Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (69)

W mediach pojawiła się w tym tygodniu informacja, że tylko 3 procent osób czytających książki korzysta z formy audiobooków. Od ośmiu lat korzystam tylko z tej formy czytania/słuchania książek i wynik ten mnie trochę zaskoczył. Jednak uważam, że taka forma czytania książek jest potrzebna nie tylko osobom niewidomym i słabowidzącym.

 W ostatnim czasie w bibliotece centralnej z której korzystam wypożyczając interesujące mnie książki pojawiło się przeszło 900 nowych tytułów więc jest w czym wybierać. Jednym z pierwszych tytułów, który mnie zainteresował jest książka Camilli Lackberg „Zamieć śnieżna i woń migdałów” z gatunku kryminał, sensacja i thriller. Na tydzień przed świętami Martin Mohlin z komisariatu ulega namowom swojej narzeczonej, aby wziąć udział w rodzinnym przyjęciu. Zgodnie z wolą patriarchy rodu Rubena, członkowie rodziny Liljecronas zbierają się na niewielkiej wyspie Valon, położonej w sąsiedztwie Fjallbacki. Z powodu zamieci śnieżnej połączenie z lądem zostaje zerwane i gdy Ruben nagle osuwa się na ziemię podczas świątecznej kolacji, Martin musi interweniować. Wkrótce nie ma już wątpliwości, że Ruben został zamordowany. Skoro wyspa była skutecznie odcięta od reszty świata, mordercą musi być ktoś spośród zebranych tam krewnych Ale jaki mógłby być motyw tej zbrodni? I kto potrafił zamordować z zimną krwią?

Kobiety powinna zainteresować książka Aleksandry Szarłat „Prezenterki”. Seria portretów i rozmów z legendarnymi spikerkami, układających się w opowieść o Telewizji Polskiej od roku 1957, telewizji jakiej już nie ma. W ekskluzywnych wywiadach Edyta Wojtczak, Krystyna Loska, Bożena Walter, Bogumiła Wander i Katarzyna Dowbor opowiadają o swej pracy i życiu prywatnym. Skąd wzięły się w telewizji? Czy rzeczywiście zarabiały „kokosy” i czy polityka miała wpływ na ich pracę? Jak przygotowywały się do prowadzenia festiwali w Opolu i w Sopocie? Na czym polegały ich „wpadki”? Co obecnie robią i co myślą o dzisiejszej telewizji? Czy chciałyby do niej wrócić? Nieznane fakty, anegdoty, trochę nostalgii i celnych uwag o różnicach między dawną „harcerską” pracą a dzisiejszym, zimnym profesjonalizmem, zdominowanym przez technikę i reklamy.

John Irving jest amerykańskim autorem powieści obyczajowej „Jednoroczna wdowa”. Pełna śmiałej erotyki i brawurowego komizmu historia miłosna opowiedziana głównie z perspektywy kobiety. Ruth, w dzieciństwie opuszczona przez matkę, robi zawrotną karierę literacką. Sukcesy zawodowe nie idą jednak w parze ze szczęściem osobistym. Kolejne nieudane związki potęgują tylko uczucie goryczy i samotności, towarzyszące jej od wczesnego dzieciństwa…

No i tradycyjnie coś ciekawego dla najmłodszych. Tym razem z grupy wiekowej 3-6 lat; książka Hart Caryl "Dziewczynki mogą wszystko". Cudownie zabawna inspirująca rymowana książka dla każdej dziewczynki z wielkimi marzeniami. I dla rodziców, którzy ją w tym wspierają. Dziewczynki są przeróżne. Mogą być duże, małe, mieć różny kolor skóry, lecz wszystkie są wspaniałe. Dziewczynki mogą wszystko! Cokolwiek chcą, to robią. Więc jeśli TY nią jesteś, tak samo jest i z Tobą! Chcesz zdobywać górskie szczyty? Prowadzić wóz strażacki? Zostać premierem? Dołącz do dziewczynek z tej książki i zobacz, jak niewiarygodne rzeczy robią każdego dnia – i przekonaj się, że i ty możesz zostać tym, kim chcesz, kiedy dorośniesz! Ta książka łączy oryginalną formę artystyczną: feerię kolorów, piękne rymy, ciekawą opowieść z walorami edukacyjnymi.

Zapraszamy do odwiedzania bibliotek naszego powiatu oraz do wypożyczania książek oraz audiobooków bo coraz więcej książek dostępnych jest na płytach do słuchania w każdym miejscu.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-12 09:04:53
: "Ofiary księdza Jana Wodniaka? Tak naprawdę całe Międzybrodzie Bialskie jest przez niego zgwałcone moralnie. Przez ponad 30 lat byliśmy jego folwarkiem pańszczyźnianym, tylko zamiast dziewek byli mali chłopcy – mówi osoba, która dobrze zna tajemnice tego miejsca." - więcej na stronach onet.pl
2020-09-12 09:36:54
donekT: krzy-sio+ Patryk, Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony" czytał? Polecany swego czasu przez Adasia Michnika, Twojego idola, być może również Twojego tytułowego "Urojonego Boga"... Jak Dawkins odnosił się do poruszanych przez Ciebie spraw???
2020-09-12 13:19:02
Antykler Forte: a to coś dla kinomanów: "Jak Czesi szukali w Polsce Boga. "Miałem chwilę zawahania: jestem w Korei Północnej?" - Radio Maryja nie miałoby w Czechach racji bytu. Od razu byśmy je wyśmiali. Polska jest dla nas ekstremalnym przykładem tego, co się może stać, gdy Kościół wpływa na państwo - mówią Vit Klusák i Filip Remunda, twórcy filmu "Jak Bóg szukał Karela" o zderzeniu czeskiego ateizmu z polską religijnością." - weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26283978,jak-czesi-szukali-w-polsce-boga-mialem-chwile-zawahania-jestem.html
2020-09-14 13:17:12
donekT: ... Gdzie wiara umiera, tam rodzi się zabobon...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: