Co kraj, to obyczaj?
W ramach projektu już zostały zorganizowane trzydniowe plenery fotograficzno-filmowe.
W ostatni weekend maja młodzi fotografowie i filmowcy z Vratimova przyjechali do Strumienia, aby spojrzeć na miasteczko w zupełnie nowy sposób. W odkrywaniu jego potencjału pomagali im członkowie strumieńskiej Grupy Fotograficznej C-41. Wspólnie spędzony czas zaowocował zawiązaniem nowych przyjaźni i wypełnieniem kart pamięci czeskich aparatów zdjęciami Strumienia.
A już na początku czerwca doszło do rewanżu, bo Strumień pojechał do Vratimova i tam mierzył obiektywami do pięknych zakątków czeskiego miasteczku, których tam nie brakuje.
Efekty tych wyjazdów będziemy mogli podziwiać końcem sierpnia podczas otwarcia wystawy i 14 września w trakcie imprezy podsumowującej, na którą już dzisiaj Państwa zapraszamy. Szczegóły wkrótce.
Celem wszystkich działań projektowych jest integracja dwóch środowisk, wymiana wiedzy o obu miastach, ukazanie dodatkowych potencjałów wartych odkrywania w dalszych wspólnych działaniach, nawiązanie partnerskich stosunków pomiędzy twórcami - fotografami i filmowcami, a w konsekwencji w sposób autentyczny i trwały wspieranie rozwoju społeczno-kulturalnego obszaru pogranicza – powiedziała Agnieszka Korzeniewska – pomysłodawczyni działań.
Projekt współfinansowany
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko
Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska oraz z budżetu państwa
Artykuł sponsorowany