Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co wolno, a czego i kiedy nie, jeśli już mamy ważny powód, by wybrać się na czeską stronę?

Rząd Republiki Czeskiej, tak jak i polski, co rusz wprowadza nowe obostrzenia. Z jakimi więc zakazami i nakazami musimy się liczyć przechodząc za graniczny most? Sprawdziliśmy.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie mając absolutnej konieczności nie powinniśmy tam w ogóle przechodzić (pisaliśmy). Pracownicy transgraniczni i wszyscy ci, którzy mają ważny powód by na teren sąsiedniego państwa się wybrać, mogą to zrobić. Przestrzegać muszą tylko obowiązujących tam zasad.

Podczas wczorajszego (26.10) wieczornego posiedzenia rząd RC ustalił, że na terenie Czech obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu pomiędzy godzinami 21 a 4:59. Chyba że ktoś w tym czasie idzie właśnie do pracy albo zaistniała wyjątkowa sytuacja związana z ochroną życia i zdrowia. Jeśli ktoś ma psa, którego pęcherz nie wytrzyma tak długiej przerwy w wyprowadzaniu na zewnątrz też nie jest skazany na kałuże psiego moczu w mieszkaniu. Pupila może wyprowadzić, ale nie dalej niż 500 metrów od domu.

Co ciekawe, o ile w Polsce w związku z sytuacją epidemiczną apeluje się o przywrócenie handlu w niedziele, to w Czechach w związku z tą samą sytuacją właśnie go zakazano. Sklepy nie mogą też być otwarte w godzinach 20.00 do 05.00. A na targowiskach sprzedawane mogą być tylko jarzyny, owoce, jajka oraz miód.

Kolejnym rozporządzeniem, które wprowadził czeski rząd jest nakaz pracy zdalnej, jeśli tylko charakter danej pracy na to pozwala.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-27 16:12:26
krzysztof.mm: młodzi, co dopiero dziś się obudzili z letargu i zdali sobie sprawę, że żyją w kato-faszystowskim folwarku katolickich biskupów i kaczyńskiego niech jeszcze jedno wiedzą: ich rodzice wywalczyli im rzecz niezwykle cenną, o, której sami w młodości nie śmieli nawet marzyć - wolność przekraczania granic, paszporty UE - i niech ci młodzi wiedzą, że dzięki temu prezentowi od starszych mają teraz możliwość wyboru: albo spokojnie ruszą w świat zostawiając za plecami stado baranów z patologicznymi nadzorcami na ich własny los, albo sami zdecydują się PiS-owską władzę wybatożyć i pognać w p^izdu - rodzice już za was tego nie zrobią, kochani, to wasz czas i dla was zadanie
2020-10-27 18:04:55
censor: Prosiłbym o stonowanie swoich wypowiedzi, zwłaszcza Ciebie krzy-sio+, wykaż się wiedzą, a nie nienawiścią, co nieustannie czynisz.
2020-10-27 23:33:30
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Słychać wycie? To dobrze. :) Opozycja nie chcąc zmian w konstytucji wpadła sama we własne sidła. KONSTYTUCJA! Ludzie chyba pozapominali, że PiS ma realnie poparcie, tylko zwolennicy to nie oszołomy, co robią manifestacje co miesiąc. Dalej sobie wierzcie, że jest was większość, podczas gdy cicha większość zbuduje taką niechęć, że już nigdy nie odzyskacie szacunku.
2020-10-28 14:03:06
krzysztof.mm: tak, słychać wycie, zakuty we wiadro barani łbie - twoje i tobie podobnych luś, tu na forum ox - to wasz ryk przerażenia tym, co zobaczyliście na ulicach nawet takich zadupiastych, PiS-iackich zdawało się wam grajdołów jak Skoczów czy Zebrzydowice, budzicie się z własnego umysłowego paraliżu propagandowej iluzji w prawdziwym świecie - a szacunku do was nie mamy już od dawna, tępe łosie faszerowane kato-faszystowską nienawiścią do innych
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: