Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Debiut na początku kwietnia

Niecałe dwa miesiące dzieli nas od debiutu Piotra Łącza na zawodowym ringu. Jak wyglądają przygotowania do kwietniowej walki? Pięściarz z Mazańcowic ma za sobą jednostki treningowe z Fiodorem Łapinem, czyli z jednym z czołowych trenerów bokserskich w naszym kraju.

Jak wyglądało przejście z boksu amatorskiego na zawodowy? - Miałem plany jeszcze wystąpić podczas marcowych Mistrzostw Polski, ale te zostały przełożone na listopad. Otrzymałem propozycję od Queensberry Polska i ją przyjąłem, bo na karku już też mam 23 lata. Pierwszą walkę stoczę 10 kwietnia – przyznaje Piotr Łącz.

Pięściarz obecnie przygotowuje się do debiutanckiej walki i nie ukrywa, że intensywnie trenuje. – Zazwyczaj trenuję dwa razy dziennie. W tygodniu robię 11-12 jednostek treningowych, co jest dużo. Jeden dzień mam na regenerację. Na razie nie wiadomo, z kim przyjdzie mu się zmierzyć 10 kwietnia, ale sam bokser dodaje, że ta kwestia powinna być rozwiązana w ciągu następnych 2-3 tygodni.

Łącz miał okazję trenować pod okiem Fiodora Łapina, który przygotowywał do walk m.in. Krzysztofa Włodarczyka, Pawła Kołodzieja czy też Krzysztofa Głowackiego. Jakich wskazówek mu udzielił? – Troszeczkę dokładał mi przy skrętach. Twierdził, że mogę jeszcze mocniej uderzać, a tego nie wykorzystuję. Dał znać mojemu trenerowi - Łukaszowi Brudnemu - nad czym muszę jeszcze popracować. Dobrze skracam dystans, ale jeszcze muszę to dopracować. Wciąż jestem młodym zawodnikiem i nadal się kształtuję.

23-latek nie ukrywa satysfakcji, iż może trenować w Cieszynie. – Trenuję tu już od około trzech lat i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Łukaszem Brudnym. Pełny profesjonalizm. Fajna sala, jest ring, są też worki, więc jest co robić. Cieszę się, że ten boks jest w Cieszynie, bo na Śląsku już nie ma zbyt wielu klubów.

Piotr Łącz wystąpi na gali 10 kwietnia, która transmitowana będzie na sportowych antenach Polsatu, a obóz pięściarza poszukuje sponsora. - Poszukujemy firm, które pomogą nam w drodze na szczyt – czytamy na oficjalnym fanpage'u, gdzie można uzyskać więcej informacji.

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: