Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie gospodarcza współpraca Cieszyna i Wodzisławia?

Był szampan, gratulacje dla Cieszyna za wyróżnienie w konkursie ''Miasto Ludzi Przedsiębiorczych'' oraz propozycja współpracy. Przedsiębiorcy z Cieszyna i Wodzisławia Śląskiego spotkali się na Zamku Cieszyn ''Przy kawie o biznesie''. Przedsiębiorcom towarzyszyli burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek i prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

- Nie ma innej drogi jak wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw - mówił na Zamku Cieszyn prezydent Wodzisławia Śląskiego. - Nikt inny nie rozwinie naszych miasta. Wszyscy – także burmistrz Mieczysław Szczurek – zabiegamy o wielkiego inwestora zagranicznego, ale to dzięki małym i średnim przedsiębiorcom udało się nam przetrwać kryzys gospodarczy. Wielkich zagranicznych jest niewielu i bardzo trudno ich zdobyć – przekonywał prezydent Mieczysław Kieca. Włodarz Wodzisławia przypominał, że po zdobyciu mandatu prezydenta w 2006 roku wezwał swoich urzędników i uczulił ich, że ich pensje płacone są z podatków wszystkich mieszkańców miasta, zatem w ich interesie jest przeciwdziałać emigracji każdej osoby zamieszkałej w Wodzisławiu Śląskim. Mieczysław Kiec za najważniejsze działanie swojej administracji zwiększające komfort przedsiębiorców uznał stworzenie stanowiska opiekuna inwestycji, którego zadaniem jest przeprowadzenie od początku do końca przez – by odwołać się do słów prezydenta – horror, jakim są przepisy administracji samorządowej.

Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim, opowiadał o współpracy wodzisławskich przedsiębiorców. - Jestem zwolennikiem lokalnego patriotyzmu. Musimy się poznać, okazuje się, że niektóre firmy kooperują z chińskimi partnerami, nieświadomi tego, że ich potencjalny partner jest na sąsiedniej ulicy czy w sąsiednim mieście – mówił Krzysztof Dybiec zachęcając cieszyńskich i wodzisławskich przedsiębiorców do współpracy.

Łukasz Grzesiczak

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: