Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czy ktoś pamięta jeszcze o maszcie Play?

W 2019 roku mieszkańców Cieszyna podzieliła kwestia budowy masztu PLAY. w tym mieście Pojawiły się głosy sprzeciwu w związku z inwestycją. Maszt ostatecznie się pojawił, a burmistrz Cieszyna zadecydowała o przeprowadzeniu telefonicznej ankiety dotyczącej opinii mieszkańców miasta na temat nadajnika. O Wyniki tej ankiety zapytała radna Joanna Wowrzeczka.

Chociaż maszt PLAY wzbudził w Cieszynie wiele kontrowersji, już kilka miesięcy po jego budowie temat przestał być poruszany. Burmistrz Cieszyna zdecydowała o przeprowadzeniu ankiety telefonicznej, dzięki której magistrat miał poznać opinie mieszkańców i zadecydować o podjęciu ewentualnych dalszych kroków. O losy ankiety telefonicznej postanowiła zapytać Radna Rady Miejskiej Cieszyna – proszę o informację, jakie są dalsze losy ankiety telefonicznej, przeprowadzonej w związku z masztem PLAY, postawionym w bliskim sąsiedztwie zabytkowej części miasta – prosiła Joanna Wowrzeczka w zapytaniu z początku października.

Radna chciała również uzyskać informacje dotyczące koszty przeprowadzenia badania, ewentualnego przeprowadzenia badania oddziaływania fal telefonii ulokowanej na wskazanym maszcie i ich siły natężenia. Padło również pytanie o monitoring wykorzystania masztu PLAY przez innych operatorów – pytanie stawiam w oparciu o zgłaszane przez mieszkańców obawy, a także w poczuciu obowiązku obywatelskiego opierania się na faktach i potrzebie budowania bezpieczeństwa – podkreślała radna.

Odpowiedzi pojawiły się końcem listopada 2020 roku. Głos zabrał II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Przemysław Major, wyjaśniając, że przeprowadzona analiza została wykorzystana podczas działań miasta – m.in. przy tworzeniu koncepcji wydarzeń w ramach cyklu „Weekend Offline”, czy założeń do prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla cieszyńskiego śródmieścia – całkowity koszt wykonania analizy wpływu budowy masztu telefonii komórkowej sieci Play na postrzeganie przestrzeni centrum miasta Cieszyna, wraz z koncepcją wykorzystania tego zdarzenia do waloryzacji przestrzeni centrum miasta w oczach codziennych użytkowników (mieszkańców i turystów), w ramach której przeprowadzono również badania opinii mieszkańców, wyniósł 30.135 zł brutto – wyjaśnił Major.

Zastępca burmistrza odniósł się również do kwestii badań promieniowania elektromagnetycznego, wyjaśniając, że zgodnie z obowiązującymi przepisami badania są wykonywane i przekazywane wojewódzkiemu inspektorowi ochrony środowiska i państwowemu wojewódzkiemu inspektorowi sanitarnemu – to oni sprawują pieczę nad kwestiami tego typu. W uzupełnieniu odpowiedzi przytoczona została analiza śląskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego, który 12 października 2020 roku, w którym ten nie dopatrzył się nieprawidłowości. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-02 19:33:52
św. Patryk.: płaskoziemcy pod respiratorami?
2020-12-02 20:43:52
tom lem: "....wpływ budowy masztu telefonii komórkowej sieci Play na postrzeganie przestrzeni centrum miasta Cieszyna, wraz z koncepcją wykorzystania tego zdarzenia do waloryzacji przestrzeni centrum miasta w oczach codziennych użytkowników" - brzmi jak tytuł pracy, przynajmniej doktorskiej i nic dziwnego, że magistrat wydal taką kasę ;-)
2020-12-02 21:21:00
CosaNostra: Wszyscy zapomnieli o maszcie bo nic się nie zmieniło, zasięg się poprawił a jakość rozmowy nadal jak z zaświatów, same charczenie.
2020-12-02 21:30:29
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Owszem mieszkańcy pamiętają ten szum wokół budowy wieży i udział Gosposi. Żenujący list do Playa ośmieszający ją i miasto w stylu "Kochany Święty Mikołaju" https://beskidzka24.pl/play-odpowiada-gabrieli-staszkiewicz/. Mikołaj się zbliża więc poniektórym może się znowu wydawać że podjęte ostatnio psudouchwały RM w których kompletnie nie mają kompetencji cokolwiek zdziałają.
2020-12-02 23:32:17
Halos: Pogromca pogromców i cwaniaczków: Oj pamiętają i szybko nie zapomną! Nikt takiego wstydu Cieszynowi nie przyniósł! Oby do wyborów!
2020-12-03 03:14:36
obi123: Zacznijmy od tego że protestowali ludzie ograniczeni umysłowo.Pozdrawiam
2020-12-03 05:55:08
św. Patryk.: ...no i dodajmy, że po dziś dzień ci sami ograniczeni umysłowo te same debilne przyśpiewki próbują mamrotać, fałszując przy tym niemiłosiernie ;)
2020-12-03 08:48:40
tom lem: ... ostrożnie z tym "ograniczeni umysłowo" - OX'owe mądrale ///https://wiadomosci.ox.pl/protest-przeciwko-wiezy-sieci-play,59690/// bo to wasze klimaty i towarzystwo ;-)
2020-12-03 09:20:17
wyśmienity cwaniaczek: podobnie będzie ze "strajkiem BAB" znaczki faszystowskie na ,maseczkach znikną i wszystkim będzie się żyło lepiej
2020-12-04 21:45:04
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jeszcze przyjdzie czas że jedna z drugą będą się wstydziły i wypierały że były za zabijaniem dzieci. Wstyd i żenada...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: