„Bezdomni” ograli faworyta. Czy na tym koniec?

O ile tytułowych bezdomnych bardzo łatwo rozszyfrować, to odpowiedź na zadane pytanie,  prostą już nie będzie. Tutaj wieloznaczność nasuwających się wątków, stanowi trudność w prostej odpowiedzi. Rozwikłać wszystkich, dziś z pewnością się nie da. Spróbuję odpowiedzieć przynajmniej na ten pierwszy.

Odpowiedź na niego brzmi: tak - to koniec sezonu w II lidze. Zespół seniorów MKS Ustroń zakończył go w środę (26.04) i to w znakomitym stylu. Nie mający do dziś własnej hali, a więc ciągle „bezdomni” zawodnicy z Ustronia, w ostatnim meczu II rundy stanęli na gościnnym parkiecie cieszyńskiej hali UŚ naprzeciw SMS ZPRP III Kielce.  Mecz był chyba najbardziej emocjonujący, a już na pewno najbardziej udany ze wszystkich, które MKS rozegrał w drugim sezonie swej obecności w II lidze. Można go było oglądać w OX-TV ale mimo to, warto o jego przebiegu napisać kilka zdań.

Kielce przyjechały do Cieszyna na mecz z Ustroniem po pewne 3 punkty. Oczywiście w ich przekonaniu, co można było wnosić z zapowiedzi w ich mediach społecznościowych. Walcząc o podium w klasyfikacji końcowej, potrzebowały tych punktów by móc o nim myśleć. Trzymając się tej myśli, początek był dość oczywisty i wynik otworzył faworyt. Odpowiedź Ustronia była jednak błyskawiczna i kolejne minuty budowały coraz większe napięcie. Tylko przez kilka minut Kielce odskoczyły na cztery bramki. Wtedy wzięty przez trenera Bejnara czas dla drużyny, uporządkował grę gospodarzy i przywrócił remis (14:14) na koniec I połowy.  Po przerwie duch walki gospodarzy przełożył się na fascynujące 30 minut zaciętej walki o każdą bramkę. W ostatniej minucie Ustroń prowadził 28:27, jednak Kielce doprowadziły do remisu(28:28) w 44. sekundzie 60. minuty meczu. Na 15 sekund przed końcem meczu, trener Bejnar wziął czas i ustawił ostatnią akcję. Po wznowieniu ze środka piłka szybko wędruje w okolice dziewiątego metra, gdzie do ostatnich sekund rozgrywający budowali akcję. W przedostatniej sekundzie meczu podanie trafiła na skrzydło do Szymona Gogółki, by wykończył akcję celnym rzutem. Podczas wyskoku Gogółka został faulowany i już po regulaminowym czasie, skutecznie wyegzekwował podyktowany przez sędziów rzut karny. MKS Ustroń wygrał spotkanie 29:28, zdobył 3 punkty i zakończył rozgrywki na 8. miejscu w tabeli. SMS Kielce ma przed sobą jeszcze mecz z Rokitnicą, ale do 3. miejsca w tabeli zabraknie im 1. punktu, nawet w przypadku wygranej.

O grze naszych szczypiornistów można pisać w samych superlatywach. Prawie wszystko ustroniakom wychodziło.  Z pewnością swój wielki mecz rozegrał najmłodszy zawodnik, Piotr Puzoń (rocznik 2007). Jego skuteczne interwencje w bramce wzbudzały nie tylko podziw, ale wręcz zdumienie. Imponowala także skuteczność w polu. Z wielkim poświęceniem i skutecznie grali w obronie Mateusz Cieślar i Aleksander Bejnar. Ten drugi, oraz Szymon Gogółka ze swoim bratem Łukaszem, a także Marcin Białkowski rzucali niczym natchnieni. Po meczu trener nie krył zadowolenia i nawet niepewna przyszłość tej drużyny, nie była w stanie zmącić radosnego nastroju. Do tej przyszłości wrócimy za jakiś czas, a teraz skład skazanych na poniewierkę triumfatorów