Dlaczego wybierając się w podróż, warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Ubezpieczenie turystyczne a EKUZ
EKUZ jest dokumentem umożliwiającym na korzystanie z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu na takich samych zasadach jak obywatele danego kraju. Kartę można wyrobić na stronie internetowej: https://ekuz.com.pl/, ale trzeba pamiętać, że nie zastępuje ubezpieczenia turystycznego. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach polisy zapewnia wsparcie w sytuacjach wymagających nagłej pomocy medycznej za granicą.
W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia można liczyć na pokrycie opłat za wizyty lekarskie, zabiegi medyczne, pobyt w szpitalu, a nawet za zakup niezbędnych leków. Co więcej, polisa uwzględnia także pokrycie kosztów transportu medycznego, czyli przewiezienia pacjenta do kraju w przypadku poważniejszego wypadku lub choroby. Ubezpieczeniem jest objęta także utrata bagażu, co oznacza, że TU pokryje koszty związane z zagubieniem, uszkodzeniem lub kradzieżą rzeczy osobistych, zapewniając podróżnym wsparcie finansowe i pomoc w trudnych sytuacjach.
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie bagażu podróżnego?
Można wymienić wiele sytuacji, w których ubezpieczenie bagażu jest niezwykle pożądane. Podczas podróży często zdarza się utrata bagażu, dlatego kupując ubezpieczenie bagażu, podróżny ma pewność, że TU wypłaci odszkodowanie. Ubezpieczenie bagażu jest przydatne w przypadku kradzieży bagażu, zniszczenia bagażu, a nawet zniszczenia rzeczy osobistych. Dobre ubezpieczenie bagażu pozwala również na otrzymanie rekompensaty za poniesione szkody w wyniku utraty nie tylko odzieży, ale i kosmetyków czy książek.
Dzięki polisie podróżny może szybciej poradzić sobie z trudnościami i kontynuować wyjazd bez dodatkowego stresu. Warto sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie bagażu podróżnego w TU i wybrać najlepszą ofertę na rynku. Nie ulega wątpliwości, że jest bardzo przydatne zarówno w przypadku kradzieży, ale i zniszczenia walizek. Co więcej, w ramach ubezpieczenia bagażu można uzyskać ochronę także w sytuacjach, takich jak opóźnienie bagażu. Otrzymanie środków na zakup niezbędnych rzeczy w czasie oczekiwania na walizkę, zapewnia komfort psychiczny.
Utrata i uszkodzenia bagażu – co nie podlega ochronie?
Choć ochroną bagażu w ramach polisy turystycznej objętych jest wiele sytuacji, istnieją przypadki, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W ramach ubezpieczenia bagażu nie są chronione rzeczy pozostawione bez nadzoru w miejscach publicznych, takich jak dworce, lotniska czy hotele, jeśli nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Ubezpieczenie może nie pokryć strat, gdy bagaż był przechowywany w sposób niezgodny z zasadami określonymi w umowie.
Z ubezpieczenia bagażu wyłączane są przedmioty o szczególnie wysokiej wartości, takie jak np.: biżuteria, zegarki, dokumenty, bilety podróżne, klucze, sztabki złota i srebra; antyki, dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie, broń, protezy, środki płatnicze, żywność. Od wybranego wariantu polisy, zależy zakres ochrony przedmiotów. Planując przewóz sprzętu sportowego, wózka dziecięcego czy inwalidzkiego; urządzeń elektronicznych lub instrumentów muzycznych, warto rozszerzyć zakres polisy. Podpisując umowę, należy zwrócić uwagę na zapisy o wyłączeniach, by uniknąć nieporozumień w przypadku ubiegania się o odszkodowanie.
Artykuł sponsorowany
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
