Cieszyn - przygotowany
Od 1 września zaczęły obowiązywać nowe rozporządzenia. Jedno z nich dotyczy zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.
Na ile udało się przygotować w Cieszynie do realizacji tego zadania? Czy zadanie to wymagało dodatkowych środków, czy może znalazł się inny sposób na jego wdrożenie? Bogdan Ficek Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych uspakaja. - Placówki w Cieszynie zostały przygotowane do realizacji wymogów ustawowych.
W jaki sposób będzie przebiegała realizacja tego zadania? To pytanie pojawiło się również podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Cieszynie.
Dyrektorzy szkół mają trzy możliwości. Pierwsza możliwość ma związek z realizacją projektu pod nazwą "Moja szkoła", który został skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych i ma na celu indywidualizację procesu nauczania. Projektem tym objęto wszystkie szkoły podstawowe dla których organem prowadzącym jest Gmina Cieszyn. W ramach projektu zaplanowano realizację zajęć terapeutycznych, korygujące wady rozwojowe, między innymi z zakresu gimnastyki korekcyjnej i logopedii oraz ogólnorozwojowe dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu, pisaniu i zdobywaniu umiejętności matematycznych. Realizację projektu zaplanowano od września tego roku do sierpnia 2013.
Druga możliwość to "godziny do dyspozycji dyrektora". Trzecią możliwość daje karta nauczyciela. - Nauczyciel ma obowiązek odpracować w ciągu tygodnia dwie godziny. Z tych godzin również realizowana będzie pomoc psychologiczno-pedagogiczna –podkreślał podczas sesji Rady Miejskiej Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych.
BsK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.