Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4505komentarzy: 0

Anna Sojka prowadzi w Pucharze Polski w downhill

26-06-2014 07:00

W ubiegły weekend (21-22 czerwca) rozegrana została III eliminacja Pucharu Polski w zjeździe. Wiślańska zawodniczka, Anna Sojka, której występom patronujemy, była trzecia. W Klasyfikacji generalnej Pucharu Polski jest na pierwszym miejscu!
Anna Sojka podczas zawodów Endurotrophy rozegranych w Wiśle, fot.mat.pras. Anna Sojka podczas zawodów Endurotrophy rozegranych w Wiśle, fot.mat.pras.

Tym razem zawody w zjeździe rowerowym, czyli downhillu odbyły się w Sudetach, na stokach Czarnej Góry: - Jest to jedna z najlepszych tras w Polsce. Bardzo wymagająca prawie 2 kilometry atrakcji w postaci kamieni, korzeni, skoków i band.  Finałowy przejazd zajął mi niecałe 4 minuty, po których myślałam, ze nie zdejmę  rąk z kierownicy - komentuje Anna Sojka.

Zawodnicy startowali w kategoriach: Hobby hard tail, Hobby junior, Hobby full, Kobiety, Mastersi I, Mastersi II, Juniorzy, Elita. Zawodniczka z Teamu Bart Bass Goodbike zdobyła 3. miejsce w kategorii "Kobiety" z minimalną stratą do drugiej Klaudii Zamojskiej 0,3 sekundy. Występ zalicza więc do udanych: - Z startu jestem bardzo zadowolona, jeżdżę coraz szybciej i już wjeździłam się w nowy rower. Z każdym startem jeździ mi się coraz lepiej, to dobry prognostyk na Mistrzostwa, chociaż Sonia Skrzypnik (zwyciężczyni zawodów) wydaje się być w tym roku poza zasięgiem. Na pewno będę walczyć. Tym razem oszczędziła nas również pogoda, drobne opady deszczu, które pojawiały się zarówno w sobotę jak i niedzielę spowodowały jedynie, że z trasy zniknął suchy pył. Było naprawdę szybko - komentuje Sojka.

Obecnie po trzech etapach Sojka prowadzi w Klasyfikacji Generalnej Pucharu: - Do klasyfikacji generalnej liczą się punkty uzyskane w przejeździe eliminacyjnym i finałowym (za eliminacje jest mniej punktów). Do  klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zaliczają się tylko zawodnicy z Polski, więc na razie mam 2 x 1 miejsce w eliminacjach (Wisła - pierwsza z Polek, podobnie w Koninkach),   1 x 3 eliminacje Czarna Góra, 1x 3 finał Czarna Góra - mówi zawodniczka.

Pod koniec maja Ania spróbowała też swoich sił w Enduro: - 31 maja w Wisle startowałam po raz pierwszy w mojej wymarzonej dyscyplinie, czyli Enduro.  Była to druga eliminacja Endurotrophy. Zawody rozgrywane są w bardzo interesującej formule. Do wyniku końcowego liczą się rezultaty z odcinków specjalnych; czyli odcinków mierzonych. W trakcie zawodów jest ich od 3 do 5. Wszyscy zawodnicy ruszają razem (tym razem z Placu Hoffa w Wiśle) i dojeżdżają do wyznaczonych odcinków specjalnych na określoną godzinę. Trasa dojazdu jest dowolna; trzeba ją jednak pokonać na rowerze - tłumaczy wiślanka: - W przypadku Wisły odcinki specjalne prowadziły z Trzech Kopców do Malinki, z Salmopola do Malinki, z Stożka z górki na pazurki; czyli trasą zjazdową z kwietniowych zawodów, ostatni z Kiczorów w kierunku Kubalonki. Ogólnie około 65 km; cały dzień na rowerze. Na starcie stanęło około 90 zawodników w ty,m niestety, tylko jedna kobieta.

Miłośniczka dwóch kółek chce w enduro spróbować też swoich sił: - Po tych zawodach wiem, ze chce się ścigać w tej dyscyplinie - trzeba tylko trochę podrasować rower, czyli włożyć amortyzator z większym skokiem -komentuje.

Kiedy i gdzie bedzie można kibicować Sojce?

19 - 20 lipca na Górze Żar na Mistrzostwach Polski, 2-03.08 Koninki Puchar Polski; V eliminacja
13-14.09 w Wierchomli odbędzie się VI eliminacja Pucharu Polski.

Ponadto wiślanka planuję wystartować 12 - 13.07 na Beskidia Ustroń (albo MP Polski w 4x); 23-24.08 w Otwartych Mistrzostwach Małopolski DH Kasina Wielka Gravity Cup Kasina i 19-20.09 Joy Ride Open w Zakopanem (zawody rozgrywane po zmroku na zakończenie sezonu).

Sukcesy Ani można śledźić na jej Fanpage'u

 

Pisaliśmy:
Obsada była niezwykle silna

Anna Sojka na 4. miejscu

Extremalna mistrzyni z Wisły

Kibicuj mistrzyni z Wisły
 

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 26-06-2014 07:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 182komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 1078komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 772komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 958komentarzy: 5

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 753komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1213komentarzy: 3

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 3860komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1044komentarzy: 0

Michał Haratyk z najlepszym wynikiem w Europie!

21-05-2018 13:10

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku, po raz pierwszy, zorganizowani Mityng Gwiazd. Wśród uczestników nie zabrakło także przedstawiciela naszego regionu, Michała Haratyka.

wyświetleń: 387komentarzy: 0

Najmłodsi stela 38/662/2018

21-05-2018 11:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2696komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .