Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Darmowe przejazdy się sprawdziły

Około 400 turystów skorzystało w lipcu z oferty darmowych przejazdów między Ustroniem a Wisłą. Taka promocja pierwszy raz została przedstawiona przyjeżdżającym w Beskidy.

Jedziesz w Beskidy, zostaw samochód w domu - przekonują włodarze miejscowości turystycznych. I podają powody – olbrzymie korki w weekendy dojeżdżając i wyjeżdżając z Ustronia czy Wisły. Co w zamian? Pociąg – odpowiadają. Choć to głównie oferta skierowana do mieszkańców Górnego Śląska, to także ci, którzy już wybrali się do tych miast samochodem, mogą go zostawić na parkingu i poruszać się pomiędzy nimi pociągiem.
Tym bardziej że przejazd jest darmowy.

Do rezygnacji z samochodu na rzecz pociągu turyści muszą się przekonać. Zapewne trochę to potrwa. W tym roku wyszliśmy z taką inicjatywą i już widać jej efekty. W samym lipcu z darmowych przejazdów pomiędzy Wisłą a Ustroniem skorzystało około 400 osób – przekonuje Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji Ustronia. Jak dodaje, być może przesiadka do pociągu oznacza mniejszy komfort, to jednak czas odjazdu i brak korków powinien to rekompensować. Co więcej, jadąc do Ustronia czy Wisły skorzystać można z karty rabatowej. Daje ona 15% upustu na kilkanaście usług. - To nasza wspólna karta rabatowa. Dzięki niej taniej zjemy, prześpimy się czy skorzystamy z atrakcji. Kartę można otrzymać w obiektach noclegowych, jak i w informacji turystycznej – dodaje Kaźmierczak. Karta ma format książeczki, znajdziemy tam również darmowe bilety na przejazd Kolejami Śląskimi między obiema miejscowościami. W sobotę i niedzielą to dodatkowe pięć par pociągów, które do tej pory czekały bezczynnie na końcowej stacji w Wiśle. Od początku wakacji kursują między miejscowościami. Akcja potrwa do weekendu 1 września.

Kartę rabatową można otrzymać w obiektach noclegowych, ale także w wydziale promocji. Otrzymają je osoby, które udokumentują opłacenie opłaty uzdrowiskowej.

 

JB

źródło: ox.pl
dodał: PL

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: