Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

180 porad - podsumowanie działań

Udzielenie pomocy psychologicznej i prawnej dzieciom krzywdzonym i ich rodzinom oraz działania edukacyjne dla profesjonalistów zajmujących się tym problemem były głównymi celami ''Dobrej bliskości'', czyli projektu, którego realizatorem było Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii ''Kontakt'' w Cieszynie.

Realizacja przedsięwzięcia pod nazwą „Dobra bliskość” dobiegła końca. Od kwietnia do grudnia ubiegłego roku ze 180 porad pomocy psychologicznej, w tym interwencji kryzysowej, konsultacji, psychoterapii indywidualnej i rodzinnej skorzystały zarówno dzieci jak i rodzice. Przez cały ten czas dla uczestników prowadzone było poradnictwo prawne. 

Celem „Dobrej bliskości” było udzielenie pomocy psychologicznej i prawnej dzieciom krzywdzonym i ich rodzinom oraz działania edukacyjne dla rodziców oraz profesjonalistów zajmujących się tym problemem.

- Działania "Dobrej bliskości" zwracały szczególną uwagę na przygotowanie psychiczne dziecka i jego rodziców do roli świadka w sądzie. Projekt był kontynuacją działań pomocowych dla krzywdzonych dzieci i ich rodzin w formie pomocy psychologicznej (interwencji kryzysowej, konsultacji, psychoterapii indywidualnej i rodzinnej) i pomocy prawnej oraz zapewnienia schronienia w Hostelu w sytuacjach kryzysowych. Dla rodziców dzieci krzywdzonych w ramach projektu zorganizowalismy grupę wsparcia, z której skorzystało 10 rodziców. Dodatkowo, istotnym celem projektu było zorganizowanie specjalistycznego szkolenia, w którym uczestniczyło 10 profesjonalistów – wyjaśnia Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt". 

Dzięki realizacji zadania zwiększył się zakres bezpłatnych działań pomocowych skierowanych do dziecka krzywdzonego w zakresie poradnictwa prawnego i psychologicznego.

- Stworzyliśmy bezpieczną bazę dla krzywdzonych poprzez objęcie ich pomocą psychologiczną, pomocą prawną oraz zapewnienie schronienia w Hostelu w sytuacjach kryzysowych. Od kwietnia do grudnia 2011 roku dzieci i rodzice skorzystali ze 180 porad pomocy psychologicznej, w tym interwencji kryzysowej, konsultacji, psychoterapii indywidualnej i rodzinnej. Przez cały okres realizacji projektu dla uczestników prowadzone było poradnictwo prawne (ogółem 144 godziny). W sytuacjach kryzysowych zostało udzielone schronienie w Hostelu dla ofiar przemocy – dodaje Elżbieta Kiedroń-Fałat.

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: