Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co mieszkańcy sądzą o elektromobilności?

W czwartek (13.02.2020) w Sali Sesyjnej cieszyńskiego ratusza odbyło się spotkanie dla mieszkańców miasta, dotyczące strategii elektromobilności Miasta Cieszyna na lata 2020-2030. Podczas spotkania zainteresowanym przybliżono cele tworzenia strategii i zapytano o ich pomysły na to, jak Ceiszyn powinien się zmienić, żeby być bardziej ekologiczny.

Przede wszystkim mieszkańcom wyjaśniono, skąd miałyby się wziąć środki na finansowanie zadań opracowanych w ramach strategii. Większość kosztów miałyby zaspokoić programy krajowe i unijne m.in.: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundusz Niskoemisyjnego Transportu i Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego. Same środki to jednak nie wszystko, dlatego tak ważny jest głos mieszkańców.

Podczas spotkania nie tylko przybliżono idee strategii elektromobilności, ale przede wszystkim zachęcano do dyskusji – przede wszystkim w mieście powinniśmy się skupić na ograniczeniu smogu, nie zaś na ograniczeniu samej emisji dwutlenku węgla – mówił jeden z zainteresowanych – wymiana taboru autobusów na pojazdy elektryczne nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem – podkreślał inny. Wskazywano również, że ważne jest zwiększenie ilości kursów i puszczenie linii autobusowych również w innych kierunkach, gdyż to może zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, który jest zdecydowanie bardziej ekologiczny.

Dzięki możliwości dyskusji można było od razu wyjaśnić odpowiednie kwestie. Jak podkreślał wiceburmistrz Cieszyna Przemysław Major, wymiana taboru na bardziej ekologiczny jest konieczna, chociaż nie sama ekologia jest przyczyną. Przede wszystkim i tak do wymiany starszych autobusów musi dojść, zaś na pojazdy bardziej ekologiczne można uzyskać wyższe dofinansowania.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-14 17:58:08
mario172: Hahaha ograniczenie smogu tak..Ale emisji co2 nie..czegos tutaj nie rozumiem..węgiel be, a gaz,miliony samochodów ok??ta cała ekologia to jedna wielka obłuda...
2020-02-14 19:20:47
inigo: Mieszkancy sądzą, że to jedna wielka sciema i skok na naszą kasę. Oczywiście z wyjątkiem ekofreaków i ludziom z bloków, którym się wydaje, ze ich grzejniki ogrzewa gaz babuni
2020-02-14 19:43:59
krzysztofmn: kto nie rozumie różnicy pomiędzy spalaniem węgla i gazu, to po pierwsze z dużym prawdopodobieństwem jest z gatunku radiomaryjnyych glonów pisiackich, i po drugie [co także z po pierwsze wprost wynika] żadne korepetycje mu już w tym temacie nie pomogą
2020-02-14 20:32:06
tom lem: ... mowa ciała, głównego ekologa na foto, jest bezcenna. Doszedł chyba do wniosku, że walczy z wiatrakami;-)
2020-02-15 10:05:56
rainman: Kto głosował w niedawnych wyborach do parlamentu EU na kandydatkę Wiosny (inicjatywa Biedronia) Sylwię Spurek - może sobie pogratulować: "Gdy większość państw UE zastanawia się, jak przeciwdziałać zmianom klimatu, to polski rząd wykazuje się ignorancją. Ograniczenie spożycia mięsa i hodowli zwierząt to nie ideologia, a konieczność i wspólny interes nas wszystkich".
2020-02-15 14:15:23
pawel21_13: Cieszyńscy protestanci wybrali, więc mają... peezelowskiego wiceburmistrza majora SS xddd za chwile będziecie mieli kartę LGBT w swoim śmiesznym mieście wprowadzoną. Nawet się nie obejrzyjcie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: