Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Budka dla mruczka

Zima to wyjątkowo trudny okres dla bezdomnych zwierząt. Fundacja ''Lepszy Świat'' zachęca więc wszystkich chętnych do udziału w akcji ''Budka dla mruczka''.

"Budka dla mruczka" to kolejna inicjatywa Fundacji dla Zwierząt i Środowiska “Lepszy Świat”. - Koty pozbawione ciepłego miejsca w którym mogą się skryć, napotykające na swojej drodze szczelnie zamknięte okna piwniczne - bez pomocy człowieka nie poradzą sobie – mówi Katarzyna Brandys -Chwastek.

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska “Lepszy Świat” zwraca się z prośbą do wszystkich przedsiębiorców i sklepikarzy, którzy mogą podarować na ten cel drewniane skrzynki. Ze skrzynek tych powstaną budki dla kotów, które pozwolą im przetrwać trudny zimowy czas. 

Do udziału w akcji Fundacja zaprasza również wszystkie chętne szkoły.

- Sposób budowy budek dla bezdomnych kotów jest bardzo prosty. Budki buduje się ze skrzynek po owocach. Drewniana skrzynka, styropian, taśma, klej i praktycznie niedrogim kosztem można stworzyć bezpieczne, ciepłe miejsce dla kociaka – wyjaśnia Katarzyna Brandys- Chwastek – Niestety wciąż brakuje nam materiałów...

Akcja ma na celu pomoc kotom wolno żyjącym, dzikim...

- Gotowe domki trafią na osiedla, pod opiekę osób, które dokarmiają koty ... – dodaje pani Kasia – Pomysł został podpatrzony w Fundacji Czarna Owca Pana Kota z Krakowa. Tam sprawdza się idealnie, u nas z pokrewnością będzie podobnie... 

Osoby, które chciałyby pomóc proszone są o kontakt pod numerem tel. 782 71 77 71 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: