Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chcą sprzedać były komisariat

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

Policjanci skoczowskiego komisariatu przez lata musieli pracować w fatalnych warunkach. Zobacz film: Komisariat pęka na pół. Dopiero pięć lat temu doczekali się nowej siedziby. Zobacz: Minister przeciął wstęgę

Od tego czasu obiekt starego komisariatu stał i... niszczał dalej. Co prawda częściowo był wykorzystywany na bank żywności jednej z organizacji charytatywnych, ale w budynku nie czyniono żadnych większych inwestycji. - Fundamenty są śladowe, a grubość ścian jest symboliczna – tak o nim mówi burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

Podczas ostatniej sesji, skoczowscy radni postanowili teren wraz z budynkiem sprzedać. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały – tylko część budynku nadaje się do dalszego użytkowania, po wykonaniu kosztownego remontu. Obiekt byłego komisariatu to dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 471 m2. O ile budynek jest zrujnowany, to sam teren jest dla potencjalnych nabywców ciekawy, bo chodzi o działkę przy ul. Św. Jana Sarkandra, a to ścisłe centrum miasta.

- Zainteresowanie tym budynkiem jest duże. Nim jednak doszło do tej uchwały, musieliśmy wyczerpać całą procedurę. Dokonaliśmy podziału gruntów, a przede wszystkim musieliśmy przejąć teren od Skarbu Państwa, co łatwym zadaniem nie było – podkreśla Mirosław Sitko. Jak dodaje - Nie ma żadnych założeń, co na tym terenie miałoby powstać. Jedynie co, określa to Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Wartość nieruchomości według operatu szacunkowego wynosi 320 tysięcy zł.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-24 17:41:20
bronek91: Mundurowi mieli przez lata takie warunki, na jakie zasługiwali.
2018-02-24 20:08:33
skotchau: Kolejną biedronkę tam postawić albo zaadoptować na mieszkania?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: