Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - przygotowany

Od 1 września zaczęły obowiązywać nowe rozporządzenia. Jedno z nich dotyczy zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Na ile udało się przygotować w Cieszynie do realizacji tego zadania? Czy zadanie to wymagało dodatkowych środków, czy może znalazł się inny sposób na jego wdrożenie? Bogdan Ficek Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych uspakaja. - Placówki w Cieszynie zostały przygotowane do realizacji wymogów ustawowych.

W jaki sposób będzie przebiegała realizacja tego zadania? To pytanie pojawiło się również podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Cieszynie.

Dyrektorzy szkół mają trzy możliwości. Pierwsza możliwość ma związek z realizacją projektu pod nazwą "Moja szkoła", który został skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych i ma na celu indywidualizację procesu nauczania. Projektem tym objęto wszystkie szkoły podstawowe dla których organem prowadzącym jest Gmina Cieszyn. W ramach projektu zaplanowano realizację zajęć terapeutycznych, korygujące wady rozwojowe, między innymi z zakresu gimnastyki korekcyjnej i logopedii oraz ogólnorozwojowe dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu, pisaniu i zdobywaniu umiejętności matematycznych. Realizację projektu zaplanowano od września tego roku do sierpnia 2013.

Druga możliwość to "godziny do dyspozycji dyrektora" Trzecią możliwość daje karta nauczyciela. - Nauczyciel ma obowiązek odpracować w ciągu tygodnia dwie godziny. Z tych godzin również realizowana będzie pomoc psychologiczno-pedagogiczna –podkreślał podczas sesji Rady Miejskiej Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: