Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 3078komentarzy: 3

Pobiły się o gniazdo

03-04-2008

Jeden przyleciał w piątek, drugi w niedzielę i ... pobiły się o gniazdo. Kto? Bociany. W Ustroniu już drugi rok można obserwować na żywo za pośrednictwem internetu to, co dzieje się w bocianim gnieździe. Teraz w nim nie ma żadnego bociana – czekamy na naszą parę Beskidka i Czantorkę – może w tym roku natura będzie dla nich łaskawsza – przekonuje Monika Kosińska opiekująca się gniazdem. Przypomnijmy, w roku ubiegłym z powodu choroby wszystkie małe bociany padły.

Posłuchaj


Dlatego w tym roku zarówno ci opiekujący się gniazdem w Ustroniu, jak i ci obserwujący przez internet wierzą, że będą mogli obserwować dorastanie małych bocianków. Czy pojawi się w gnieździe ta sama para co rok temu ? - niewiadomo.

Posłuchaj


Przekaz na żywo z bocianiego gniazda pod adresem www.bociany.edu.pl
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB 03-04-2008
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Melesio
03-04-2008 12:35
Melesio
Prawie jak w sejmie !!
pani m.
03-04-2008 15:43
pani m.
U nas w szkole to codziennosc
pisowiec
18-04-2008 15:46
pisowiec
A może tam wylądowały kaczory i nawet bociany sie bronią
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

20-07-2017 19:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 348komentarzy: 0

''Łańcuch światła'' również w Cieszynie

20-07-2017 17:30

Przed Sądem Rejonowym w Cieszynie odbyły się dwa protesty. Ludzie pikietowali przeciwko zmianom w sądownictwie. Zapalono świece, odśpiewano hymn Polski, uczestnicy otrzymali również egzemplarze Konstytucji RP. 

wyświetleń: 2604komentarzy: 20

Utrudnienia w Cisownicy

20-07-2017 16:00

Uwaga kierowcy! W dniach 21 i 22 lipca w Cisownicy, w godzinach 9.00 – 16.00, odbędą się testy samochodów sportowych załogi Jarosław Szeja/Marcin Szeja. Mogą być utrudnienia.

wyświetleń: 1446komentarzy: 0

Do 5 lat za ''kratkami''

20-07-2017 14:35

1600 zł na tyle wyceniono straty wyrządzone przez 18-latka, który rozbił kamieniem szybę w dostawczym samochodzie. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Jasienicy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

wyświetleń: 2669komentarzy: 0

Ukradł... mleko

20-07-2017 14:10

Choć ma wiele pożytecznych właściwości i można z jego pomocą przyrządzić wiele potraw, nie jest napojem, który byłby chętnie kradziony przez złodziei. Jednak w Hawierzowie jeden z nich połakomił się na… mleko.

wyświetleń: 1990komentarzy: 0

Kantata Reformacyjna

20-07-2017 12:40

Trwają obchody 500-lecia Reformacji. Ewangelicy na całym świecie, w tym także na Śląsku Cieszyńskim, świętują. W ramach obchodów powstaje Kantata Reformacyjna.

wyświetleń: 831komentarzy: 0

Kończą Starą Drogę

20-07-2017 11:00

Zbliża się koniec prac związanych z remontem Starej Drogi w Harbutowicach. Choć prace się przeciągnęły, wykonawca zapowiada finisz.

wyświetleń: 1415komentarzy: 1

Upały!

20-07-2017 09:20

Nawet 34 kreski mogą dziś (20.07) pokazywać termometry w regionie. Meteorolodzy przestrzegają przed upałami.

wyświetleń: 2029komentarzy: 0

W Twoim imieniu: wybuch w Zebrzydowicach

20-07-2017 07:30

Butla z gazem, samolot naddźwiękowy, a może bomba domowej roboty? Teorii jest coraz więcej, mieszkańcy Zebrzydowic obudzeni w nocy wybuchem, spekulują, bo wyjaśnienia brak.

wyświetleń: 11261komentarzy: 10

Która gmina najzamożniejsza?

19-07-2017 18:45

Która gmina powiatu cieszyńskiego jest najzamożniejsza? Jak wypada nasz powiat na tle kraju?