Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dariusz Plinta gościem sesji Rady Miejskiej w Cieszynie

Gościem czwartkowej (24.11) sesji Rady Miejskiej Cieszyna był Dariusz Plinta. Pan Dariusz jest osobą niepełnosprawną. Po wypadku, któremu uległ, został całkowicie sparaliżowany. Nie poddał się i uparcie dąży do celów, które sobie wyznacza. W tym roku obronił pracę magisterską, którą na sesji zaprezentował radnym i władzom miasta.

Gośćmi czwartkowej (24.11) sesji Rady Miejskiej Cieszyna był Dariusz Plinta wraz z żoną Danutą i swoim promotorem dr Ryszardem Bełdzikowskim. Pan Dariusz został zaproszony na sesję by opowiedzieć o swojej pracy magisterskiej pod tytułem „Euroregion Śląska Cieszyńskiego Tesinskie Slezsko – rozwój integracji społecznej w strefie transgranicznej”,  którą obronił w lipcu br.  Praca do wglądu znajduje się w Biurze Rady cieszyńskiego magistratu.

Dariusz Plinta opowiedział radnym oraz władzom miasta o swojej pracy magisterskiej oraz o tym, co skłoniło go do wybrania takiego, a nie innego tematu. W wyniku podziału granic część mojej rodziny została po stronie czeskiej. W połowie lat 80 przebywając tutaj w Cieszynie z rodzicami, tata często pokazywał mi granicę. Mówił, że po jej drugiej stronie mamy rodzinę, ale nie mogliśmy przejść. Zawsze mnie to zastanawiało dlaczego. Kiedy granice stopniowo zostały opuszczone i można już było spokojnie przejść na drugą stronę mostu, ciągle zadawałem sobie pytanie, co tu takiego było, że nie można było przejść. Bardzo mnie to ciekawiło (...) – wspominał Pan Dariusz. 

Kiedy na uczelni w Bielsku-Białej pojawił się kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Pan Dariusz nie zastanawiał się długo przy jego wyborze, a także nad tematem pracy magisterskiej. Do dnia wypadku pracowałem w kopalni. Po wypadku szukając możliwości zdobycia funduszy finansowych na życie i dalszy rozwój podjąłem naukę, aż w końcu rozpocząłem  studia w celu łatwiejszego znalezienia pracy. Dogodną uczelnię znalazłem w Bielsku-Białej, która jest w pełni dostosowana do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Tam podjąłem studia na kierunku Rachunkowość i uzyskałem stopień licencjata. Studia II stopnia na tej samej uczelni ukończyłem w lipcu br. na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne uzyskując tytuł magistra.

Za zaproszenie na sesję bardzo serdecznie podziękował radnym również promotor Dariusza Plinty. Szczegółowe informacje na temat Dariusza, jego życia, pasji oraz o tym jak możemy mu pomóc, znajdziemy na stronie rehabilitacjadarek.pl . O jego sportowych sukcesach wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-26 20:03:40
witekci: ten Gość to prawdziwy twardziel, wiem co mówię. <br />Szacun
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: