Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bilety tylko dla zaszczepionych? „To są jeszcze dywagacje”

Na pierwszy weekend grudnia zaplanowano konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Bilety będą dostępne tylko dla zaszczepionych? Czy zawody w grudniu oznaczają, że nie będzie problemów ze śniegiem?

Inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie miała miejsce w Niżnym Tagile, a nie w Wiśle, która w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do tego, że gościła zawodników jako pierwsza. Już za niedługo ma rozpocząć się sprzedaż biletów, ale w mediach spekuluje się, iż dostęp do nich będą mieli jedynie kibice, którzy zaszczepili się przeciwko Covid-19.  

- To są jeszcze dywagacje. Jestem świadom, że nie mamy możliwości kontrolowania, ani podjęcia takiej decyzji. Dlatego konsultujemy to z naszą kancelarią prawną, z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, czy to w ogóle wchodzi w rachubę – przyznaje Andrzej Wąsowicz. - Taka informacja wypłynęła od moich kolegów z Zakopanego i Krakowa. Jednak niczego nie potwierdzam, nie podjęliśmy takiej decyzji w Wiśle – dodaje szef komitetu organizacyjnego Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata w Wiśle.

Kiedy wejściówki będą dostępne do nabycia? - Nakłaniam swoich kolegów z komitetu organizacyjnego, żebyśmy jednak zaryzykowali z taką samą pulą, jak podczas tegorocznego Letniego Grand Prix w Wiśle, a sprzedaż biletów ruszyła pod koniec następnego tygodnia. Inauguracja Pucharu Świata wiązała się z konkursami w listopadzie, ale w tym roku Wisła nie będzie pierwszym organizatorem zmagań, a konkursy na skoczni im. Adama Małysza odbędą się w grudniu (4-5.12). – W tym roku mamy dwa tygodnie zapasu. U nas w Beskidach, w listopadzie, w nocy pojawia się mróz. Dlatego już w przyszłym tygodniu rozkładamy siatki, które będą utrzymywać śnieg wytworzony przy pomocy agregatu oraz metodą tradycyjną, czyli armatami śnieżnymi.  

Spora zmiana czeka kibiców skoków narciarskich, którzy konkursy PŚ obejrzą w głównym TVN oraz w Eurosporcie. Telewizja Polska będzie transmitowała tylko i wyłącznie zmagania z naszego kraju – z Wisły oraz z Zakopanego. - Trochę szkoda, bo faktycznie przyzwyczailiśmy się do tej ekipy. Podczas posiedzeń Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) chwalono produkcję naszej rodzimej telewizji. Zawsze mieściliśmy się w czołówce. Nie wiem, jak potoczy się ta sytuacja. Oby to się nie przełożyło na mniejszą oglądalność skoków. Zobaczymy, co czas przyniesie, ale być może obie stacje jeszcze się dogadają – dodaje Wąsowicz.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-09 06:15:51
święty_Patryk: dla niezaszczepionych też powinny być bilety - na Madagaskar, one way
2021-10-09 08:02:31
edward pilich : żeby im pogoda nie dopisała będzie halny
2021-10-09 08:07:49
koszor: Nie wysypiasz się i potem jesteś złośliwy. A może to efekt uboczny znamienia Bestii?
2021-10-09 08:17:07
koszor: W całej Europie szaleje inflacja, gospodarka także napotyka na wiele trudności. Jak myślisz, Patryku, właściciele pensjonatów i restauracji ucieszą się , że połowa osób nie skorzysta z ich usług? Myślisz, że restauratora interesuje miejsce Żyły w klasyfikacji czy raczej to, żeby interes dobrze się kręcił, zwłaszcza po fatalnym zeszłym roku. Zastanów się, w kogo naprawdę uderzą takie segregacje i ile będzie niewypłacalności i upadłości w małym biznesie, który ludzie budowali przez dekady.
2021-10-09 08:28:13
tom lem: @koszor: Ty się nie martw, zawsze można wydrukować jakąś tarcze w 2D, by ludziom żyło się dostatnio ;-)
2021-10-09 08:47:45
wyśmienity cwaniaczek: i tak powinno być wszędzie - niezaszczepione zombiaki nawet do piekarni powinny mieć zakaz
2021-10-09 08:55:18
Ondraszek: Brawo. Kibice skoków to specyficzna grupa, przyjechać, popić, pokrzyczeć i pokazać tak w social mediach swoje przywiazanie do sportu. Nie są za bardzo świadomi otaczającej rzeczywistości, więc takie wymogi spowodują, że będą zagonieni wreszcie we właściwym kierunku.
2021-10-09 10:49:14
Bartel: Tego ;cwaniaczka ;trzeba izolować za jego poglądy
2021-10-09 15:55:53
święty_Patryk: koszor ty dalej ni w ząb nie rozumiesz co to znaczy pandemia
2021-10-09 16:24:07
Bartel: Pandemia to jest "idziesz ulicą a wokół ciebie ludzie padają " reszta to grypa
2021-10-09 21:00:59
wojtoj: Spokojnie… skoki to ulubione igrzyska sówerena, wiec nie będzie wymogu szczepienia. Gdyby rząd rzeczywiście chciał podnieść wskaźnik szczepień wystarczy wprowadzić obowiązek szczepienia w kościołach. Szach mat. P.S. Szykujcie się na trzecią daweczkę od Waszego dilera - jeszcze ponoć bezpłatna.
2021-10-09 22:31:13
Oko: Ostatnia prosta. Ludzie prości uwierzyli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: