-Cichy z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zaplanowano na koniec projekcję filmu „Położna” – dokumentu przybliżającego historię Stanisławy Leszczyńskiej, przedwojennej położnej, która po osadzeniu w obozie Auschwitz-Birkenau ratowała życie nowonarodzonych dzieci.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: