Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Była apelacja, będzie sąd. Powraca sprawa śmierci Szymona z Będzina

Sprawa Jarosława R. i Beaty Ch. oskarżonych o zabójstwo swego syna dwuletniego Szymona, którego zwłoki znaleziono w stawie w Cieszynie w dniu 19 marca 2010r. znów w sądzie. Katowicki sąd apelacyjny po apelacji bielskiej Prokuratury zajmie się sprawą 11 grudnia.

Niedawno informowaliśmy o apelacji bielskiej Prokuratury, która nie zgodziła się z wyrokiem sądu pierwszej instancji, który orzekł nieumyślne spowodowanie śmierci [Pisaliśmy: Sprawa Szymonka: jest apelacja //wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,30973,sprawa-szymonka-jest-apelacja.html]. Zdaniem prokuratora z Bielska-Białej wyrok nie jest suszny – […]analiza materiału dowodowego prowadzi do wniosku, że oskarżeni godzili się na pozbawienie życia syna poprzez zaniechanie udzielenia mu niezbędnej pomocy medycznej doprowadzając do jego zgonu. W ocenie Prokuratury oskarżeni winni są zbrodni zabójstwa – czytamy w apelacji.

Jak uzasadnia bielska Prokuratura, oskarżeni nie byli niedoświadczonymi rodzicami, wykazali całkowita obojętność ciągły na płacz dziecka, nie przyjmowanie przez niego pokarmów i napojów oraz biegunkę, podczas gdy szpital znajdował się ok. 420 metrów od ich miejsca zamieszkania. Także ich reakcja po śmierci dziecka wskazuje na zabójstwo: - Oskarżeni bezpośrednio po stwierdzeniu zgonu syna, przeszli nad tym do porządku dziennego, i analizowali sposoby pozbycia się ciała, zatarcia śladów i uniemożliwienia jego identyfikacji – uzasadnia prokuratura i dodaje: -Prokurator zakwestionował również przyjęcie przez Sąd Okręgowy wypadku mniejszej wagi wobec oszustw, których dopuścili się oskarżeni na szkodę Gminy Będzin wyłudzając zasiłki rodzinne i mieszkaniowe na rzecz nieżyjącego syna. Przez okres półtora roku wyłudzili kwotę ponad 4 200 zł. Mieli na utrzymaniu dwoje dzieci i ich sytuacja nie była łatwa, jednak wynikała z postawy samych oskarżonych, którzy nie pracowali. Ich postawa wykazuje cechy zuchwałości, nasilenia złej woli, motywacji nagannej wręcz oburzającej.

Sąd apelacyjny w Katowicach zajmie się sprawą śmierci Szymona z Będzina 11 grudnia br.

Wszystkie informacje na ten temat w naszym portalu.


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-30 20:08:05
mariobross1977: Sprawa jest prosta. Jeżeli tych dwóch przyczyniło się do śmierci tego niewinnego dziecka, oni powinni zostać ukarani w ten sam sposób. Czyli śmierć za śmierć!!! Skoro sądy polskie są nieudolne w takich sprawach no to niestety pozostaje wymierzyć samosąd. Właśnie przez takie prawo jakie mamy w tym popieprzonym kraju jest tak a nie inaczej!!!
2015-10-31 08:28:53
as355: A ja myślałem że żyjemy w kraju równości obywatelskiej ,,,,ale śledząc różne doniesienia ,to gorzej jest taktowany normalny obywatel płacący podatki ,od zabójcy czy recydywy .Ale nasze prawo dopuszcza takie opcje a kluczki prawne są stosowane ,. Przykład ,,,młodociany narkoman morduje staruszkę za parę złoty ,przebywa w odosobnieniu na warunkach jak biznesmen ,morderstwo ze szczególnym okrucieństwem brata ,którego pokroił na kawałki ,odpoczywa za nasze kasę .wiele przykładów z powiatu, ale koniec ten sam ,wikt ,opierunek lekarz ,dobre jedzenie ,a po wyjściu znowu zabije . Kto to zmieni i kiedy ?.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: